Jak starać się o kredyt hipoteczny, będąc studentem?

0
kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny udzielany jest na wysokie kwoty, a co za tym idzie, aby go otrzymać wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa. Czy zatem student, ma szansę otrzymać taki kredyt? Jak młode osoby mogą otrzymać kredyt na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny – ogólne warunki

Nie każdy ma szansę uzyskać kredyt hipoteczny, tym bardziej, że wymagany jest tutaj odpowiedni wkład własny. Przyszli kredytobiorcy muszą także posiadać pozytywną historię kredytową, stabilne zatrudnienie, a do tego niezwykle ważna jest wysokość ich miesięcznych dochodów. Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny wyjaśnia kredyt-pod-hipoteke.pl, kwota ta różni się w zależności od tego, jak duży kredyt chcemy uzyskać. Nie bez znaczenia pozostaje także okres spłaty. Studenci, którzy zwykle pracują na umowę zlecenie i nie zarabiają zbyt dużo, nie mają szans na uzyskanie kredytu mieszkaniowego samodzielnie. Mogą jednak poszukać współkredytobiorcy ze zdolnością kredytową, który poprawiłby ich wizerunek w oczach banku. A kto może nim zostać? Z kim student może zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny z rodzicami

Praktycznym rozwiązaniem, na które mogą zdecydować się studenci jest kredyt hipoteczny z jednym z rodziców, który posiada stabilne źródło dochodu i pozytywną historię kredytową. Taki rodzic może przyłączyć się do kredytu, tym samym znacznie zwiększając szanse na jego uzyskanie. To jeden z najczęściej wymienianych sposobów uzyskania kredytu hipotecznego przez studentów. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli rodzic jest już w starszym wieku lub ma inne, większe zobowiązania kredytowe, to nie będzie w stanie nam pomóc.

Oczywiście to, że ktoś studiuje wcale nie oznacza, że nie ma zarobków ani historii kredytowej. Wielu studentów II stopnia ma już stałe zatrudnienie i całkiem wysokie dochody, szczególnie jeśli studiują zaocznie. Takie osoby powinny jednak pomyśleć o kredycie hipotecznym na mniejszą kwotę, z jak najdłuższym okresem spłaty.

Niski wkład własny

Studenci, którzy pracują mogą starać się również o kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym, jest to większa szansa na pożyczenie pieniędzy na zakup nieruchomości od banku. Najniższy wkład własny wynosi obecnie 10% wartości nieruchomości, jednak w jego przypadku trzeba liczyć się również z dodatkowym ubezpieczeniem, co nie zawsze okaże się korzystne.

Czym jest kredyt studencki?

A czym jest kredyt studencki, czy daje on szanse na własne M? Kredyt studencki, to tak naprawdę pożyczka, która udzielana jest studentom i doktorantom, na całkiem korzystnych warunkach. Zaciąga się ją w celu pokrycia kosztów związanych z edukacją i utrzymaniem podczas studiów, może być więc ona przeznaczona na opłatę wynajmu mieszkania. Dużą zaletą tego kredytu jest jego niewielki koszt, ponieważ odsetki są datowane przez państwo. Jednak, aby mieć szansę na jego uzyskanie, miesięczny dochód na osobę w rodzinie studenta nie może przekroczyć 3000 złotych. Co ważne, student może się starać o taki kredyt tylko raz! Kredyt studencki nie jest zatem kredytem hipotecznym.

Paletopojemnik na płyny – innowacyjne rozwiązania

0
Paletopojemnik na płyny

Nowoczesne kontenery IBC do przewozu różnego rodzaju substancji płynnych i półpłynnych to zdecydowanie innowacyjne i generujące oszczędności paletopojemniki. To wyjątkowe rozwiązanie dla firm logistycznych oraz wszystkich inwestorów, którzy magazynują i przewożą tego rodzaju materiały. Najnowszy kontener IBC jest higieniczny i funkcjonalny.

Do czego służą portfele kryptowalut?

