Jak zostać fizjoterapeutą? – wybór kierunku edukacji

0
fizjoterapeuta

Osoby nazywane specjalistą pierwszego kontaktu, określane są mianem fizjoterapeutów. Będąc taką osobą możemy sami przyjmować pacjentów oraz dobierać i planować sposób ich leczenia. Fizjoterapeutów obowiązują przepisy karne. Dodatkowo zawód ten został wprowadzony do krajowego rejestru fizjoterapeutów oraz samorządu fizjoterapeutów. Sprawdź, w jaki sposób możesz zostać fizjoterapeutą!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-fizjoterapeuta/

Jak zostać fizjoterapeutą? 

Aby nim zostać, musisz spełnić określone warunki. To możesz zostać, kiedy posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo musisz znajdować się w odpowiednim stanie psychicznym oraz fizycznym. Ważne jest to, aby osoba dostająca fizjoterapeutą znała język polski w stopniu wystarczającym do wykonywania swojej pracy. Zgodnie z zasadami prawa, fizjoterapeuta powinien wykazywać się nie na gminną postawę etyczną. Musi posiadać również wysoką kulturę osobistą oraz odpowiednie wykształcenie.

Droga w kierunku zawodu fizjoterapeuty

Chcąc zostać fizjoterapeutą, musisz przede wszystkim udać się na wymagany studia. Wiąże się to z tym, aby posiadać dobre stopnie oraz wystarczający wyniki maturalne. Studia na kierunku fizjoterapii prowadzone są najczęściej w Akademii Wychowania Fizycznego bądź w Akademii Medycznej. Możemy zostać także dobrym fizjoterapeutą po ukończeniu studiów wyższych pierwszego stopnia, czyli po zrobieniu licencjatu oraz drugiego stopnia magisterki. Możemy także spróbować swoich sił, redukując się na czteroletnich studiach podyplomowych. Aby uzyskać tytuł specjalisty fizjoterapii, musisz zdać egzamin PESoZ w Centrum Egzaminów Medycznych. 

Studia – zawód fizjoterapeuty

Do podjęcia studiów Posiadasz wiele możliwości w Polsce. Fizjoterapia jest to kierunek, który jest w ostatnim czasie bardzo popularny. Mało jest w Polsce jednak dobrych fizjoterapeutów. Wiele osób odpada już po pierwszym roku studiów. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na na sprawność fizyczną oraz brak wytrwałości. Praca fizjoterapeuty nie należy do najłatwiejszych. Miejsce również praca z tych, że po studiach będziemy posiadali maksimum wiedzy. Fizjoterapeuta powinien kształcić się oraz doszkalać przez całe życie.

Zobacz też: http://finansepolaka.pl/fizjoterapeuta-kim-jest/

Przenośna drukarka do etykiet samoprzylepnych. Błyskawiczny druk etykiet w każdym miejscu

0
Przenośna drukarka do etykiet samoprzylepnych. Błyskawiczny druk etykiet w każdym miejscu

Może ułatwić pracę i oszczędzić czas – przenośna drukarka etykiet samoprzylepnych to praktyczne urządzenie, za pomocą którego można zaprojektować i wydrukować różne etykiety.

Nowoczesne stanowiska do paletyzacji – co trzeba o nich wiedzieć?

0
Nowoczesne stanowiska do paletyzacji

Paletyzacja jak powszechnie wiadomo zaliczana jest do najbardziej uciążliwych i pracochłonnych zadań, dlatego też przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w robotyzację. Mowa tutaj przede wszystkim o wydajnych i niezawodnych stanowiskach do paletyzacji, dzięki którym można znacząco poprawić wydajność.

Czy płatności online są bezpieczne?

0
Czy płatności online są bezpieczne

Płatności online to ten sektor finansów, który obecnie rozwija się wyjątkowo intensywnie. Dostępne rozwiązania są nieustannie doskonalone, dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jednak nigdy nie zaszkodzi zachować ostrożności, gdy w grę wchodzą Twoje środki finansowe. Na co zatem zwrócić uwagę, dokonując płatności online?

Na jakie ulgi może liczyć nowy przedsiębiorca? – ulga na stary

0

Ulga na start to jedna z form pomocy dla osób, które raczkują w dziecinie biznesu i dopiero w niego wkraczają. Innymi słowy są to korzyści przysługujące nowym przedsiębiorcom na rynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak płacić niższy ZUS na początku swojej działaności, ale później też- zacznijmy od początku. Czym jest ulga na start? Od kiedy ją liczyć? Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/ulga-na-start/

Czy jest ulga na start? 

