Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

0
Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Ile znasz języków obcych? Jeden? Dwa? A może jeszcze ani jednego? Chcesz się jakiegoś nauczyć, ale myślisz, że to zbyt trudne? Nie wiesz jak się za to zabrać? A może obawiasz się, że sobie nie poradzisz? Koniec z niepewnością, koniec ze strachem, możesz nauczyć się nowego języka, jeśli tylko zapragniesz!

Egzotyczna przygoda na wyciągnięcie ręki

Marzą ci się w wakacje w jakimś egzotycznym ciepłym kraju, ale boisz się, że będąc w obcym miejscu, wśród obcych ludzi nie będziesz w stanie się z nikim porozumieć i sobie poradzić? Nie musisz odkładać planowanego od lat urlopu, nie musisz rezygnować z wymarzonej przeprowadzki do innego kraju. A może po prostu chcesz rozwijać swoje umiejętności? Naucz się obcego języka na kursie językowym, to o wiele łatwiejsze niż myślisz! 

Wybierz najdogodniejszą opcję kursu dla Ciebie, Szkoła Językowa UAM Poznań oferuje różne toki nauki, od intensywnych kursów wakacyjnych po regularne spotkania. Grupy zajęciowe w szkole są niewielkie i kameralne, liczące zaledwie kilku osób, co tworzy optymalne warunki do nauki. Z jednej strony – przy tak niewielkiej liczbie uczęszczających na kurs osób prowadzący może poświęcić więcej czasu i uwagi każdej osobie z osobna, poprawiając pojawiające się błędy i pomagając doskonalić wymowę. Z drugiej – oferuje możliwość prowadzenia dialogu z kilkoma osobami. 

Wsłuchując się w różne akcenty, w różne sposoby mówienia, łatwiej przygotować się do rozmów z osobami całkiem obcymi, w innym kraju, w pracy, gdziekolwiek miałoby się okazję ich spotkać. W ten sposób szkoła językowa dostosowuje się do potrzeb i możliwości swoich kursantów. 

Znasz już język, ale to nie wszystko!

Znajomość języków obcych to nie tylko możliwość odnalezienia się w innym kraju, ale również możliwość rozmowy z obcokrajowcami, możliwość oglądania filmów w ich oryginalnej wersji czy szansa na ciekawą pracę w międzynarodowej firmie. To nie koniec zalet, płynących z edukacji. Nauka i znajomość języków obcych rozwijają także mózg, który jest stymulowane przez nowe słowa, nowe bodźce i pobudzany do ciągłej pracy. Dodatkowo znajomość języków obcych zwiększa pewność siebie, a także pomaga się otworzyć na nowe osoby i nową kulturę. Znajomość języka oferuje nie tylko możliwość zawierania nowych znajomości, odwiedzania ciekawych miejsc czy zamawiania produktów w lokalnych sklepach na urlopie, oferuje także niezależność w trakcie zorganizowanych wycieczek czy w internecie, w którym również można się natknąć na inny język. 

Znajomość chociaż podstaw danego języka sprawdza się o wiele lepiej niż automatyczne tłumaczenia stron czy tłumacze internetowe. Znając chociaż jeden język obcy, zwłaszcza angielski, można porozumieć się z tubylcami w większości znanych, turystycznych regionów. Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się pomocna w Ameryce Południowej czy Meksyku, z kolei znajomość języka włoskiego, w słonecznej części zachodniej Europy. 

Bogata oferta kursów językowych sprawi, że nie będziesz się nudzić, inwestując przy tym w swój rozwój.

CMS Drupal 8 jako system do zarządzania i rozwoju stron internetowych

0
CMS Drupal 8 jako system do zarządzania i rozwoju stron internetowych

Jednym z najbardziej kompleksowych systemów CMS dostępnych na rynku jest Drupal 8. System ten jest przeznaczony dla profesjonalistów i specjalistów od IT, dla których priorytetem jest stworzenie rozbudowanej strony internetowej bez ograniczeń. Jakie są możliwości CMS Drupal 8? Dzisiejszy artykuł jest właśnie o tej tematyce.

Dlaczego warto zdecydować się na Drupal 8?