0
portfele kryptowalut

Wiele osób ma poważne wątpliwości w kwestii przechowywania kryptowalut. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, które w prosty i wygodny sposób można wpłacić na konto bankowe, kryptowaluty przechowuje się w tzw. portfelach. Na dodatek na rynku istnieje wiele portfeli kryptowalut, z których niektóre są darmowe, niektóre płatne, a niektóre nawet pozwalają zarobić swoim użytkownikom. Czym są portfele kryptowalut i który z nich jest dobrym i bezpiecznym sposobem przechowywania kryptowaluty?

Klucz publiczny i klucz prywatny – to należy wiedzieć

Sposób działania portfeli najłatwiej będzie wyjaśnić na przykładzie bitcoina, czyli najpopularniejszej z kryptowalut. Bitcoin przechowywany jest na specjalnym adresie, będącym ciągiem trzydziestu czterech cyfr i liter, zwanym kluczem publicznym. Ów klucz publiczny przypomina nieco numer rachunku bankowego – to właśnie na niego zlecić można transfer bitcoinów z portfela. Skąd jednak sieć bitcoin ma wiedzieć, że to właśnie posiadacz danego klucza prywatnego zlecił transakcję? Na pomoc przychodzi tutaj klucz prywatny, który pełni funkcję hasła uwierzytelniającego każdą transakcję. Taki klucz jest znacząco dłuższy od adresu prywatnego, a dostęp do niego powinna mieć tylko i wyłącznie osoba zarządzająca zgromadzonymi na danym adresie bitcoinami.

Portfel bez dostępu do internetu?

Powróćmy jednak do zadanego wcześniej pytania – czym są portfele kryptowalut? Korzystając dalej z bankowej analogii, portfel bitcoin odpowiada serwisowi transakcyjnemu banku, w którym przechowywane są informacje o środkach pieniężnych i w którym użytkownik może zlecić wykonanie transakcji. W przeciwieństwie do rachunku bankowego adresy bitcoin są anonimowe, nie istnieje też możliwość odzyskania zagubionego klucza prywatnego, przez co jego zaginięcie prowadzi do utraty wszystkich zgromadzonych środków.

Portfel offline to najczęściej po prostu zwykła kartka papieru, na której zapisany jest zarówno klucz publiczny, jak i klucz prywatny danego adresu portfela bitcoina. Papierowy portfel można za darmo wygenerować na stronie bitaddress.org. Portfel offline posiada jednak ogromne wady, bowiem luźną kartkę papieru łatwo jest zgubić lub zniszczyć, poza tym bardzo utrudnione i niewygodne jest dokonywanie transakcji. Natomiast niewątpliwą zaletą papierowych portfeli jest ich bezpieczeństwo – przestępca chcący wykraść nasze bitcoiny musiałby fizycznie zdobyć dostęp do takiego portfela.

Portfele sprzętowe

Użytkownikom ceniącym bezpieczeństwo i gotowym do poświęcenia wygody użytkowania kryptowalut w sukurs przyszły firmy sprzedające portfele sprzętowe . Portfel sprzętowy to specjalne, fizyczne urządzenie, na którym przechowywany jest klucz prywatny adresu bitcoin. Tego typu urządzenia nie są podłączone do internetu, dzięki czemu ich użytkownikom nie grozi utrata bitcoinów na skutek kradzieży. Większość z nich jest dodatkowo zabezpieczona hasłem, które uniemożliwia niewłaściwym osobom dostęp do klucza prywatnego nawet w przypadku przechwycenia urządzenia. Portfele sprzętowe są łatwe w konfiguracji i obsłudze, a ich głównym przeznaczeniem jest przechowywanie dużych ilości bitcoinów, ale również innych kryptowalut. Mają one jednak dwie główne wady – zazwyczaj są dosyć drogie, a korzystanie z nich jest mało praktyczne i niewygodne. Najpopularniejsze portfele sprzętowe to TREZOR oraz Ledger (więcej o portfelach sprzętowych na: kryptowlauty2.pl)

