Kredyt a forma zatrudnienia

0
Kredyt a forma zatrudnienia

Bank analizując wniosek kredytowy https://splatapozyczek.pl/ ocenia zdolność kredytową klienta. Brane są pod uwagę takie czynniki jak: wysokość comiesięcznego wynagrodzenia, liczba osób w gospodarstwie domowym, historia kredytowa oraz obecne zobowiązania. W ocenie zdolności kredytowej uwzględnia się także formę zatrudnienia klienta.

Na najlepsze warunki mogą liczyć klienci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby zatrudnione w takiej formie są traktowane przez banki jako wiarygodne – umowa na czas nieokreślony stanowi gwarancję długoterminowego zatrudnienia, co wiąże się z otrzymywaniem wynagrodzenia w perspektywie długofalowej. Umowa o pracę na czas nieokreślony może zatem znacznie zwiększyć zdolność kredytową klienta. Nie oznacza to jednak, że posiadając inną formę zatrudnienia nie masz szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku. O kredyt ubiegać mogą się także osoby zatrudnione na czas określony. W zależności od instytucji, wystarczy kilkumiesięczny staż u danego pracodawcy, by z uzyskaniem kredytu nie było większych problemów. Banki wymagają najczęściej w takich przypadkach stażu powyżej trzech lub sześciu miesięcy.

Osoby posiadające umowę zlecenie czy o dzieło również mają szanse na otrzymanie kredytu. Mogą one jednak spotkać na swojej drodze więcej trudności, a ich zdolność kredytowa będzie niższa. Wtedy swoje pierwsze kroki warto skierować do specjalistów kredytowych Spłata Pożyczek. Następnie wystarczy udowodnić odpowiednią dokumentacją, że zarobki, jakie otrzymuje osoba zatrudniona na umowę zlecenie wystarczą, by terminowo spłacać raty kredytu. Ważne jest również okazanie ciągłości zatrudnienia. Banki wyznaczają minimalny okres uzyskiwania dochodów z tego źródła – od sześciu miesięcy, do nawet dwóch lat.

Nieco inaczej traktowani będą klienci prowadzący własną działalność gospodarczą. W takim przypadku bank może wymagać okazania dokumentacji potwierdzającej prowadzenie działalności nawet do 3 lat wstecz. W ich przypadku, na nieco odmiennych zasadach wyliczana jest także zdolność kredytowa. Przy jej wyliczaniu dla „etatowego” pracownika, bank uwzględnia średnie wynagrodzenie z trzech ostatnich miesięcy, natomiast dla osoby prowadzącej własną działalność średnie wynagrodzenie ustalane jest najczęściej dla okresu od roku do dwóch lat.

Czy opłaca się brać kredyt studencki?

0
Czy opłaca się brać kredyt studencki

Samodzielne utrzymanie się na studiach jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli zależy nam na niezależności finansowych, pomoże nam w tym kredyt studencki. Niskie oprocentowanie i preferencyjne warunki to tylko część z zalet takiej pożyczki.

Kredyt studencki – dla kogo i na jakich warunkach?

Kredyt dla studenta jest udzielany przez wybrane banki na preferencyjnych warunkach. Osoba, która chce skorzystać z tego rodzaju pomocy, może się ubiegać w przypadku, kiedy dochód na jednego osobę w domu nie przekracza 2500 zł netto.

Banki, które udzielają kredytu studenckiego, oferują bardzo niskie oprocentowanie – 0,875% w skali roku. Ponadto pierwszą ratę przyjdzie nam zapłacić dopiero po 2 latach od ukończenia studiów. Odsetki są pokrywane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt studencki charakteryzuje się także wyborem wysokości kwoty, która będzie co miesiąc dostarczana na nasze kwoty. Najniższa wynosi 400 zł, a najwyższa – 1000 zł. Co więcej, wysokość późniejszych rat jest dwukrotnie od niej niższa. W przypadku, gdy przez dwa lata dostawaliśmy na konto 1000 zł, po zakończeniu szkoły, będziemy płacić raty w wysokości 500 zł przez 4 lata.

Pożyczka dla studenta – kiedy się warto o nią ubiegać

Kiedy potrzebujemy nagle gotówki, o ubieganie się o kredyt studencki może być już za późno. Na szczęście istnieją także inne instytucje finansowe, które udzielają pożyczek. Umożliwiają one szybie otrzymanie niezbędnych środków przy minimum formalności.

Pożyczka dla studenta jest łatwa do uzyskania. Żeby ją otrzymać, wystarczy niekiedy tylko dowód osobisty i wypełniony online formularz. Pieniądze możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu szybko załatamy domowy budżet.

 

Instytucje pozabankowe bardzo często oferują korzystne warunki pożyczania pieniędzy. W większości przypadków pierwsza pożyczka dla studenta jest darmowa. Młoda osoba oddaje więc dokładnie tyle, ile otrzymała. Trzeba jednak pamiętać, że chwilówki mają krótki okres spłaty. Wynosi on najczęściej od 30 do 60 dni. Po tym czasie zaczynają się naliczać odsetki.

Decydując się na pożyczkę dla studenta, warto wybrać tylko niezbędną kwotę, możliwą do szybkiej spłaty. W efekcie czego unikniemy dodatkowych opłat, a nasza pożyczka pozostanie opłacalna dla naszego budżetu.

Życie studenckie potrafi niekiedy zaskoczyć. Erasmus, kursy językowe, czy też codzienne potrzeby wymagają dodatkowych środków. Warto skorzystać więc z kredytu bądź pożyczki dla studenta. Niskie oprocentowanie oraz odroczony termin pierwszych rat stwarza dogodne warunki dla spłaty zobowiązania.

Pacynki i teatrzyki w dziecięcym wydaniu – jaką pacynkę dla dziecka wybrać?

0
jaką pacynkę wybrać dla dziecka?

Pacynki i teatrzyki dają wiele możliwości kreatywnej zabawy. Wiele maluchów uwielbia taką formę zabawy. Za pomocą pacynek dziecko może odgrywać różnorodne sceny, jest to świetne zajęcie rozwojowe. Czy warto je kupić dziecku i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Pacynki dla dzieci

Pacynki są zabawkami, które są najprostszą formą zabawek teatralnych. Aby odegrać różne scenki wystarczy założyć taka pacynkę na dłoń. Pacynka charakteryzuje się tym, że porusza się wraz z ruchem dłoni, na której się znajduje. Jest świetną formą zabawy, na wiele sposobów.

Najpopularniejsze zabawy, z wykorzystaniem pacynek to:

 • teatrzyk, tak jak już było wspomniane pacynki mogą służyć do odgrywania różnorodnych scen. Mogą być używane również przez dzieci, do zabawy z rówieśnikami.
 • zabawa komunikacyjna, pacynki świetnie sprawdzają się podczas nawiązywania dialogu z maluchem. Najmłodsze dzieci są zafascynowane pacynka, która porusza się na dłoni i w dodatku wydaje z siebie dźwięki.

Pacynki i teatrzyki dla dzieci

Jak wybrać najlepszą pacynkę dla dziecka?

Podczas zakupu odpowiedniej pacynki do domowej zabawy dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • wiek użytkownika, każda zabawka powinna być dopasowana do wieku dziecka. Wtedy jest pozbawiona drobnych i ostrych elementów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla malucha.
 • cena, nie można kierować się tylko nią podczas wyboru. Pacynka powinna być solidna, żeby mogła posłużyć dziecku przez dłuży okres czasu.
 • jakość wykonania, pacynka powinna być porządnie wykonana. Najlepiej z materiałów, które są trwałe i wysokiej jakości.
 • estetyka, wybrana zabawka powinna podobać się dziecku. Dlatego ważne jest żebyśmy wzięli pod uwagę preferencje dziecka, podczas wyboru. Najlepiej wybierać kolorowe wersje, które odwzorowują postacie bajkowe i zwierzątka.
 • rodzaj pacynki, pacynki różnią się od siebie, jedne modele są zakładane na palce, inne na całą dłoń. Musimy zastanowić się, która bardziej spodoba się dziecku.

Zabawa w teatrzyk, z wykorzystaniem pacynek jest jedną z kreatywniejszych zabaw dla maluchów. Jest to nauka poprzez zabawę, a w taki sposób najlepiej zdobywa się nowe umiejętności.

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/zabawki-na-biegunach-dla-dzieci-ktora-wybrac/

Praca w terenie

0
geodeta

Termin z tytułu kojarzy się zapewne wszystkim bardzo trafnie, bo z pracą na świeżym powietrzu. Praca w terenie to wszelkie czynności wykonywane przez pracownika danego zawodu poza przedsiębiorstwem. Nie oznacza to, że praca tego typu może być częściowo biurowa, a częściowo terenowa – przedstawiciel handlowy na przykład zwykle wcale nie ma wydzielonego miejsca w przestrzeni biurowej, a jego praca jest własnie w dużej mierze – jeśli nie całkowicie – zdalna.

Oczywiście termin praca w terenie może oznaczać czynność wykonywaną przez osoby o różnych zawodach. Nie trudno jest wyobrazić sobie ogrodnika, pracującego w terenie. Tytułowy termin nie musi oznaczać jednak typowej pracy fizycznej związanej z kopaniem w ziemi – tak jak dzieje się to w branży ogrodniczej, czy też budowlanej. Termin ten dotyczy również wszelkiej pracy związanej z nadzorem – chociażby własnie budowlanym. Nadzorca nie pracuj typowo fizycznie, chociaż wchodzi na plac budowy i ma za zadanie sprawdzić, czy wszystkie prace są lub zostały prawidłowo wykonane. Pracą głównie w terenie zajmuje si również geodeta, który będąc na działce budowlanej wykonuje zlecone mu wydzielenie granic fundamentów, czy też mierzy zbudowany już budynek po to, aby przygotować dokumenty do odbioru.

Innym przykładem pracy w terenie jest chociażby zawód policjanta, który wyrusza na patrol. Jeżdżąc radiowozem po wyznaczonym obszarze lub ruszając w trasę na piechotę wykonuje on własnie pracę w terenie. Jak wróci do biura sporządzić raport będzie to również część jego pracy, ale już tej biurowej.

Praca w terenie łącz się oczywiście z posiadaniem uprawnień, które umożliwiają jej wykonywanie. Do zdobycia wszelkich dokumentów tego typu trzeba ukończyć studia lub specjalne kursy, które zweryfikują na końcu wiedzę konkretnej osoby.

Jakie są plusy pracy w terenie? Przede wszystkim jest to praca zdecydowanie mniej nudna niż ta wykonywana na miejscu, w biurze lub w domu. Oczywiście trudno zakładać, że każda praca stacjonarna jest nudna – nic bardziej mylnego. Jednakże tylko taka praca w terenie może dostarczyć wielu związanych z tych charakterem wykonywania obowiązków emocji. Drugą zaletą jest brak całkowitej kontroli, także pracownik może się poczuć odrobinę swobodniej podczas godzin swojej pracy i by może dzięki temu osiągać lepsze wyniki. Trzecia najbardziej istotną rzeczą są zarobki, które dla osoby kreatywnej i przebojowej będą znacznie wyższe, jeśli będzie mogła pracować w terenie – praca stacjonarna. biurowa, nigdy nie da tylu możliwości.

Jakie są zatem minusy takiej pracy? Głównym minusem jest praca w zasadzie samotna. Trudno jest bowiem nawiązać bliższe relacje z pracownikami, których się praktycznie nie widuje. Drugą rzeczą dosyć negatywną jest trudniejszy dostęp d materiałów biurowych, takich jak długopisy, teczki, umowy – ale to już kwestia organizacji własnej. Ostatnią główną wadą jest pogoda – osoba pracująca w terenie nie może zrezygnować z pracy ze względu na warunki, jakie są na zewnątrz – praca to praca i jeśli się jej nie wykona to nie będzie fajnej pensji.

Less Mess Storage w Krakowie – kiedy otwarcie drugiego obiektu?

0
Less Mess Storage w Krakowie – kiedy otwarcie drugiego obiektu?

Less Mess Storage to polsko-czeska firma, oferująca usługę tzw. self storage, czyli najmu magazynów samoobsługowych. Dzięki temu każdy, kto nie ma dostępnej przestrzeni na meble, wyposażenie czy chociażby firmowe dokumenty, może wybrać dla siebie pomieszczenie, gdzie wszystkie przedmioty będą przechowywane z zachowaniem wszelkich kwestii bezpieczeństwa. W Polsce jak do tej pory znajduje się kilka punktów należących do Less Mess Storage, a ponieważ tak wynajmowane magazyny zdobywają coraz więcej klientów, już wkrótce zostanie otwarty nowy. Będzie to druga lokalizacja dla mieszkańców Krakowa i okolic. Więcej na stronie https://www.lessmess.storage/self-storage-krakow/.

Less Mess Storage Kraków – gdzie możemy znaleźć?

Jak dotąd osoby zamieszkujące powiat krakowski z punktu self storage mogli korzystać w Kryspinowie. Jego otwarcie nastąpiło w kwietniu 2018 roku. Jak widać nie musiało upłynąć dużo czasu, by firma Less Mess Storage podjęła decyzję o wybudowaniu drugiej lokalizacji. Tym razem magazyny samoobsługowe będziemy mogli znaleźć w Modlniczce (ulica Willowa 99). Ten punkt będzie najprawdopodobniej dostępny od listopada 2019 roku. Już teraz można założyć, że nie będzie to jedyny obiekt należący do Less Mess Storage w pobliżu Krakowa. Coraz większa liczba klientów oraz wzmożone zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania sprawiają, że takie usługi są znacznie częściej wykorzystywane.

W budowie jest także drugi punkt w Poznaniu, który będzie położony przy ulicy Dąbrowskiego 550. Dołączy on do pierwszego poznańskiego Less Mess Storage (ulica Ostrowska 515), dostępnego od stycznia tego roku. Podobnych punktów możemy szukać również w Trójmieście, a także we Wrocławiu oraz w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że kolejne miejsca z usługą self storage zaczną powstawać coraz częściej i zaledwie za kilka lat Polacy z różnych części kraju będą mogli korzystać z takiej formy magazynowania.

Dlaczego warto korzystać z Less Mess Storage?

Self Storage jest jeszcze dość nowym rozwiązaniem na terenie Polski, jednak bardzo ciepło przyjętym. To dlatego wzrasta zainteresowanie wynajmem magazynów samoobsługowych. Nie da się ukryć, że w tym przypadku przechowywanie jest bardzo proste. Dostępne pomieszczenia mogą mieć od 0,5 do 15,5 m² (istnieją też większe), dlatego sami dopasowujemy wielkość magazynu do naszych potrzeb. Nie ma też większych ograniczeń pod względem rodzaju przedmiotów, które chcemy tam umieścić. Możemy zatem skorzystać z self storage w przypadku, gdy półki uginają nam się od biznesowych dokumentów, a ponieważ nie musimy mieć ich ciągle pod ręką, możemy przewieźć je do innego miejsca. Równie dobrze możemy też wstawić tam meble bądź sprzęt, z którego aktualnie nie korzystamy.

Less Mess Storage gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Indywidualny kod dostępu do magazynu sprawia, że tylko klient może wejść do środka. Obiekt wyposażony jest w całodobowy monitoring i alarm, dlatego nawet najcenniejsze urządzenia są ściśle chronione. Ponadto we wnętrzu magazynów panują odpowiednie warunki, tak by nic nie zostało uszkodzone. Innowacyjne systemy wentylacyjne pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury, z kolei wykorzystywane do pozyskiwania energii panele słoneczne są w stu procentach bezpieczne dla środowiska.

Sposób na systematyczne oszczędzanie – konto oszczędnościowe

0
Sposób na systematyczne oszczędzanie – konto oszczędnościowe

Oszczędzanie pieniędzy nie jest wbrew pozorom ani bardzo trudne, ani zarezerwowane wyłącznie dla osób, które bardzo dobrze zarabiają i „mają z czego odkładać”. Kilka prostych i dostępnych dla każdego kroków pozwala wymiernie obniżyć koszty związane z rachunkami, prowadzeniem domu i po prostu codziennymi wydatkami. Jedną z opcji, którymi warto się zainteresować, jest konto oszczędnościowe. Niemal każdy z popularnych banków ma w swojej ofercie taki produkt. Sprawdź, czym różni się on od tradycyjnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i dowiedz się, w jaki sposób konto oszczędnościowe sprzyja systematycznemu gromadzeniu gotówki.

Czym jest konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe łączy w sobie cechy tradycyjnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz lokaty terminowej. Z tą różnicą, że każda wpłacona kwota na konto oszczędnościowe natychmiast zaczyna na siebie pracować, generując przychody związane z oprocentowaniem. Zysk na lokacie wymaga wpłaty konkretnej kwoty (zwykle w zależności od banku będzie to minimum 500 lub 1000 zł) i tzw. zamrożenia jej na kilka lub kilkanaście miesięcy. Rachunek oszczędnościowy jest więc znacznie bardziej elastyczny, umożliwiając oszczędzania z zaspokajaniem codziennych potrzeb finansowych.

Dla kogo jest konto oszczędnościowe?

Z całą pewnością o założeniu konta oszczędnościowego powinny pomyśleć te osoby, które chciałyby skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanego rachunku, ale nie mają wystarczających oszczędności, by móc wpłacić je na lokatę terminową. Brak konieczności zamrażania swoich środków oraz określonej wysokości wpłaty minimalnej sprawiają, że konto oszczędnościowe jest produktem dostępnym praktycznie dla każdego – od studenta, poprzez osobę pracującą na etacie, aż po osoby wykonujące wolny zawód, czy prowadzące działalność gospodarczą.

Konto oszczędnościowe a lokata

Podstawowa różnica między kontem oszczędnościowym a lokatą polega na swobodzie dysponowania zgromadzonymi środkami finansowymi. Wpłaty i wypłaty z konta oszczędnościowego mogą być wykonywane w dowolnym momencie, natomiast w przypadku lokaty decydujemy się na zamrożenie swojego kapitału na określony czas. Przedwczesna wypłata środków z lokaty wiązać się będzie z utratą wypracowanego zysku, natomiast wypłata pieniędzy z konta nie spowoduje potrącenia odsetek. Konta oszczędnościowe zazwyczaj są minimalnie niżej oprocentowane niż lokaty, ze względu na możliwość swobodnego obrotu kapitałem, jednak w dalszym ciągu stanowią one atrakcyjną alternatywę dla produktów długoterminowych, jak lokaty 12-, 18- czy nawet 36-miesięczne.

Korzyści i zalety konta oszczędnościowego

 1. Nieograniczony dostęp do środków zgromadzonych na koncie – nie musisz zamrażać swoich pieniędzy – na koncie oszczędnościowym oszczędzasz nawet mimo częstych wpłat i wypłat, środki pozostałe na rachunku cały czas pracują na Twój zysk.
 2. Promocyjne oprocentowanie – w większości banków możesz skorzystać z promocyjnego, wyższego oprocentowania przez konkretny okres. Im szybciej zdecydujesz się założyć konto oszczędnościowe, tym więcej możesz zyskać.
 3. Zysk już od pierwszej złotówki na koncie – bez względu na to, czy na konto wpłynie 1 zł, 1000 zł czy dowolna kwota, Twoje pieniądze natychmiast zaczynają pracować.
 4. Swoboda w dokonywaniu wpłat – w każdej chwili możesz podnieść wartość swojego kapitału, wpłacając dodatkowe pieniądze na konto. W ten sposób zwiększysz kwotę podlegającą oprocentowaniu.

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

Konta oszczędnościowe z reguły mają minimalnie niższe oprocentowanie w stosunku do lokat terminowych, choć nie jest to regułą. Niektóre banki oferują rachunki oszczędnościowe oprocentowane równie wysoko, jak lokaty. Przykładem jest Santander oferujący oprocentowanie 2,7% w skali roku na Koncie Systematycznym, z darmowym prowadzeniem i premią do 380 zł na start. Z wypracowanych odsetek można zacząć korzystać już po upływie 1 miesiąca lub dopisać je do kapitału rachunku, zwiększając w ten sposób kwotę do oprocentowania.

Konto oszczędnościowe – czy warto?

Osoby, które poszukują dodatkowych sposobów na systematyczne oszczędzanie, z całą pewnością powinny zainteresować się kontem oszczędnościowym, tym bardziej że jest to opcja dostępna zarówno dla klientów posiadających już tradycyjny ROR, jak i dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bankowością. Oszczędzanie na takim rachunku nie generuje żadnych dodatkowych kosztów i nie jest związane z ograniczeniami w dysponowaniu zgromadzonym kapitałem. Dlatego, jeśli chcesz zacząć oszczędzać bez zbytniego zaciskania pasa, rachunek oszczędnościowy będzie dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem.

Oryginalny case na smartfona dla studenta

0
Oryginalny case na smartfona dla studenta

Globalizacja stała się czymś, czego sam nie do końca potrafię zrozumieć. Z pewnością nie zrozumieją tego moi rodzice, o dziadkach nie wspominając. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że miałbym przestać korzystać z dobrodziejstw takich jak komputer, czy telefon komórkowy. Obecnie jednak łączę obydwa te urządzenia – kupiłem smartfona, dzięki któremu mogę bezpiecznie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania. Ten sprzęt charakteryzują wysokie parametry – od obdarzonego pixelami aparatu i kamery, poprzez wysokiej jakości odtwarzacz muzyczny z możliwościami tworzenia własnych playlist, aż po pożyteczne aplikacje, takie jak mapy z nawigacją, czy szybka poczta mailowa. Mogę też bez problemu rozmawiać z moimi znajomymi za pośrednictwem poszczególnych komunikatorów i mediów społecznościowych. Jest to dla mnie również okazja do rozwijania swoich pasji. Pobrałem już wiele aplikacji, dzięki którym jestem w stanie uczyć się języków obcych, a także czytać artykuły z całego świata.

Bezpieczeństwo w smartfonie

Jednak, żeby móc się prawdziwie cieszyć się smartfonem, powinienem zadbać, aby był on maksymalnie bezpieczny. Dlatego w pierwszej kolejności muszę zwrócić uwagę na moje ruchy, a także na to, gdzie kładę sprzęt. Powinien być widoczny i nie znajdować się w takim miejscu, że przez przypadek będę go zrzucał na podłogę. Wtedy jest się bowiem w stanie porządnie uszkodzić, a co za tym idzie – może utracić pewne istotne „funkcje życiowe”. Żeby jednak polepszyć bezpieczeństwo smartfona, zainwestowałem w odpowiednie etui.

Właściwą ofertę znalazłem na https://caseroom.pl/. Tutaj mogłem zrobić swój własny projekt takiego urządzenia i wybrać case spośród 150 urządzeń. Było to zdecydowanie przydatne narzędzie, ponieważ bardzo lubię wytężyć swoją wyobraźnię i cieszą mnie akcesoria łączące estetykę z funkcjonalnością. Do tego na wspomnianej stronie mogłem zlecić wykonanie projektu ze swoim imieniem. Unikalny kreator, dzięki któremu można dopasować swoje wzory, stał się dla mnie zbawieniem. Ważne jest też, że oferta była dopasowana do różnych modeli smartfonów, a także pod kątem preferencji różnych klientów. Można wybierać między pokrowcami dla kobiet i tymi dla mężczyzn.

Etui i jego funkcjonalność

Etui jednak powinno spełniać przede wszystkim funkcje zabezpieczające. Caseroom oferuje m.in. wodoodporne etui, dzięki czemu nie będą nam straszne morskie fale, jak i nurty rzeczne. Podczas wyjazdu nad Ocean Atlantycki, mogłem korzystać też z ekranu dotykowego pod wodą. Są także pokrowce pozwalające na ochronę przed słońcem – mimo wszystko warto zadbać, aby nie był on narażony na działanie słońca. Najczęstszymi uszkodzeniami są jednak zarysowania. Dzięki etui od Caseroom mogłem być spokojny, że nawet najmniejsze rysy nie pojawią się na szybce. Ponadto, nowoczesny sprzęt ma też specjalne funkcje pozwalające zlokalizować urządzenie na stronie producenta. Są tu również dostępne inne gadżety – np. breloczek, który okazał się przydatny dla mojego smartfona marki Lumia. Podpiąłem go pod klucze, żeby wiedzieć, że mam go cały czas ze sobą.

Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

0
Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Ile znasz języków obcych? Jeden? Dwa? A może jeszcze ani jednego? Chcesz się jakiegoś nauczyć, ale myślisz, że to zbyt trudne? Nie wiesz jak się za to zabrać? A może obawiasz się, że sobie nie poradzisz? Koniec z niepewnością, koniec ze strachem, możesz nauczyć się nowego języka, jeśli tylko zapragniesz!

Egzotyczna przygoda na wyciągnięcie ręki

Marzą ci się w wakacje w jakimś egzotycznym ciepłym kraju, ale boisz się, że będąc w obcym miejscu, wśród obcych ludzi nie będziesz w stanie się z nikim porozumieć i sobie poradzić? Nie musisz odkładać planowanego od lat urlopu, nie musisz rezygnować z wymarzonej przeprowadzki do innego kraju. A może po prostu chcesz rozwijać swoje umiejętności? Naucz się obcego języka na kursie językowym, to o wiele łatwiejsze niż myślisz! 

Wybierz najdogodniejszą opcję kursu dla Ciebie, Szkoła Językowa UAM Poznań oferuje różne toki nauki, od intensywnych kursów wakacyjnych po regularne spotkania. Grupy zajęciowe w szkole są niewielkie i kameralne, liczące zaledwie kilku osób, co tworzy optymalne warunki do nauki. Z jednej strony – przy tak niewielkiej liczbie uczęszczających na kurs osób prowadzący może poświęcić więcej czasu i uwagi każdej osobie z osobna, poprawiając pojawiające się błędy i pomagając doskonalić wymowę. Z drugiej – oferuje możliwość prowadzenia dialogu z kilkoma osobami. 

Wsłuchując się w różne akcenty, w różne sposoby mówienia, łatwiej przygotować się do rozmów z osobami całkiem obcymi, w innym kraju, w pracy, gdziekolwiek miałoby się okazję ich spotkać. W ten sposób szkoła językowa dostosowuje się do potrzeb i możliwości swoich kursantów. 

Znasz już język, ale to nie wszystko!

Znajomość języków obcych to nie tylko możliwość odnalezienia się w innym kraju, ale również możliwość rozmowy z obcokrajowcami, możliwość oglądania filmów w ich oryginalnej wersji czy szansa na ciekawą pracę w międzynarodowej firmie. To nie koniec zalet, płynących z edukacji. Nauka i znajomość języków obcych rozwijają także mózg, który jest stymulowane przez nowe słowa, nowe bodźce i pobudzany do ciągłej pracy. Dodatkowo znajomość języków obcych zwiększa pewność siebie, a także pomaga się otworzyć na nowe osoby i nową kulturę. Znajomość języka oferuje nie tylko możliwość zawierania nowych znajomości, odwiedzania ciekawych miejsc czy zamawiania produktów w lokalnych sklepach na urlopie, oferuje także niezależność w trakcie zorganizowanych wycieczek czy w internecie, w którym również można się natknąć na inny język. 

Znajomość chociaż podstaw danego języka sprawdza się o wiele lepiej niż automatyczne tłumaczenia stron czy tłumacze internetowe. Znając chociaż jeden język obcy, zwłaszcza angielski, można porozumieć się z tubylcami w większości znanych, turystycznych regionów. Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się pomocna w Ameryce Południowej czy Meksyku, z kolei znajomość języka włoskiego, w słonecznej części zachodniej Europy. 

Bogata oferta kursów językowych sprawi, że nie będziesz się nudzić, inwestując przy tym w swój rozwój.

CMS Drupal 8 jako system do zarządzania i rozwoju stron internetowych

0
CMS Drupal 8 jako system do zarządzania i rozwoju stron internetowych

Jednym z najbardziej kompleksowych systemów CMS dostępnych na rynku jest Drupal 8. System ten jest przeznaczony dla profesjonalistów i specjalistów od IT, dla których priorytetem jest stworzenie rozbudowanej strony internetowej bez ograniczeń. Jakie są możliwości CMS Drupal 8? Dzisiejszy artykuł jest właśnie o tej tematyce.

Dlaczego warto zdecydować się na Drupal 8?

Jak możemy przeczytać na blogu https://smartbees.pl zdecydowanie największą zaletą tego systemu jest jego wysoka wydajność. Drupal jest złożoną, interaktywną aplikacją, która dostosowuje się do funkcjonalności. Dzięki kilku aktualizacjom istniejących modułów i wprowadzeniu BigPipe, Drupal jest szybszy niż jego poprzednie wersje. Wdrożony moduł BigPipe pomaga w rozbiciu strony internetowej na elementy statyczne oraz niestatyczne, ale też priorytetyzacji, które z tych czynników mają zostać załadowane jako pierwsze. Takie działanie powoduje znacznie szybsze czasy ładowania stron internetowych. Co więcej, system świetnie sprawdzi się do obsługiwania wielu treści ze względu na bardzo elastyczny system taksonomii, który pozwoli na organizację informacji w witrynie, w tym według motywów, ale także umożliwi nawigowanie do wyszukiwanych terminów i ustawianie opcji wyświetlania. Kolejnym, niewątpliwym plusem Drupala 8 jest zwiększenie mobilności i elastyczności. W systemie dostępna jest aplikacja administratora, która umożliwia czynności na urządzeniach przenośnych, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie zmian w wielu miejscach. Dodatkowo wszystkie moduły zawarte w rdzeniu systemu są responsywne, co jeszcze bardziej potęguje efekt mobilności.

Łatwiejsze tworzenie i zarządzanie treścią

Drupal 8 jest przyjazny dla użytkownika i pozwala w łatwy sposób tworzyć i zarządzać treścią. Posiada on wbudowany panel dostępu, który pozwala przydzielać dostęp do poszczególnych treści. Pliki multimedialne są łatwe do przenoszenia i przeglądania w systemie, pola mogą być przycinane i zmieniane w miarę umieszczania obrazów oraz treści multimedialnych. System udostępnia również dla swoich użytkowników opcję szybkiej edycji treści, dzięki buttonowi „Quick edit”, co ułatwia wprowadzania poprawek do danych sekcji. Udoskonalone oraz bardziej przyjazne środowiska programistyczne i produkcyjne są również mile widziane dla twórców treści, którym brakuje wiedzy technicznej. Drupal 8 zyskuje na popularności wśród międzynarodowej publiki, więc wszelkie opcje lokalizacji i wielojęzyczność pozwolą na rozwój na dalszych rynkach. W tej kwestii możliwe jest, w łatwy sposób, stworzenie strony wielojęzycznej, dzięki modułom odpowiedzialnym za tłumaczenie treści. To rozwiązanie pozwoli na tworzenie konkretnych treści na rynki docelowe, a w efekcie poszerzenie grona odbiorców treści. Drupal ułatwia zarówno organizacjom, jak i sprzedawcom prowadzącym działalność handlową w internecie, integrację z narzędziami zewnętrznymi, co wyróżnia go na tle konkurencji pod względem elastyczności.

Wydajność, elastyczność oraz funkcjonalność systemu sprawią, że odpowiednio wykorzystany będzie świetnym narzędziem do zarządzania i rozwoju stron www.

Klamki na kwadratowej rozecie

0
Klamki na kwadratowej rozecie

Klamki to integralna część każdego wnętrza. Podkreślają styl i ogólny pomysł na projekt pomieszczenia. Przecież wszystko w domu powinno być harmonijne, wykonane w tym samym stylu i połączone ze sobą. Dzisiaj klamki są uważane za jeden z najpopularniejszych rodzajów okuć do drzwi. Nie tylko stanowią poważne obciążenie funkcjonalne, ale także poważnie wpływają na konstrukcję drzwi. Dlatego ich wybór należy traktować poważnie. Klamki na kwadratowej rozecie to podstawa, która ukrywa miejsce mocowania uchwytu do drzwi.

Najlepsze klamki na kwadratowej rozecie do domu

Kwadratowa rozeta jest idealna dla nowoczesnych wzorów drzwi. Niemniej jednak, takie klamki można również umieścić na klasycznych drzwiach, gdy mają one ostre narożniki lub są frezowane kątowo. Masywne i duże, klamki na kwadratowej rozecie są spektakularnym środkiem skrzydła drzwi. Dla gładkich drzwi, nowoczesnego stylu, stylu loft, minimalizmu, high-tech, najlepszym wyborem jest klamka na kwadratowej rozecie.

Dzięki swojej formie idealnie pasują do nowoczesnych drzwi i podkreślają styl i piękno. Zazwyczaj wykonane są w kolorze satynowo-chromowym, rzadziej w brązowym. Metal, matowy nikiel lub chromowane wykończenia są najpopularniejszymi rodzajami takich klamek. Ceny tego typu klamek wahają się od 66 do 240 złotych. Jest to uzależnione od jakości wykonania i użytego materiału do produkcji.

Praktyczne, wysokiej, jakości klamki na kwadratowej rozecie

Klamka na kwadratowej rozecie ze szczotkowanej stali na bazie niklu / chromu, do produkcji, którego wykorzystywany jest specjalistyczny anodowany stop aluminium ze specjalną powłoką wytwarzane jest metodą elektrolityczną. Głównym celem tej powłoki jest zapobieganie utlenianiu metalu w powietrzu i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Anodowanie nie pozwala na utlenienie metalu, wchodząc w ekspozycję na powietrze. Ta powłoka nie ulega uszkodzeniu się z czasem, nie łuszczy się, jest odporna na kwasy i ma wysoką wytrzymałość.

Efektem anodowania jest stworzenie niezwykle solidnej warstwy ochronnej na powierzchni aluminium, która jest odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, absolutnie obojętne, bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne klamki na kwadratowej rozecie do drzwi wewnętrznych są łatwiejsze w instalacji, jeśli chodzi o wyznaczanie pewnej odległości centralnej w porównaniu z innymi modelami. Ponadto klamki o takim kształcie można zainstalować zarówno na drzwiach wewnętrznych, jak i na drzwiach wejściowych.

Asortyment klamek na kwadratowej rozecie

Trzeba pamiętać, że wybór klamki na kwadratowej rozecie o określonym kształcie rączki powinien być dokonany z uwzględnieniem projektu i koloru samych drzwi, innych okuć i wnętrza pomieszczenia, jako całości. W sklepie dostępny jest szeroki wybór tych produktów o różnej budowie, wykonane z różnych materiałów:

 • Znal
 • Znal-drewno
 • Aluminium
 • Stal nierdzewna
 • Mosiądz.

  Klamki na kwadratowej rozecie pochodzą od niezawodnych i znanych producentów. Koszt klamek zależy od materiału: modele z aluminium należą do najbardziej ekonomicznych opcji, a najdroższe są wykonane z mosiądzu.

Niuanse klamki do drzwi

Na co należy zwrócić uwagę, gdy pojawia się pytanie, jak wybrać klamki do drzwi? Po pierwsze, warto pamiętać, że klamki na kwadratowej rozecie nadają się do drzwi o szerokości 30-40 mm. Należy uważnie przestrzegać zasad łączenia konstrukcji klamki i skrzydła drzwi. Powinny być łączone nie tylko w stylu, ale także w kolorze. Ponadto wylot może mieć różne kształty. Lepiej będzie, jeśli na rączce znajduje się kilka warstw ochronnych. Zewnętrzna warstwa chromu będzie wyglądać imponująco.

Klamki dostępne w sprzedaży posiadają ciekawe formy rękojeści od szerokich i masywnych po cienkie i wysmukłe. Na przykład produkty na kwadratowej rozecie wykonane ze stali nierdzewnej posiadające nowoczesny a zarazem subtelny design nie tylko wyglądają atrakcyjne, ale są wygodne podczas użytkowania. Ten rodzaj klamek cieszy się uznaniem wśród osób zmieniających aranżacje swoich drzwi oraz przez architektów dbających o efektowny wygląd wizualny okuć drzwiowych.

Rączka klamki wyprodukowana z prostokątnego profilu przymocowanego do rozety w kształcie kwadratu posiada podwójne wspomaganie i zawierają docisk imbusowy. Stal nierdzewna szczotkowana z wykończeniem satynowym jest materiałem odpornym na warunki pogodowe, dzięki czemu niektóre modele mogą być instalowane również do drzwi wejściowych. Obecnie ten typ klamek jest modny i zdobi mieszkania prywatne, biura oraz różne instytucje.