Jak możemy przeczytać na blogu https://smartbees.pl zdecydowanie największą zaletą tego systemu jest jego wysoka wydajność. Drupal jest złożoną, interaktywną aplikacją, która dostosowuje się do funkcjonalności. Dzięki kilku aktualizacjom istniejących modułów i wprowadzeniu BigPipe, Drupal jest szybszy niż jego poprzednie wersje. Wdrożony moduł BigPipe pomaga w rozbiciu strony internetowej na elementy statyczne oraz niestatyczne, ale też priorytetyzacji, które z tych czynników mają zostać załadowane jako pierwsze. Takie działanie powoduje znacznie szybsze czasy ładowania stron internetowych. Co więcej, system świetnie sprawdzi się do obsługiwania wielu treści ze względu na bardzo elastyczny system taksonomii, który pozwoli na organizację informacji w witrynie, w tym według motywów, ale także umożliwi nawigowanie do wyszukiwanych terminów i ustawianie opcji wyświetlania. Kolejnym, niewątpliwym plusem Drupala 8 jest zwiększenie mobilności i elastyczności. W systemie dostępna jest aplikacja administratora, która umożliwia czynności na urządzeniach przenośnych, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie zmian w wielu miejscach. Dodatkowo wszystkie moduły zawarte w rdzeniu systemu są responsywne, co jeszcze bardziej potęguje efekt mobilności.

Łatwiejsze tworzenie i zarządzanie treścią

Drupal 8 jest przyjazny dla użytkownika i pozwala w łatwy sposób tworzyć i zarządzać treścią. Posiada on wbudowany panel dostępu, który pozwala przydzielać dostęp do poszczególnych treści. Pliki multimedialne są łatwe do przenoszenia i przeglądania w systemie, pola mogą być przycinane i zmieniane w miarę umieszczania obrazów oraz treści multimedialnych. System udostępnia również dla swoich użytkowników opcję szybkiej edycji treści, dzięki buttonowi „Quick edit”, co ułatwia wprowadzania poprawek do danych sekcji. Udoskonalone oraz bardziej przyjazne środowiska programistyczne i produkcyjne są również mile widziane dla twórców treści, którym brakuje wiedzy technicznej. Drupal 8 zyskuje na popularności wśród międzynarodowej publiki, więc wszelkie opcje lokalizacji i wielojęzyczność pozwolą na rozwój na dalszych rynkach. W tej kwestii możliwe jest, w łatwy sposób, stworzenie strony wielojęzycznej, dzięki modułom odpowiedzialnym za tłumaczenie treści. To rozwiązanie pozwoli na tworzenie konkretnych treści na rynki docelowe, a w efekcie poszerzenie grona odbiorców treści. Drupal ułatwia zarówno organizacjom, jak i sprzedawcom prowadzącym działalność handlową w internecie, integrację z narzędziami zewnętrznymi, co wyróżnia go na tle konkurencji pod względem elastyczności.

Wydajność, elastyczność oraz funkcjonalność systemu sprawią, że odpowiednio wykorzystany będzie świetnym narzędziem do zarządzania i rozwoju stron www.

Klamki na kwadratowej rozecie

0
Klamki na kwadratowej rozecie

Klamki to integralna część każdego wnętrza. Podkreślają styl i ogólny pomysł na projekt pomieszczenia. Przecież wszystko w domu powinno być harmonijne, wykonane w tym samym stylu i połączone ze sobą. Dzisiaj klamki są uważane za jeden z najpopularniejszych rodzajów okuć do drzwi. Nie tylko stanowią poważne obciążenie funkcjonalne, ale także poważnie wpływają na konstrukcję drzwi. Dlatego ich wybór należy traktować poważnie. Klamki na kwadratowej rozecie to podstawa, która ukrywa miejsce mocowania uchwytu do drzwi.

Najlepsze klamki na kwadratowej rozecie do domu

Kwadratowa rozeta jest idealna dla nowoczesnych wzorów drzwi. Niemniej jednak, takie klamki można również umieścić na klasycznych drzwiach, gdy mają one ostre narożniki lub są frezowane kątowo. Masywne i duże, klamki na kwadratowej rozecie są spektakularnym środkiem skrzydła drzwi. Dla gładkich drzwi, nowoczesnego stylu, stylu loft, minimalizmu, high-tech, najlepszym wyborem jest klamka na kwadratowej rozecie.

Dzięki swojej formie idealnie pasują do nowoczesnych drzwi i podkreślają styl i piękno. Zazwyczaj wykonane są w kolorze satynowo-chromowym, rzadziej w brązowym. Metal, matowy nikiel lub chromowane wykończenia są najpopularniejszymi rodzajami takich klamek. Ceny tego typu klamek wahają się od 66 do 240 złotych. Jest to uzależnione od jakości wykonania i użytego materiału do produkcji.