Portfele mobilne i aplikacje

Zdecydowana większość posiadaczy kryptowalut korzysta jednak z portfeli z możliwością dostępu online. Są to zarówno portfele w postaci pobieranych na komputer lub telefon aplikacji, jak i portfele dostępne z poziomu przeglądarki. Paradoksalnie jednym z najmniej popularnych portfeli bitcoin jest oryginalny Bitcoin Core, głównie dlatego, że wymaga on na komputerze przechowywania całego blockchaina, czyli zapisu wszystkich transakcji bitcoinowych, jakie miały miejsce od jego startu. Z tego powodu Bitcoin Core zajmuje ogromną ilość miejsca na dysku, a przed włączeniem wymaga ciągłych aktualizacji zawartości. Tego typu portfeli ciężkich, zawierających cały łańcuch bloków, jest więcej, ale korzystają z nich głównie entuzjaści kryptowalut.

Portfel w przeglądarce

Popularnym ale mnie bezpiecznym rodzajem portfeli kryptowalut są bez portfele przeglądarkowe. Dają one możliwość korzystania z posiadanej przez nas kryptowaluty z dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca z dostępem do internetu na świecie, na dodatek bez instalowania niepotrzebnych programów. Największe firmy oferujące portfele przeglądarkowe zarówno do bitcoina, jak i kilku innych wybranych walut, to Coinbase, Blockchain.com. Każda z tych firm oferuje m. in. dwuetapowe zabezpieczenia przy dokonywaniu transakcji. Większość przeglądarkowych portfeli, w przeciwieństwie do wielu portfeli w formie pobieranych i instalowanych aplikacji, posiada też co najmniej kilka różnych kryptowalut, dzięki czemu ich użytkownicy nie muszą ograniczać się do bitcoina. Jednak mimo wdrażania nowoczesnych zabezpieczeń wciąż istnieje duże ryzyko ataku hakerskiego. Należy także pamiętać, że klucze prywatne, a w efekcie nasze bitcoiny, pozostają pod kontrolą zewnętrznej firmy, która może zbankrutować lub zostać okradziona.

Średnie kroczące w transakcjach krótkoterminowych

0
Średnie kroczące w transakcjach krótkoterminowych

Średnia krocząca należy do grupy wskaźników, które zwykle wykorzystywane są jako sygnały do otwarcia pozycji. Jednym z warunków, które musi spełnić średnia, jest przecięcie ceny lub innej średniej kroczącej — tj. o odmiennych ustawieniach — powszechnie spotykanymi parami są 21 i 55 oraz 8 i 21.

Wsparcie ekspertów w kwestiach finansowych – gdzie je znaleźć?

0
Wsparcie ekspertów w kwestiach finansowych

Sprawy związane z kredytami, pożyczkami, inwestycjami i wszelkie inne kwestie finansowe bywają zawiłe. Warto zatem korzystać z pomocy fachowców, dla których jest to chleb powszedni. Doświadczony ekspert szybko i sprawnie dopełni formalności oraz udzieli trafnej porady. Gdzie znaleźć fachowca? Obszerna baza sprawdzonych ekspertów finansowych znajduje się w serwisie SprawdzonyDoradca.pl

Jak może Ci pomóc ekspert finansowy?

SprawdzonyDoradca.pl jest to portal, który cechuje się najwyższą jakością usług. Z serwisu może skorzystać każda osoba, która szuka wsparcia finansowego w postaci kredytu, leasingu bądź faktoringu. Profesjonalni eksperci niosą pomoc w wielu tematach. Tłumaczą oni m.in. jak przejść przez skomplikowane procedury bankowe, pomagają także w dopełnieniu wszelkich formalności z tytułu wzięcia kredytu. Przygotowują również niezbędną dokumentację. Zakresem działania ekspertów jest cała Polska. Każdy może znaleźć przedstawiciela na terenie swojego województwa lub miasta.

SprawdzonyDoradca.pl – garść informacji o portalu

Na portalu, o którym mowa, znaleźć można licznych ekspertów z zakresu finansów. Eksperci mają duże doświadczenie w świadczeniu usług w tym obszarze. Na koncie mają odbyte szkolenia, kursy oraz wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu mogą oni świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Działają szybko, profesjonalnie i niezwykle skutecznie. Biorą pod uwagę aktualne oferty bankowe i atrakcyjne promocje z zakresu finansów. Mogą oni pomóc między innymi w doborze kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych i hipotecznych. Pomagają dopełnić wszystkie formalności związane z inwestycjami. Fachowcy oferują swoje usługi bezpłatnie dla użytkowników serwisu, można się z nimi skontaktować bezpośrednio za pomocą wyżej wymienionego portalu. Eksperci widniejący w serwisie pomagają oszacować zdolność kredytową oraz sprawdzają historię w bazie Biura Informacji Kredytowej. Omawiają oni również cały proces uzyskania kredytu i pożyczki, punkt po punkcie. Co więcej, na życzenie klienta reprezentują go w banku. Eksperci szukają wariantów finansowych dla osób indywidualnych oraz firm. Zawsze wybierają najkorzystniejszą opcję. Są to osoby, którym można zaufać w kwestii doboru najlepszego rozwiązania finansowego.

ekspert finansowy

Co jeszcze warto wiedzieć o serwisie?

Z pomocą serwisu można uzyskać rzetelne informacje w zakresie wzięcia kredytu na budowę domu bądź kupna działki. Można również dowiedzieć się wszystkiego o przyznawaniu kredytów z opcją wcześniejszej spłaty. Serwis stanowi również kompendium wiedzy na temat licytacji komorniczych, kredytów konsolidacyjnych oraz innych produktów oferowanych przez rozmaite podmioty finansowe. Warto również wiedzieć, iż portal nie przetrzymuje danych osobowych użytkowników, którzy wcześniej je podali poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Dane użytkowników trafiają bezpośrednio do osoby, który ma udzielić wsparcia w zakresie usług finansowych. Użytkownik w każdym momencie może zmienić swoje dane osobowe, uzupełnić je o dodatkowe informacje lub całkowicie usunąć z serwisu.

Partnerem artykułu jest portal Sprawdzony Doradca – https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/64-wroclaw.

Solopreneur – czy taki model biznesowy jest godny uwagi?

0
Soloprenuer

Kto nie chciałby pracować i nie mieć nad sobą stojącego szefa, który kontroluje każdy nasz ruch. Zarabianie więcej i wykonywanie zadań, które wykonuje zwykły etatowy pracownik jest możliwe. Solopreneur może kojarzyć się wielu osobom z kimś, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Istnieją jednak pewne różnice pomiędzy tymi dwoma formami. Jakie są cechu charakterystyczne dla solopreneur’a i kim on właściwe jest? Jakie są jego zalety i wady? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/solopreneur-czy-warto-isc-w-ten-model-biznesowy/ 

Kim jest solopreneur? 

Jest to osoba, która prowadzi samodzielnie biznes. Nie zatrudnia ona pracowników, a ewentualnie zleca niektóre zadania innym. Może się wydawać, że nie ma w tym żadnej nowości, przecież są osoby, które pracują na samozatrudnieniu lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Istnieje jednak różnica, która to wyjaśnia. 

Czym różni się solopreneur od samozatrudnionego?

W naszym kraju osoba, która pracuje na samozatrudnieniu bardzo często ma niewiele wspólnego z przedsiębiorcą. Jest to zazwyczaj pracownik firmy, który dostał od szefa propozycję polegającą na tym, że będzie nadal zatrudniony w firmie, ale już nie na etacie, a zamiast tego musi przejść na działalność gospodarczą. Dzięki temu etatowiec będzie mógł znaleźć się na swoim, a do jego pracy nadal należy wykonywanie tych samych działań. Nie szuka też nowych zleceń czy kontrahentów dlatego ciężko jest mówić o nim, że jest przedsiębiorcą.

Spora ilość „solo” przedsiębiorców nie lubi porównywania ich bądź ich działań do freelancerów. Freelancerzy często kojarzą się z ludźmi, którzy pracują dorywczo, łapiąc się najróżniejszych zleceń, mniej lub lepiej płatnych, żeby związać koniec z końcem i utrzymać się w życiu codziennym.  Wolni strzelcy bardzo często toż działają na zasadzie dorobienia sobie do etatu, który mają w firmie. Solopreneur jest to więc poniekąd taki freelancer, tyle, że na innych zasadach.

Wady i zalety przedsiębiorców ,,solo’’

Wśród solopreneur’ów znajdziemy przede wszystkim specjalistów z branż takich jak: marketing, informatyka czy programowanie. Korzystnie sprzyja temu rozwój technologi i możliwość pracy zdalnej z domu. No, ale pora przejść do konkretów, a szczegółowej mówiąc do zalet i minusów działania w takiej formie. Zaletami i wadami są więc: 

Zalety:

 • elastyczny czas pracy,
 • możliwość wybierania ofert,
 • brak odpowiedzialności za pracowników,
 • niższe koszty prowadzenia biznesu.

Wady:

 • niepewność otrzymywania zleceń,
 • niestałe dochody,
 • konieczność posiadania poduszki finansowej na wypadek „suchych” miesięcy,
 • ograniczone możliwości – ponieważ nie zatrudniasz pracowników, nie masz komu delegować zadań

Zobacz też: http://finansepolaka.pl/wady-i-zalety-prowadzenia-spolki-cywilnej/

100 GB dla studentów w Orange Flex – wielka promocja na nowy rok akademicki

0
100 GB dla studentów w Orange Flex – wielka promocja na nowy rok akademicki

Studenckie życie wydaje się ciągłym balansowaniem między stosunkowo niewielkimi zasobami finansowymi a rosnącymi potrzebami. Bez najmniejszych wątpliwości podstawowym wydatkiem jest dostęp do telefonu i szybkiego internetu. Orange Flex to idealne rozwiązanie dla studenta ze względu na swoją elastyczność, duże pakiety mobilnego internetu, brak umów a także atrakcyjną cenę. Teraz jednak warto się nim zainteresować z jeszcze jednego powodu! Każdy student może otrzymać w prezencie aż 100 GB dodatkowego pakietu danych do wykorzystania przez 180 dni! W sam raz do… nauki, rzecz jasna! 😉

Orange Flex – z internetem dla studentów

Na początek kilka informacji o samym Orange Flex. To innowacyjna oferta telekomunikacyjna w formie miesięcznej subskrypcji – do jej aktywowania wystarczy pobrać aplikację Orange Flex na smartfon, wybrać odpowiedni Plan komórkowy i aktywować go. Karta SIM przyjdzie bezpłatnie kurierem lub – jeśli posiadasz telefon z funkcją wirtualnej karty eSIM, możesz zacząć korzystać z niego niemal natychmiast.

Każdy z dostępnych czterech Planów w Orange Flex to nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Oprócz tego do wyboru jest też paczka internetu. Tak oferta prezentuje się w szczegółach:

 • 15 GB za 25 zł miesięcznie;
 • 30 GB za 30 zł miesięcznie;
 • 50 GB za 50 zł miesięcznie;
 • 100 GB za 80 zł miesięcznie.

W każdy z Planów włączona jest usługa Social Pass, dzięki której korzystanie z popularnych social mediów i komunikatorów nie zużywa pakietu danych z Twojego planu! Na tym jednak korzystne warunki korzystania z internetu dla studentów w Orange Flex się nie kończą!

100 GB studenckiego interenetu za darmo w Orange Flex – jak je zdobyć?

Obecnie dostępna jest promocja, dzięki której każdy student może włączyć bezpłatny pakiet 100 GB. Na wykorzystanie tej paczki jest aż 180 dni, więc przez ten czas lub do wyczerpania pakietu nie trzeba się przejmować uciekającymi GB!

Jak zdobyć ten studencki internet? Z promocji może skorzystać użytkownik posiadający aktywny Plan w Orange Flex. Nie masz jeszcze numeru we Flex? Nic prostszego! Wystarczy pobrać aplikację, aktywować jeden z Planów komórkowych Orange Flex i zarejestrować się. Pamiętaj, że przed wybraniem metody płatności możesz skorzystać z kodu polecającego od swojego znajomego. Gdy już aktywujesz usługę, bez dodatkowych opłat przystąp do Klubu Flex z liczbymi zniżkami od Orange i Partnerów. Następnie w aplikacji, w zakładce „Odkrywaj” wypełnij krótki formularz ipoczekaj na jego zatwierdzenie. Kiedy pakiet gigabajtów zostanie przyznany, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Potem wystarczy tylko zatwierdzić jego otrzymanie i można się cieszyć internetem dla studentów całkowicie za darmo!

Dodatkowy pakiet 100 GB to niezliczona ilość notatek przesłanych mailem, całkiem dużo prezentacji i artykułów naukowych ściągniętych z internetu, a także naprawdę sporo godzin oglądania HBO GO czy Netflixa! Dlatego nie możesz przegapić promocji na internet mobilny dla studentów w Orange Flex!

Szczegóły promocji można znaleźć pod tym linkiem: https://flex.orange.pl/oferta/flex-dla-studenta

Artykuł sponsorowany.

Tani Internet dla studentów – ostatni dzwonek!

0
Tani Internet dla studentów

Dla licznego grona studentów okres poprzedzający rozpoczęcie roku akademickiego wiąże się z poszukiwaniem dogodnego lokum. Spora część dostępnych do wynajęcia mieszkań ma już połączenie z Internetem, ale w wielu z nich nadal trzeba zadbać o tę kwestię samodzielnie. Decydując się na jedno z tych ostatnich, warto rozważyć promocyjną ofertę Internetu dla studenta od firmy TOYA.

Chyba nie ma dziś studenta, który byłby w stanie poradzić sobie bez dostępu do Internetu. Jest on przecież potrzebny, by móc swobodnie wyszukiwać i przesyłać informacje, wymieniać się notatkami czy też kontaktować się z wykładowcami. Co oczywiste, pozwala też korzystać z mediów społecznościowych, komunikatorów, serwisów z filmami czy platform edukacyjnych. TOYA – łódzki dostawca Internetu i telewizji – zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa on w życiu młodego człowieka i dlatego oferuje specjalną promocję studencką na Internet. Na czym ona dokładnie polega?

Internet studencki – zniżki na wszystkie pakiety

Internet od łódzkiego operatora charakteryzuje się wysoką stabilnością, a także dużą prędkością przesyłania danych. Poza tym dostępny jest w kilku różnych pakietach, dzięki czemu student może wybrać ofertę dobrze dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Co ważne, w ramach promocji studenckiej każdy z pakietów może wykupić w cenie o ok. 10% niższej od standardowej, mając przy tym do dyspozycji większy pakiet Internetu.

Elastyczna umowa Internetu dla studenta

Ważną zaletą oferty Internetu studenckiego jest możliwość zawarcia umowy na krótki okres. TOYA ma świadomość, że wielu studentów z różnych względów nie chce wiązać się długoterminowym zobowiązaniem i dlatego oferuje umowę na 7, 8 lub 9 miesięcy. To duże udogodnienie, bowiem można zapewnić sobie dostęp do sieci na przykład wyłącznie na czas trwania roku akademickiego. Po zakończeniu sesji egzaminacyjnej i ewentualnej wyprowadzce z mieszkania nie trzeba zajmować się żadnymi formalnościami i ponosić niepotrzebnych kosztów – dostawca Internetu po prostu przestanie świadczyć usługę. Co istotne, w przypadku przedłużenia umowy na kolejny okres również możliwe jest jej zawieszenie na czas wakacji.

Dodatkowe korzyści

W ramach oferty Internetu dla studenta TOYA zapewnia bezprzewodowy, dwuzakresowy dostęp WiFi Plus, który pozwala na wydajną obsługę nawet do 32 urządzeń mobilnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc również w sytuacji, gdy mieszkanie wynajmuje kilka osób i każda z nich aktywnie korzysta z wielu sprzętów w trybie online. Część studentów z pewnością doceni też fakt, że Abonenci uzyskują dodatkowo kartę zniżkową na wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane w łódzkim klubie Wytwórnia.

Operator udostępnia także ofertę telefonii komórkowej studenckiej, która pozwala w atrakcyjnej cenie korzystać z nielimitowanych rozmów stacjonarnych i komórkowych, smsów oraz nawet do 15 GB internetu. Do dyspozycji jest też kilka różnych pakietów telewizji dla studenta, jak również możliwość zamówienia pakietu HBO GO, Eleven oraz FilmBox On Demand – bez konieczności wykupywania abonamentu telewizyjnego. Dostępne programy można oglądać na komputerach, smartfonach czy tabletach.

Kto i do kiedy może skorzystać z promocji studenckiej?

By móc podpisać umowę na Internet studencki nie trzeba być właścicielem mieszkania. Z drugiej strony, może ją zawrzeć również osoba niestudiująca – wystarczy, że w jej lokalu zameldowany jest student. Warto jednak pamiętać, że promocja studencka ma charakter czasowy i jest dostępna jedynie do końca listopada. Na stronie https://toya.net.pl/studencki/ można zapoznać się ze szczegółami oferty i ewentualnie zamówić wybrany pakiet Internetu dla studenta.

Artykuł sponsorowany.

Pojemniki dla przemysłu

0
Pojemniki dla przemysłu

Prowadzenie każdej działalności przemysłowej wiąże się zazwyczaj z koniecznością posiadania różnego typu pojemników do przechowywania czy pakowania produktów. W zależności od potrzeb takie pojemniki mogą być drewniane, plastikowe czy szklane. Wybór odpowiednich pojemników jest istotny również pod kątem ewentualnego transportu.

Czym zajmuje się pielęgniarka środowiskowa i kto może skorzystać z jej pomocy?

0

Praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca, a zakres obowiązków szeroki. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zadaniom pielęgniarki, wymaganemu wykształceniu, a także podpowiemy, jak ubrać się do pracy modnie i wygodnie. Zachęcamy do czytania!

Pielęgniarstwo w świetle przepisów prawnych

Zacznijmy od tego, że zarówno pielęgniarka, jak i położna podstawowej opieki zdrowotnej to osoby, które ubezpieczony wybiera samodzielnie zgodnie z art. 114 ustawy o powszechnym ubezpieczeniu w NFZ. Szczegółowe, najnowsze ustalenia dotyczące zakresu obowiązków wykonywanych przez pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 27 listopada 2019 roku.

Mówiąc najogólniej, pielęgniarka środowiskowa, zwana również pielęgniarką środowiskowo-rodzinną, w sposób kompleksowy sprawuje opiekę pielęgniarską i pielęgnacyjną nad daną osobą ubezpieczoną, jej rodziną czy społecznością w miejscu zamieszkania i nauki.

Pielęgniarstwo

Czym zajmuje się pielęgniarka środowiskowa?

Zakres obowiązków pielęgniarki jest bardzo duży. Zawiera świadczenia diagnostyczne, lecznicze, pielęgnacyjne, rehabilitacyjne i profilaktyczne. Świadczenia są wykonywane na zlecenie lekarza rodzinnego albo specjalisty na podstawie umowy z NFZ. Jakie dokładnie zadania realizuje pielęgniarka?

Świadczenia pielęgnacyjne to inaczej opieka pielęgniarska sprawowana nad osobami o różnym stanie zdrowia, wykonywanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także przygotowanie osób chorych lub niepełnosprawnych do samoopieki oraz samopielęgnacji.

Świadczenia diagnostyczne obejmują wywiady środowiskowe, wykonywanie badań fizykalnych, pomiary i ich analizę, ocenę stanu chorego oraz przebiegu jego powrotu do zdrowia, kontrolowanie poziomu bólu, ocenę jakości życia.

Świadczenia lecznicze to szereg działań takich jak udzielanie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia oraz nagłych zachorowań, podawanie różnych leków według zaleceń lekarza, opatrywanie ran, zdejmowanie szwów, wykonywanie inhalacji, stawianie baniek, pomoc w doborze diety, zmiany leków w porozumieniu z lekarzem.

Świadczenia rehabilitacyjne – dotyczą rehabilitacji przyłóżkowej, mają na celu uniknięcie powikłań wynikających z choroby i długotrwałego unieruchomienia, różnego typu ćwiczenia usprawniające itp.

Opieka przysługuje zarówno osobom chorym, jak i zdrowym, bez względu na wiek i płeć.

Pielęgniarka środowiskowa

Pielęgniarka środowiskowa – komu przysługuje i kiedy można skorzystać

Konkretne dni i godziny pracy pielęgniarki są zapisywane w harmonogramie, który powinien znajdować się w widocznym miejscu w rejestracji danego ośrodka zdrowia. Pacjenci są objęci opieką medyczną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. W weekendy oraz dni wolne od pracy obowiązki są wypełniane zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. W nagłych przypadkach świadczenie lekarskie jest wykonywane natychmiast w dniu zgłoszenia. W przypadku świadczeń udzielanych osobom przewlekle chorym oraz w pozostałych terminy wizyt są uzgadniane z wyprzedzeniem. Zakres pomocy zależy od stanu zdrowia chorego oraz jego potrzeb.

Pielęgniarka, realizując swoje zadania, może współpracować z lekarzem rodzinnym, pielęgniarką w środowisku nauczania i wychowania, położną środowiskową, pielęgniarką opieki długoterminowej oraz przedstawicielami organizacji i instytucji na rzecz zdrowia rodziny.

Jak rozpocząć swoją przygodę w tym zawodzie

Aktualnie dyplom zawodowy pielęgniarki można zdobyć zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych. Szczegóły dotyczące toku studiów są ustalone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 9 maja 2012 roku. Do pracy w zawodzie pielęgniarki środowiskowej trzeba ukończyć studia pielęgniarskie albo szkołę pomaturalną i mieć 12-miesięczny staż podyplomowy. Jak w każdym zawodzie, tak i w pielęgniarstwie można poszerzyć zakres swoich uprawnień poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach, a następnie podjąć zatrudnienie np. jako pielęgniarka starszej osoby czy położna. Żeby jednak dane szkolenie mogło być ważne w świetle prawa, musi być zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Inne ważne cechy osób pracujących w zawodzie pielęgniarki przedstawia poniższa grafika.

Odzież i obuwia medyczna

Odzież i obuwia medyczna dla pełnej wygody w pracy

Ciągły kontakt z pacjentem i wielogodzinna praca na stojąco sprawiają, że zmęczenie jest bardzo duże, dlatego trzeba stawiać na odzież i obuwie przede wszystkim wygodne. Jednym z najlepszych rozwiązań są komplety medyczne, w których skład wchodzą spodnie i bluza medyczna albo zestaw składający się z bluzy medycznej oraz spódnicy medycznej. W ofercie sklepu Uniformshop.pl dostępne są różne zestawy odzieży różniące się kolorem i fasonem. Ważne jest to, że wykorzystują najlepszej jakości tkaniny, które zachowują dobry wygląd nawet po wielokrotnym praniu. Najlepsze gatunkowo materiały zapewniają skórze komfort i nie powodują podrażnień.

Do zestawu odzieży sprawdzą się wygodne buty medyczne. Do wyboru są sandały, klapki, chodaki i wiele innych modeli obuwia, dzięki czemu stopy pozostają stabilne i zapobiegają deformacjom stóp. Co ważne, obuwie medyczne jest też łatwe do utrzymania w czystości, co ma również ważne znaczenie w miejscach, gdzie szczególnie dba się o sterylność i higienę.

Komplet medyczny

Zobacz:

Komplet medyczny Sunrise Uniforms żółty (z bluzą taliowaną)

Sukienka medyczna damska prosta Sunrise Uniforms niebieska

Tunika Elegance Sunrise Uniforms ciemny granat + Spódnica medyczna długa Sunrise Uniforms biała

Praca pielęgniarki – wielkie wyzwanie związane z niesieniem pomocy ludziom

Praca pielęgniarki wymaga ogromnego zaangażowania i wielu kwalifikacji, a także odpowiedniego podejścia. Daje różne możliwości rozwoju, w tym pracy chociażby jako pielęgniarka środowiskowa. Więcej porad na temat pracy w służbie medycznej można przeczytać na blogu: https://www.uniformshop.pl/blog