Mogłoby się wydawać, że ulga na start jest to pierwsza przysługująca korzyść po założeniu firmy. Wbrew pozorom nie jest pierwsze wsparcie dla młodych biznesmenów.

Przedsiębiorcy posiadający uprawnienie do ulgi, są zwolnieni z obowiązku podlegania ubezpieczeniom społecznym (opłacania składek emerytalnej, rentowej oraz wypadkowej). Innymi słowami:  Nie musisz wpłacać pieniędzy do ZUS.

Z takiej ulgi można korzystać max przez 6 miesięcy kalendarzowych od dnia oficjalnego istnienia działalności gospodarczej.

Ulga na start ZUS

Podczas rejestracji swojej działalności w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, osoba prowadząca firmę, zgłasza się do ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, wypadkowego oraz zdrowotnego. Może on wówczas skorzystać z ulgi na start. Tak jak wcześniej wspominano, przez okres 6 miesięcy, zapłacisz tylko składkę zdrowotną (w 2020 roku nie mniej niż 362,34 zł).

Ulga na start przysługuje także osobom, które zamknęły biznes lub zdecydowały się na zawieszenie działalności przynajmniej 5 lat wstecz.

Od kiedy liczyć ulgę na start?

Jeśli działalność zostanie zarejestrowana w pierwszy dzień miesiąca, to miesiąc ten wlicza się do czasu usługi. Założenie działaności innego dnia niż pierwszy oznacza, że licznik obowiązywania ulgi startuje dopiero w kolejnym miesiącu.

Ulga na start – kod ZUS

Kod ubezpieczenia, który należy wpisać w formularzu zgłoszeniowym zaczyna się od cyfr 05 40.

Jeśli nie masz posiadasz prawa do emerytury lub renty (ew. orzeczenia o niepełnosprawności) kolejne cyfry, które znajdują się w kodzie to 00.

Mały ZUS plus

Od lutego 2020 roku przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z jeszcze jednej ulgi. Jest to: Mały ZUS plus. Jakie są jego warunki brzegowe? Przysługuje on, jeśli przychody z działalności gospodarczej przez cały rok 2019 nie przekroczyły 120 tysięcy zł, a działalność była prowadzona nie krócej, niż okres 60 dni.

Zobacz też: http://finansepolaka.pl/maly-zus-plus-dla-kogo-jest-to-pomoc/

Ubezpieczenie kredytu – najważniejsze informacje

0
Ubezpieczenie kredytu

Każda osoba, która kiedykolwiek ubiegała się o kredyt, z pewnością słyszała o możliwości jego ubezpieczenia. Wiele banków oferuje tego typu zabezpieczenie – szczególnie jeśli w grę wchodzą zobowiązania finansowe na duże sumy. Zobacz, czym tak właściwie jest ubezpieczenie kredytu, czy opłaca się ono kredytobiorcy i kiedy rzeczywiście warto się na nie zdecydować.

Czym jest ubezpieczenie kredytu?

Śmiało można stwierdzić, że ubezpieczenie jest jedną z najpopularniejszych form zabezpieczenia kredytu. Banki bardzo często oferują tego typu produkt osobom, które mają niską zdolność kredytową lub są niestabilne finansowo. W ten sposób zmniejszają ryzyko niespłacenia długu przez klienta. Ubezpieczenie kredytu służy jednak nie tylko instytucjom finansowym, ale także klientom banków. W momencie, gdy w Twoim życiu dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia np. do utraty pracy lub choroby, możesz mieć pewność, że ubezpieczyciel w Twoim imieniu spłaci pozostałą część długu. Oczywiście pod warunkiem, że Twoje ubezpieczenie obejmowało akurat to konkretne zdarzenie, które Cię dotknęło.

Ubezpieczenie kredytu może Ci bardzo pomóc w momencie, gdy z różnych przyczyn nie jesteś w stanie spłacać zobowiązania, które jeszcze przed chwilą nie stanowiło dla Ciebie problemu. Masz szanse uchronić się w ten sposób przed powstaniem długów oraz opóźnień w spłacie comiesięcznych rat.

Ubezpieczenie kredytu – czy jest obowiązkowe?

W przypadku niewielkich kredytów gotówkowych ubezpieczenie kredytu nie jest zazwyczaj obowiązkowe. Pracownik banku może Ci zaproponować różne pakiety ubezpieczeń, ale jeśli nie czujesz takiej potrzeby, to nie musisz się na nie zdecydować. Kredytobiorca nie jest więc zawsze zobligowany do tego, aby zabezpieczyć swój kredyt za pomocą ubezpieczenia.

Istnieje jednak kilka przypadków, w których wykupienie dodatkowego ubezpieczenia mimo, że nie jest obowiązkowe, bez niego bank nie przyzna Ci kredytu. Taki warunek banki stawiają w momencie gdy przedmiotem naszego zainteresowania są kredyty hipoteczne, samochodowe i wszystkie te, które opiewają na wysokie kwoty.

Kosztowne zobowiązanie jest długoletnim obciążeniem dla klienta, a także stanowi większe ryzyko dla banku. Właśnie dlatego instytucje finansowe wolą się zabezpieczyć na wypadek problemów, do których może dojść przez długi okres kredytowania. Ty jako klient, również powinieneś pomyśleć o tym, że biorąc kredyt na kilkadziesiąt lat, w trakcie jego spłaty może dojść do nieprzewidzianych okoliczności. Posiadając dobre ubezpieczenie, nie będziesz musiał przejmować się tym, że nagle popadniesz w tarapaty finansowe.

Rodzaje ubezpieczeń kredytu

Rodzajów ubezpieczeń kredytu jest naprawdę sporo, a tego typu usługi są naprawdę dobrze rozwinięte w naszym kraju. Dzięki temu masz możliwość znaleźć ubezpieczenie, które będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom. Spośród ubezpieczeń można wymienić kilka najpopularniejszych:

Ubezpieczenie na życie

Ten rodzaj ubezpieczenia zabezpiecza przede wszystkim rodzinę kredytobiorcy. W momencie, gdy dojdzie do zgonu osoby, która obciążona była kredytem, ubezpieczyciel wypłaca pieniądze, które mają posłużyć do spłacenia całości zobowiązania. Dzięki temu najbliżsi takiej osoby nie muszą martwić się tym, że dług przejdzie na nich i że zmarły pozostawi po sobie niespłacone kredyty.

Ubezpieczenie od utraty pracy

W momencie, gdy kredytobiorca utraci pracę nie ze swojej winy, ubezpieczyciel może pokryć kolejne raty zobowiązania. Najczęściej jest to od 6 do 12 rat, a do wypłaty ubezpieczenia niezbędne jest świadectwo pracy. Kluczowy jest tu fakt, że jeśli porzucisz pracę lub zostaniesz zwolniony ze swojej winy, to nie będziesz miał prawa do wypłaty ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na wypadek choroby

To jeden z popularniejszych rodzajów ubezpieczenia i może Ci pomóc w momencie, gdy nagle zachorujesz i nie będziesz w stanie pracować. Aby otrzymać wypłatę środków z ubezpieczenia w takiej sytuacji niezbędne będzie przedstawienie stosownej dokumentacji, która potwierdzi Twój stan zdrowia. W tym celu przydadzą się zaświadczenia lekarskie i dokumentacja związana z leczeniem.

Ubezpieczenie nieruchomości

Ten rodzaj ubezpieczenia jest obowiązkowy w momencie, gdy zaciągasz kredyt na zakup lub budowę nieruchomości. Możesz wybrać ubezpieczenie, które oferowane jest przez bank lub takie, które znajdziesz samodzielnie i odpowiada ono wymaganiom oferty kredytowej. Ten rodzaj ubezpieczenia ma chronić Twój dom lub mieszkanie przed nieoczekiwanymi szkodami. Może być to włamanie, zalanie i inne losowe sytuacje, które mogą się przytrafić podczas okresu kredytowania. W przypadku wystąpienia, którejś z okoliczności, którą obejmowało ubezpieczenie, kredytobiorca ma prawo do skorzystania z ubezpieczenia i spłacenia z jego pomocą części, a nawet całości kredytu.

Czy warto decydować się na ubezpieczenie? 

Z pewnością zastanawiasz się na tym, czy jeśli ubezpieczenie nie jest obowiązkowe to, czy warto się na nie decydować. Cóż, pewnie nie zdziwi Cię fakt, jeśli powiemy, że to zależy. To czy warto decydować się na ubezpieczenie, które oferuje Ci bank, zależy od jego parametrów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to możesz poprosić o pomoc specjalistów Habza Finanse. Profesjonalni doradcy pomogą Ci wybrać najlepszy kredyt, a także doradcą Ci czy dane rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne. Przy pomocy https://habzafinanse.com.pl/ masz szanse uzyskać najlepsze finansowanie, które będzie skrojone na miarę Twoich potrzeb. Firma ta od lat pomaga zarówno firmom, jak i prywatnym osobom, dlatego możesz mieć pewność, że powierzając to zadanie jej, podejmiesz najlepszą decyzję kredytową.

Czy pożyczki na dowód są bezpieczne?

0
Czy pożyczki na dowód są bezpieczne

Wraz z rosnąca cyfryzacją, która dotyka coraz więcej obszarów naszego życia, rośnie także obawa przed naszym bezpieczeństwem w sieci. W dobie, kiedy dane są cenniejsze niż złoto, coraz więcej słyszymy niepokojących doniesień o kradzieży informacji, a niekiedy również całych majątków.

Jak zarobić na Bitcoinie? Sprawdzamy sposoby dla każdego.

0
Jak zarobić na Bitcoinie

Na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo często możemy usłyszeć o tym, jak ktoś w zastraszająco szybkim tempie zarobił fortunę dzięki kryptowalutom. Wiele osób zamieniło normalny etat w pracy i zarabiają na życie tylko handlem bitcoinami. Bitcoin jest najpopularniejszym wirtualnym pieniądzem, jaki dotychczas powstał, jednak należy pamiętać, iż zarabianie na bitcoinach to ciężka praca, jak każda inna oraz duże ryzyko straty wszystkich oszczędności w przypadku, gdy nie podejdziemy do tematu wyposażeni w wiedzę i zdrowy rozsądek.

Jak może skończyć się praca na zwolnieniu lekarskim?

0
praca na L4

Głównym celem zwolnienia lekarskiego jest przywrócenie zdrowia pracownikowi. Jest to okres, który powinien być przeznaczony wyłącznie na regenerację. Czy w przypadku, gdy odzyskamy siły, wcześniej niż zalecił lekarz i chcemy popracować lub wykonać remont w domu, musimy się czegoś obawiać?

Czy praca jest dozwolona, podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim?

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, praca podczas zwolnienia lekarskiego jest zakazana. Jest to w końcu okres, który ma umożliwić pracownikowi powrót do zdrowia. A trudno o nim mówić w sytuacji, gdy pracownik eksploatuje swój organizm, tak jakby wykonywał obowiązki zawodowe.

Jakich konsekwencji możemy się spodziewać, gdy chcemy pracować będąc na zwolnieniu lekarskim?

Pierwszym skutkiem pracy podczas zwolnienia lekarskiego jest utrata świadczenia. Jedynym wyjątkiem, kiedy możemy wcześniej wrócić do pracy u swojego pracodawcy, jest uzyskanie od lekarza zgody na piśmie. Gdy dojdzie do skrócenia zwolnienia lekarskiego, otrzymywany zasiłek ustąpi w momencie podjęcia pracy, zostanie wypłacony wyłącznie za czas choroby.

Wracając do konsekwencji, gdy podczas kontroli osoba ją przeprowadzająca udowodni, że zwolnienie jest wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, wtedy pracownik automatycznie traci prawo do:

  • zasiłku chorobowego,
  • zasiłku opiekuńczego,
  • wynagrodzenia za okres, w którym nie był zdolny do pracy, na skutek choroby.

Przeczytaj też: http://www.jobston.pl/co-jesc-zeby-nasza-praca-byly-bardziej-efektywna/

Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim

Kontrolę pracownika podczas zwolnienia lekarskiego może przeprowadzić:

  • ZUS,
  • pracodawca.

Podstawa prawna, która umożliwia weryfikację zwolnień lekarskich jest zawarta w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Z jej treści wynika, że kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby, polega na ustaleniu czy pracownik faktycznie jest niezdolny do pracy w orzeczonym okresie, czy nie wykonuje żadnej dodatkowe pracy zarobkowej oraz czy nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.

Źródło: https://www.epce.org.pl/

Jak zarobić i się nie narobić?

0
Jak zarobić i się nie narobić

Wiele z nas zadało sobie choć raz pytanie “co zrobić, żeby się nie narobić, a zarobić?”. W jaki sposób można się wzbogacić, jednocześnie nie musząc pracować? Czy to jest w ogóle możliwe? Dobra wiadomość brzmi, że tak! Niestety wcześniej trzeba będzie włożyć w to wszystko trochę ciężkiej pracy i pieniędzy.