Praktyczne, wysokiej, jakości klamki na kwadratowej rozecie

Klamka na kwadratowej rozecie ze szczotkowanej stali na bazie niklu / chromu, do produkcji, którego wykorzystywany jest specjalistyczny anodowany stop aluminium ze specjalną powłoką wytwarzane jest metodą elektrolityczną. Głównym celem tej powłoki jest zapobieganie utlenianiu metalu w powietrzu i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Anodowanie nie pozwala na utlenienie metalu, wchodząc w ekspozycję na powietrze. Ta powłoka nie ulega uszkodzeniu się z czasem, nie łuszczy się, jest odporna na kwasy i ma wysoką wytrzymałość.

Efektem anodowania jest stworzenie niezwykle solidnej warstwy ochronnej na powierzchni aluminium, która jest odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, absolutnie obojętne, bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne klamki na kwadratowej rozecie do drzwi wewnętrznych są łatwiejsze w instalacji, jeśli chodzi o wyznaczanie pewnej odległości centralnej w porównaniu z innymi modelami. Ponadto klamki o takim kształcie można zainstalować zarówno na drzwiach wewnętrznych, jak i na drzwiach wejściowych.

Asortyment klamek na kwadratowej rozecie

Trzeba pamiętać, że wybór klamki na kwadratowej rozecie o określonym kształcie rączki powinien być dokonany z uwzględnieniem projektu i koloru samych drzwi, innych okuć i wnętrza pomieszczenia, jako całości. W sklepie dostępny jest szeroki wybór tych produktów o różnej budowie, wykonane z różnych materiałów:

  • Znal
  • Znal-drewno
  • Aluminium
  • Stal nierdzewna
  • Mosiądz.

  Klamki na kwadratowej rozecie pochodzą od niezawodnych i znanych producentów. Koszt klamek zależy od materiału: modele z aluminium należą do najbardziej ekonomicznych opcji, a najdroższe są wykonane z mosiądzu.

Niuanse klamki do drzwi

Na co należy zwrócić uwagę, gdy pojawia się pytanie, jak wybrać klamki do drzwi? Po pierwsze, warto pamiętać, że klamki na kwadratowej rozecie nadają się do drzwi o szerokości 30-40 mm. Należy uważnie przestrzegać zasad łączenia konstrukcji klamki i skrzydła drzwi. Powinny być łączone nie tylko w stylu, ale także w kolorze. Ponadto wylot może mieć różne kształty. Lepiej będzie, jeśli na rączce znajduje się kilka warstw ochronnych. Zewnętrzna warstwa chromu będzie wyglądać imponująco.

Klamki dostępne w sprzedaży posiadają ciekawe formy rękojeści od szerokich i masywnych po cienkie i wysmukłe. Na przykład produkty na kwadratowej rozecie wykonane ze stali nierdzewnej posiadające nowoczesny a zarazem subtelny design nie tylko wyglądają atrakcyjne, ale są wygodne podczas użytkowania. Ten rodzaj klamek cieszy się uznaniem wśród osób zmieniających aranżacje swoich drzwi oraz przez architektów dbających o efektowny wygląd wizualny okuć drzwiowych.

Rączka klamki wyprodukowana z prostokątnego profilu przymocowanego do rozety w kształcie kwadratu posiada podwójne wspomaganie i zawierają docisk imbusowy. Stal nierdzewna szczotkowana z wykończeniem satynowym jest materiałem odpornym na warunki pogodowe, dzięki czemu niektóre modele mogą być instalowane również do drzwi wejściowych. Obecnie ten typ klamek jest modny i zdobi mieszkania prywatne, biura oraz różne instytucje.

Jak zaplanować idealne wakacje?

0
Jak zaplanować idealne wakacje?

Nadchodzi ten czas, gdy dzieci i studenci mogą cieszyć się przerwą od nauki w postaci wakacji, a dorośli najchętniej decydują się na urlop. Część z nich decyduje się na relaks i odprężenie, inni wykorzystują ten czas aktywnie na remont domu, gdy jeszcze inni wybierają się na wczasy. Niezależnie od tego, czy wyjazd będzie spędzony w Polsce, Europie, czy na drugim końcu świata, na małej wyspie, gdzie tubylcy radzą sobie świetnie bez najnowszych wynalazków techniki, potrzebujesz pewnych przygotowań i planu. Jak zacząć planować wakacje, aby wszystko się udało?

