5 pomysłów na mały biznes | Student-Zarabia

Student-Zarabia

Blog poświęcony tematyce zarabiania na studiach.

Subskrybuj

5 pomysłów na mały biznes

small business taxes 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: Google Images )

Marzyłeś o wystartowaniu z własną działalnością gospodarczą ale brakowało Ci pomysłu? W dzisiejszym wpisie przedstawiam tytułowe 5 pomysłów na mały biznes. Wybierz coś dla siebie i zacznij zarabiać!

1. Maszyny vendingowe

6808320521 ffda67c9e0 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: http://www.flickr.com/photos/iameiu/6808320521/ )

Dziś w automatach można kupić już niemal wszystko, a spotkać je na każdym kroku. Jeżeli więc szukacie pomysłu na mały biznes to warto przyjrzeć się właśnie maszynom vendingowym. Najważniejszą rzeczą w tym biznesie są: dobra lokalizacja, systematyczność w uzupełnianiu produktów oraz ich świeżość. Największy problem stanowi wspomniana na początku lokalizacja. Większość szkół, urzędów, biur czy uniwersytetów obstawiona jest szczelnie przez automaty konkurencji. Jeżeli jednak posiadacie dobre miejsce i nie boicie się zaryzykować to powinniście spróbować. Na pewno plusem prowadzenia tego biznesu jest to, że nie pochłania on dużo czasu. I na pewno uda się początkowo pogodzić jego prowadzenie wraz ze studiowaniem.

2. Punkt xero

1760711250 13d518dec4 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: http://www.flickr.com/photos/steorra/1760711250/ )

Jeżeli studiujecie to na pewno sami zdajecie sobie sprawę jak często potrzebne jest ksero. Pomimo na pewno dużej konkurencji w okolicach uniwersytetów zauważyć można, że większość z punktów potrafi się utrzymać i dodatkowo zatrudniać po kilka osób. Tak więc, musi się to opłacać. Dlaczego by więc nie wystartować ze swoim punktem? Ciekawym pomysłem o którym czytałem jakiś czas temu był pomysł dwójki studentów którzy prowadzili darmowe ksero. Ich model biznesowy polegał na tym, że na drugiej stronie kserowanej kartki znajdowały się reklamy firm które płaciły za koszty kserowania. Ciekawe… :)

2.5 Reklama


3. Mobilna kawiarnia

2320762552 66b00aa6b7 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: http://www.flickr.com/photos/calium/2320762552/ )

Popularne w Ameryce i w Europie Zachodniej, mobilne kawiarenki zaczynają podbijać również Polskę. Tanie koszta utrzymania, brak opłat za lokal, i mobilność powodują, że na tym interesie można zarobić na prawdę porządne pieniądze. Usługi tego typu spotkać możemy już między innymi w Warszawie czy we Wrocławiu. Zainteresowanych odsyłam do artykułu -> Szybka kawka z mobilnej kawiarenki.

4. Sklep internetowy

7195449124 0a2b64252e 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: http://www.flickr.com/photos/78532466@N07/7195449124/ )

Coraz więcej osób zaczyna kupować w sieci. Pomysł z prowadzeniem własnego sklepu jest może i banalny ale na pewno przy odrobinie szczęścia i pracy – opłacalny. Sprzedawać można niemalże wszystko, jedyne czego potrzeba to hosting i skrypt sklepu, dużo odwiedzających oraz konkurencyjne ceny. Nie wolno też zapominać o promocji w mediach społecznościowych!

5. Handel używanymi podręcznikami i notatkami

2630711546 a0fce730f1 5 pomysłów na mały biznes
( źródło: http://www.flickr.com/photos/henrybloomfield/2630711546/ )

Po letniej sesji przychodzi ten czas gdy sprzedaje się swoje podręczniki, kserówki oraz notatki kolegom z młodszych lat. Czemu by nie zrobić na tym interesu i rozszerzyć działalność na więcej kierunków czy uczelni. Z mojego doświadczenia wiem, że najbardziej pożądane są dobrej jakości skrypty i oraz z wykładów.

Chcesz poznać więcej pomysłów? Kup je! Cena tylko 5zł -> tutaj :)

Macie jakiś ciekawy pomysł którym chcielibyście się podzielić? Piszcie w komentarzach bądź na Facebooku.

Pomysły, Praca

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis zostaw komentarz lub subskrybuj mojego bloga by dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

 • Marta

  Skoro handel używanymi podręcznikami to dodałabym też handel używanymi ciuszkami dla dzieci. Tematyka dość niszowa, ale przy cenach nowych ciuchów, kiedy dziecko będzie je nosić tylko sezon, komisy dziecięce cieszą się dużym zainteresowaniem.

  • http://dominikjedrzejczak.pl/ Dominik Jędrzejczak

   Tak jest zgadzam się z tobą. Dzieci niby niewinne, ale jednak od razu po urodzeniu stają się klientami, a rodzice muszą płacić. Wiedzą to największe firmy świata.

   Tak naprawdę od urodzenia do śmierci jesteśmy klientami, czy tego chcemy czy nie :)

 • Kamil Naja

  pomysł z darmowym xero na kartkach z reklamami był w programie rekiny biznesu. 

 • Natek

  a jak to wygląda od strony formalnej? no bo tu na pewno wchodzi w grę kwestia odprowadzania podatków, to jasne. Tylko trzeba założyć de facto działalność, a trochę kasy na pewno na start potrzeba, bo choćby koszty zusu rosną – tu more details: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/skladki-zus-2012-ile-po-zalozeniu-firmy.html A wymienione tu działania naprawdę wymagają inwestycji – za własny sklep online trzeba zapłacić, chyba że ktoś studiuje informatykę i potrafi programować. Do ksera z kolei potrzebny jest lokal. Ja próbowałem z pisaniem teksów na strony, ale strasznie mało płacą niestety, zwłszcza na portalach typu http://www.textmarket.pl.. Już lepiej współpracować z konkretnym portalem i pisać dobre jakościowo materiały- znajomy pisze teksty z dziedziny ekonomii na dwa serwisy – kokosów z tego nie ma, to jasne, ale i tak płacą bardzo przyzwoicie – no i to ma stałe zlecenia. Jeśli chodzi o zarabianie na studiach, to raczej nie polecam własnej działalności – za duża odpowiedzialność, koszty, ryzyko. Pozdrawiam!