Ile kosztuje sklep internetowy i jak mieć go tanio?

0

W sieci pojawia się coraz więcej sklepów internetowych i chociaż założenie takiego e-biznesu nie jest trudne, to jednak schody zaczynają się przy prowadzeniu e-sklepu. Mogą one działać w oparciu o różne sposoby rozliczania.

Jak czytać oferty pracy? Jak rozpoznawać dobre dla Ciebie ogłoszenia o pracę?

0

Szukasz pracy i przeglądasz masę ogłoszeń? A może wysyłasz CV do każdej firmy, w której spełniasz podstawowe wymagania? Jeśli chcesz znaleźć dobre dla siebie ogłoszenie o pracę, zacznij uważniej czytać oferty. A jak to zrobić? Mamy dla Ciebie kilka podstawowych wskazówek.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

0

Czy wysłanie paczki jest zadaniem trudnym? I tak i nie. Wiadomo – najgorszy jest pierwszy krok. Każdy z nas przed wysłaniem swojej pierwszej paczki, nie bardzo wiedział, jak to zrobić, na co zwrócić uwagę, co jest szczególnie ważne. Dlatego też warto przeczytać poniższy artykuł – dzięki niemu będziemy wiedzieć, w jaki sposób należy przesłać przesyłkę za pobraniem.

Co to jest przesyłka za pobraniem?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co też w ogóle jest ta przesyłka za pobraniem. Otóż jest to przesyłka, za którą płaci odbiorca kurierowi podczas doręczenia przesyłki. Pomimo wielu przeróżnych dogodnych bardzo systemów płatności elektronicznej, ciągle naprawdę wiele osób decyduje się na wybór przesyłki za pobraniem. Jeśli zatem prowadzimy firmę, to warto mieć na podorędziu taką właśnie możliwość. Jednak z czego wynika tak ogromna popularność tych przesyłek?

Popularność przesyłek za pobraniem

Pomyślmy sami przez chwilę kiedy i w jakich momentach wybieramy przesyłkę za pobraniem. Oczywiście na pewno wtedy, kiedy nie jesteśmy w żaden sposób pewni dostawcy. Być może kupujemy coś w danej firmie po raz pierwszy, dana firma jest nowa i nie ma zbyt wiele opinii, zamawiamy coś od osoby prywatnej, przesyłka ma dość dużą wartość. Słowem – jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy w jakiś sposób nie są pewni swojego dostawcy.

Jak skorzystać z usługi „pobranie”?

Jak zatem widać – nasi klienci mogą mieć naprawdę całkiem wiele uzasadnionych powodów, aby wybierać przesyłkę za pobraniem. Warto wyjść im naprzeciw i mieć w ofercie taką możliwość. Jak jednak wysłać taką paczkę, jeśli klient tego sobie zażyczy? Generalnie nie jest to zbyt trudne. Otóż przy wysyłce każdej paczki firmą kurierską wypełniamy dość standardowy formularz. Są tam zawarte informacje o tym, kto nadaje przesyłkę, kto ją odbiera, gdzie i o jakiej godzinie, co to za przesyłka itd. W tym formularzu właśnie trzeba zaznaczyć opcję wysyłki za pobraniem i wystarczy!

Ważna sprawa przy wysyłaniu paczki za pobraniem

Czy wysyłanie paczki za pobraniem czymś się bardzo różni od wysłania zwykłej paczki? Generalnie dość nieszczególnie, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że konieczne jest podanie jednej ważnej informacji. Jakiej? Otóż musimy przekazać kurierowi numer rachunku konta bankowego, na który mają wpłynąć pieniądze za przesyłkę. Nie musimy się niczego obawiać- kwota pobrana od odbiorcy przesyłki zostanie nam przekazana praktycznie od razu. Jeśli jednak są to przesyłki międzynarodowe, to czasem trzeba poczekać do 7 dni na uzyskanie zapłaty.

Dodatkowe opłaty przy wysyłce za pobraniem

Przede wszystkim należy tu podkreślić, że w przypadku przesyłki za pobraniem nie powinno być żadnych dodatkowych kosztów. Zazwyczaj koszt nadania przesyłki opłaca nadawca, jednak nie jest to ścisłą regułą. Czasem bowiem tą kwotą może zostać obciążony odbiorca. Wówczas ten fakt trzeba zaznaczyć w formularzu, a także odpowiednio zwiększyć kwotę do zapłaty przez odbiorcę.

Sprawdzenie paczki przez zapłatą

Tu trzeba poznać bardzo ważne prawo- jest to istotna informacja zarówno dla każdego odbiorcy, jak i nadawcy. Otóż w żadnym wypadku odbiorca nie może sprawdzić przesyłki przed dokonaniem zapłaty. Wiele osób myśli, że jest inaczej – że wybierając opcję zapłaty przy dostawie, można pozwolić sobie na sprawdzenie towaru wtedy. Tak jednak nie jest. Wszelkie ewentualne reklamacje rozpatrywane są dopiero po dokonaniu zapłaty. Warto także pamiętać o tym, że nieposiadanie przez odbiorcę gotówki albo innego obowiązującego środka płatniczego może być traktowane jako odmowa przyjęcia przesyłki.

Kto może wysłać paczkę za pobraniem?

Co istotne – każdy! Może tego dokonać zarówno osoba prywatne, jak i firma. Tutaj nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Jeśli tylko podamy w formularzu numer rachunku bankowego oraz zaznaczymy odpowiedni rodzaj przesyłki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać taką przesyłkę za pobraniem.

Pamiętajmy – pierwszy krok jest najgorszy. Każda następna paczka do wysłania już będzie prostym zadaniem.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości firmy profesjonaliście?

0

Opłacanie składek ZUS za siebie i pracowników, przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego, prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, odprowadzanie podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego – to jeszcze nie koniec długiej listy obowiązków, jakie spoczywają na barkach pracodawców w Polsce. Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości firmowej fachowcowi? Co dzięki temu zyskujemy?

Aspekt pierwszy: poprawność rozliczeń

Korzystając ze wsparcia profesjonalnego księgowego, mamy gwarancję poprawności rozliczeń. Niezrozumiałe cyferki, wciąż zmieniające się przepisy (tak jak na przykład odebranie w 2018 roku niektórym zawodom możliwości rozliczenia zgodnie z 50% kosztów uzyskania przychodu – 50% KUP), ale też obowiązkowe rozliczenia PIT za poprzedni rok podatkowy mogą wprowadzić do naszych rozliczeń chaos, a stąd już krótka droga do pomyłek. Ponowne składanie dokumentów, korekt itp. zajmuje dużo czasu i pochłania nerwy. Zdecydowanie lepiej zostawić sprawy księgowości osobie przygotowanej do wykonywania tego zawodu. Często komunikacja odbywa się w formie wygodnej dla obu stron, na przykład drogą e-mailową czy za pośrednictwem specjalnie do tego stworzonych systemów.

Aspekt drugi: profesjonalizm i doświadczenie księgowego

Doświadczenie osoby, która przez wiele lat zajmuje się prowadzeniem księgowości firmom (przykład firmy, która świadczy usługi księgowe w Warszawie) owocuje fachowością rachunków i przejrzystością dokumentów. Niezależnie od tego, czy mówimy o pojedynczym księgowym, czy większej firmie (takiej jak biuro księgowe w Warszawie), mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy śledzą na bieżąco zmiany w prawie podatkowym, wiedzą, kiedy można skorzystać z ulgi i co zakwalifikować jako koszty uzyskania przychodu, aby obniżyć kwotę podatków, jaką mamy do zapłacenia do Urzędu Skarbowego. Na tych usługach zdecydowanie nie warto na oszczędzać.

Aspekt trzeci: święty spokój, który warto sobie kupić

Nikt nie lubi być kontrolowany. Niestety, zarówno Urząd Skarbowy, jak też Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowa Inspekcja Pracy mają prawo skontrolować nas jako przedsiębiorców. Mając świadomość, że nasze sprawy księgowe są prowadzone przez zawodowego księgowego, możemy zachować większy spokój i mieć na co dzień spory komfort psychiczny. Usługi księgowe, w porównaniu do poziomu wygody, jaki dają, nie kosztują wcale tak dużo. Za to poczucie błogiego spokoju oraz nierzadko wsparcie profesjonalisty podczas ewentualnej kontroli z Urzędu Skarbowego i ZUS-u jest bezcenne.

Ubezpieczenie podróżne bez wychodzenia z domu

0

Wyjazd na wakacje bardzo często poprzedza duża ilość obowiązków. Oprócz zamówienia hotelu, zakupu biletu samolotowego lub też na innego środka transportu, a także wielogodzinnych zakupów konieczne jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego, które zapewni nam ochronę i wsparcie medyczne podczas wyjazdu. Nierzadko zapominamy o polisie i wyjeżdżamy bez zabezpieczenia siebie i bliskich.

Jak pożyczyć pieniądze przez telefon?

0

Polacy coraz częściej decydują się na pobieranie tak zwanych „chwilówek”, ponieważ wiedzą, że dzięki temu mogą znacząco poprawić swoją sytuację finansową. Muszą jedynie być pewni, że spłacą zobowiązanie finansowe w terminie. Dodatkowo, muszą wybierać rzetelne firmy, oferujące tego rodzaju rozwiązania finansowe. Na przykład, korzystne jest pobieranie pożyczek przez telefon.

Czym są fundusze inwestycyjne?

0

W poszukiwaniu odpowiedniej metody pomnażania oszczędności wielu z nas prędzej czy później trafia na fundusze inwestycyjne. Czym dokładnie są fundusze inwestycyjne i jakie są ich rodzaje? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

5 skutecznych metod oszczędzania

0

Ponad 50% Polaków oszczędza – tak wynika z badania „Postawy Polaków wobec finansów”. Zmienia się więc świadomość rodaków w kwestii związanej z gromadzeniem środków z myślą o finansowej przyszłości. Jeśli i Ty chcesz zacząć oszczędzać, nie czekaj do jutra. Poznaj kilka sprawdzonych metod i zacznij działać już teraz. Dzięki zgromadzonym oszczędnościom niejedna lokata w banku pozwoli Ci zarabiać jeszcze więcej.

Jak zarobić pieniądze w Internecie? Praca dodatkowa online nie tylko dla studenta

0

Zastanawiacie się, jak zarobić pieniądze w Internecie? Nie do końca wierzycie, że jest to w ogóle realne? Rozwój technologiczny, który objawia się bardzo dużą ilością komputerów przenośnych czy stacjonarnych oraz swobodnym dostępem do sieci powoduje, że coraz więcej osób zarabia na swoje utrzymanie właśnie w ten sposób. Internet stwarza bowiem multum możliwości.

Jak wziąć szybką pożyczkę przez Internet?

0

Ogrom pracy i codziennych obowiązków sprawia, że nie mamy czasu na odwiedzanie wszelkich instytucji w ich stacjonarnych placówkach. Rachunki płacimy przez Internet, wszystkie możliwe sprawy załatwiamy przez telefon, pisma urzędowe również składamy za pomocą przeznaczonych do tego platform urzędowych. Wszystkie te udogodnienia pomagają nam zaoszczędzić tak cenny dla nas czas. Coraz modniejsze stają się również pożyczki zaciągane przez Internet.