Skalowalny biznes i dochód pasywny

Uzyskiwanie dochodu pasywnego jest istotą przedsiębiorczości. Dopiero wtedy, gdy nie będziemy musieli pracować, ani przychodzić do biura staniemy się prawdziwymi biznesmenami. Tworząc skalowalny biznes, będziemy mogli zająć się wszystkim, co tylko “dusza zapragnie” w dowolnym czasie, podczas gdy pieniądze będą wpływać na nasze konto. 

W tym przypadku najpopularniejszym przykładem źródła dochodu pasywnego jest wynajem nieruchomości. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jeśli chcemy wynajmować mieszkanie lub dom, to najpierw musimy podjąć decyzję o ich zakupie. Wiąże się to w pierwszej kolejności z dużym wydatkiem (kredyt), później często musimy jeszcze wyremontować zakupioną nieruchomość, jednak po wszystkim, jak już znajdziemy najemcę, nasza rola będzie polegała głównie na pobieraniu comiesięcznego czynszu. 

Można w swoich rozważaniach pójść jeszcze dalej i założyć, że wynajmujemy kilka lub nawet kilkanaście mieszkań, lub domów. Wiadomo, że w realnym świecie w tych nieruchomościach będzie trzeba robić remont lub w związku z wymówieniem lokalu znaleźć nowego najemcę, jednak przez większość czasu nie będziemy w ogóle musieli zajmować się naszą przynoszącą zyski działalnością. 

E-sklepy 

Rozwój Internetu stworzył także inne możliwości na stosunkowo łatwy zysk. Jednym z takich przykładów jest e-sklep. W sytuacji, gdy już go rozwiniemy, zacznie on nam przynosić pieniądze, a my będziemy mogli przestać się nim „przejmować” i cieszyć się wolnym czasem. 

Ekspert z warszawskiej agencji Miromind podpowiada, aby zoptymalizować e-sklep pod kątem SEO, co bezpośrednio wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie – większy ruch na stronie. 

Oczywiście ta sytuacja będzie miała najszybciej miejsce, gdy zdecydujemy się sprzedawać produkty wirtualne, czyli np. e-booki, audiobooki czy programy komputerowe. W tym przypadku sprzedaż odbywa się automatycznie po dokonaniu płatności przez klienta. Wysyłka produktów fizycznych, np. w pudełkach wiąże się z większym nakładem pracy i dłuższym oczekiwaniem na maksymalne zyski przy minimalnym nakładzie pracy. 

Programy partnerskie

Innym pomysłem na łatwy zarobek są programy partnerskie, które polegają na  przekierowywaniu klientów z naszej strony www do konkretnego sklepu. Niestety, żeby nasz interes przynosił zadowalający zysk, strona musi być bardzo popularna, a osiągnięcie tego wymaga sporego nakładu pracy. Dopiero wtedy zaczniemy otrzymywać zadowalające nas prowizje z programów partnerskich.

Aplikacje na smartfony

Kolejnym sposobem na to, żeby zarobić, ale się nie narobić jest stworzenie aplikacji na smartfony. Jeżeli stworzymy program działający w systemie Android, będziemy go mogli umieścić w sklepie Google Play, a gdy nasza aplikacja zyska popularność, to całkiem dobrze się na tym wzbogacimy. 

Wynajem wirtualnych serwerów

Można także zająć się wynajmowaniem wirtualnych serwerów na poczty i strony www. W pierwszej kolejności należy kupić serwer, a następnie zacząć sprzedawać na nim miejsce. Można także kupić dostęp do czyjegoś serwera i go podnajmować. 

Z analogiczną sytuację mamy do czynienia, gdy zdecydujemy się na sprzedaż domen, która polega na kupowaniu w sieci tanich domen o atrakcyjnych nazwach, aby następnie je sprzedawać. 

Inwestowanie w akcje lub fundusze inwestycyjne

Można także inwestować w akcje, lub fundusze inwestycyjne. Jeżeli nie jesteśmy obeznani w tym temacie to najlepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonych biur maklerskich. Jeżeli podejmiemy właściwe decyzje, to możemy zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent w skali roku.  

Rozwinięcie własnego biznesu, który będzie przynosił pasywne zyski, wymaga na początku pewnego nakładu czasu i pracy. Inwestycja i zaangażowanie są nieuniknione, ale dzięki temu znacznie szybciej osiągniemy założone cele. Przy odrobinie szczęścia w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się “błogim lenistwem” i zarabiać bez konieczności wychodzenia z domu. Także do dzieła!