Cel podróży

Świat nie jest idealny, dlatego na wakacjach może się zdarzyć, że wyjdziesz lekko spóźniony na samolot, ktoś siedzący niedaleko będzie chrapać przez kilka godzin podróży, a dzieci płakać i dokazywać. Warto jednak skupić się na własnym celu, a także na wspaniałych wspomnieniach, jakie zbudujesz. Aby nie było niespodzianek, warto zaplanować miejsca, które chcesz odwiedzić. Jeżeli planujesz zostać w jednym mieście na dłużej, sprawdź, czy dostępne tam atrakcje są dla Ciebie interesujące i zajmą Twój czas w trakcie pobytu. Gdy wybierasz opcję przemieszczania się z miejsca na miejsce, znajdź odpowiednie hotel, motel, gospodę lub apartament, który będzie odpowiadał Ci i Twojej rodzinie lub przyjaciołom. Gdy hotel okaże się kompletną klapą, po podłodze będą biegały karaluchy, nie zapamiętasz wakacji dobrze, nawet jeśli będziesz w najpiękniejszym zakątku świata.

Planowanie funduszy

Bilet samolotowy w dwie strony lub pieniądze na paliwo, koszt miejsca zakwaterowania, posiłków oraz atrakcji może osiągnąć zawrotne sumy. Jeżeli z natury jesteś osobą oszczędną, takie wydatki mogą przyprawić Cię o zawrót głowy. Pamiętaj jednak, że taki odpoczynek powinien odwrócić Twoją uwagę od stresu życia codziennego. Aby to zrobić, nie potrzebujesz pięciogwiazdkowych hoteli, restauracji z gwiazdami Michelin oraz kosztownych kreacji od projektantów. Wystarczy zadbana i czysta kwatera znajdująca się w niedalekiej odległości od centrum lub głównej atrakcji miasta, polecane w sieci mniejsze restauracje oraz wygodne ciuchy. Jeżeli boisz się, że Twoje oszczędności nie wystarczą, warto zastanowić się nad wzięciem małej pożyczki, która nie nadwyręży funduszy, a zapewni płynność finansową. Zanim jednak zdecydujesz się na wakacyjną pożyczkę, skorzystaj z porównywarki Match Banker, która sprawdzi setki ofert i pomoże Ci wybrać tę najkorzystniejszą.

Wybranie „lidera” podróży

Nie od dziś wiadome jest, że gdy za coś odpowiedzialne jest kilka osób, to właściwie nikt nie jest odpowiedzialny za nic. Dlatego najlepiej znaleźć swego rodzaju przywódcę, lidera lub po prostu zorientować się, kto z chętnych do wyjazdu jest najbardziej zdyscyplinowany i wykona się powierzonego zadania. Może to będzie osoba, która zna język danego kraju, albo ktoś, kto dokładnie wie, co warto zobaczyć. Być może masz w kręgach osobę, która jest niezastąpiona w organizacji, lub potrafi zebrać paczkę znajomych i zmotywować ich do podjęcia działania. Nie ma co zostawiać wakacyjnych wspomnień przypadkowi. Zadbaj, aby spędzić czas na zabawie i odpoczynku!

Sposoby na internet przenośny dla freelancera

0
Sposoby na internet przenośny dla freelancera

Praca zdalna to obietnica pracowania z plaży czy domku w górach. Aby jednak tak się stało, konieczne jest stabilne połączenie internetowe. Sposobów na jego uzyskanie jest kilka. Przeczytaj, kiedy najlepszy będzie internet LTE, a w jakich warunkach raczej się nie sprawdzi.

Skuteczna nauka języka angielskiego – sprawdzone sposoby

0
Skuteczna nauka języka angielskiego – sprawdzone sposoby

Wiele osób marzy, by móc swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Często jest tak, że mimo wielu lat nauki, nadal nie czujemy się pewnie w towarzystwie obcojęzycznym. Największą barierą jest mówienie po angielsku, a powodem tego problemu jest strach przed popełnieniem błędu i byciem niezrozumianym. Rozwiązanie tego jest proste – trzeba używać języka! Obecnie istnieje mnóstwo możliwości, które pozwalają rozwijać swoje kompetencje językowe. 

Po pierwsze – słuchaj!

Jeśli chcesz swobodnie posługiwać się językiem angielskim, musisz się z  nim oswoić. Najskuteczniejszą metodą jest oglądanie filmów i seriali w oryginale. Obecnie wiele darmowych wideo dostępnych jest na You Tube. Poza tym, szereg filmów w oryginalnej wersji językowej oferuje Netflix. Ważne, by materiały oglądać bez polskich napisów, które jedynie rozpraszają naszą uwagę. Na początku, bardzo pomocne są napisy angielskie, które pozwalają zrozumieć trudniejsze dialogi. Z czasem mózg zaczyna traktować język obcy jak naturalny, dlatego zaczynamy coraz więcej rozumieć. Wraz ze wzrostem umiejętności warto wyłączyć angielskie napisy i skupić się jedynie na filmie. Trzeba pamiętać, by dostosowywać rodzaj materiału do swoich obecnych kompetencji językowych. Zbyt trudne filmy tylko zniechęcą nas do dalszej nauki.

Po drugie – czytaj!

Swobodę posługiwania się językiem obcym zwiększy bogatszy zasób słownictwa, dlatego warto sięgnąć po literaturę i czasopisma po angielsku. Wiele pozycji jest ogólnodostępnych w salonach multimedialnych. Alternatywą są oczywiście e-booki, albo książki z księgarni dystrybuujących pozycje obcojęzyczne jak np.: https://www.abe.pl/. Podobnie jak w przypadku filmów, również poziom trudności literatury należy dostosować do obecnych umiejętności. Z czasem oczywiście warto zacząć sięgać po bardziej skomplikowane teksty, które pozwolą przyswoić nowe słownictwo i zwroty. Na początku, najlepiej wybrać książki lub czasopisma o tematyce, która nas interesuje, wtedy czytanie po angielsku będzie o wiele przyjemniejsze. Trzeba również pamiętać, że czytając obcojęzyczny tekst najważniejsze jest zrozumienie całego kontekstu zdania, a nie pojedynczych słów. W wielu przypadkach jest tak, że mimo nieznajomości kilku wyrazów, bez problemu można przeczytać i zrozumieć całą powieść, albo artykuł. Dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie, by sięgnąć po książkę anglojęzyczną, dobrym pomysłem są magazyny językowe ze słownikiem zamieszczonym po każdym artykule.

I po trzecie – MÓW!

Uzupełnieniem dwóch poprzednich punktów jest oczywiście mówienie. Mając już zasób słów i zdolność rozumienia angielskich treści ze słuchu, trzeba ćwiczyć konwersację. Wiele osób decyduje się na zajęcia w placówkach językowych. Można również korzystać ze spotkać towarzyskich w pubach, gdzie gromadzą się młodzi ludzie, by miło spędzić czas. Tego typu meetingi odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu w określonym dniu i miejscu, a niezbędne informacje dostępne są na facebookowych grupach. Oczywiście alternatywą są zajęcia z native speakerem, albo nabywanie doświadczenia podczas zagranicznych podróży.  

Chwilówki od 18 lat – progi wiekowe dla chwilówek

0
Chwilówki od 18 lat – progi wiekowe dla chwilówek

W Polsce człowiek uzyskuje zdolność do samodzielnego podejmowania czynności prawnych w wieku 18 lat, ale czasami pożyczkę może wziąć dużo później. Chwilówki od 18 lat są przyznawane tylko w niektórych firmach. Część firm wymaga znacznie wyższego minimalnego wieku pożyczkobiorcy.

Student w pracy za granicą – sprawdź, jak się przygotować

0
Student w pracy za granicą – sprawdź, jak się przygotować

Kończysz studia i rozważasz wyjazd do pracy za granicę? A może już jesteś po studiach i próbowałeś wykonywać swój zawód w Polsce, jednak efekty Cię nie satysfakcjonują? Wyjazd do obcego kraju to dobra sposobność do nauki lub ćwiczenia języka, poznania innej kultury oraz nawiązania przyjaźni na całe życie. Zobacz, jak przygotować się do podróży i szybko znaleźć pracę za granicą.

Sprzęty niezbędne, by kręcić dobre filmiki na Youtube

0
Sprzęty niezbędne, by kręcić dobre filmiki na Youtube

Od kiedy kilka lat temu na festiwalu w Sundance pokazano film Tangerine nakręcony iPhonem wiadomo już, że świat filmowy jest otwarty dla każdego. Poniższe sprzęty pomogą profesjonalnie podejść do kręcenia, by uzyskać perfekcyjny efekt.

Studencie, planujesz pracę za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

0
Studencie, planujesz pracę za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Nieważne, czy planujesz zdobyć doświadczenie podczas praktyk, zarobić nieco pieniędzy w trakcie wakacji, czy też wyjechać na wolontariat — każdy zagraniczny wyjazd to pewne ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć. Oferta firm ubezpieczeniowych jest obecnie na tyle szeroka, że bez problemu znajdziesz polisę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych.