Czy opłaca się brać kredyt studencki?

0
2586

Samodzielne utrzymanie się na studiach jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli zależy nam na niezależności finansowych, pomoże nam w tym kredyt studencki. Niskie oprocentowanie i preferencyjne warunki to tylko część z zalet takiej pożyczki.

Kredyt studencki – dla kogo i na jakich warunkach?

Kredyt dla studenta jest udzielany przez wybrane banki na preferencyjnych warunkach. Osoba, która chce skorzystać z tego rodzaju pomocy, może się ubiegać w przypadku, kiedy dochód na jednego osobę w domu nie przekracza 2500 zł netto.

Banki, które udzielają kredytu studenckiego, oferują bardzo niskie oprocentowanie – 0,875% w skali roku. Ponadto pierwszą ratę przyjdzie nam zapłacić dopiero po 2 latach od ukończenia studiów. Odsetki są pokrywane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt studencki charakteryzuje się także wyborem wysokości kwoty, która będzie co miesiąc dostarczana na nasze kwoty. Najniższa wynosi 400 zł, a najwyższa – 1000 zł. Co więcej, wysokość późniejszych rat jest dwukrotnie od niej niższa. W przypadku, gdy przez dwa lata dostawaliśmy na konto 1000 zł, po zakończeniu szkoły, będziemy płacić raty w wysokości 500 zł przez 4 lata.

Pożyczka dla studenta – kiedy się warto o nią ubiegać

Kiedy potrzebujemy nagle gotówki, o ubieganie się o kredyt studencki może być już za późno. Na szczęście istnieją także inne instytucje finansowe, które udzielają pożyczek. Umożliwiają one szybie otrzymanie niezbędnych środków przy minimum formalności.

Pożyczka dla studenta jest łatwa do uzyskania. Żeby ją otrzymać, wystarczy niekiedy tylko dowód osobisty i wypełniony online formularz. Pieniądze możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu szybko załatamy domowy budżet.

 

Instytucje pozabankowe bardzo często oferują korzystne warunki pożyczania pieniędzy. W większości przypadków pierwsza pożyczka dla studenta jest darmowa. Młoda osoba oddaje więc dokładnie tyle, ile otrzymała. Trzeba jednak pamiętać, że chwilówki mają krótki okres spłaty. Wynosi on najczęściej od 30 do 60 dni. Po tym czasie zaczynają się naliczać odsetki.

Decydując się na pożyczkę dla studenta, warto wybrać tylko niezbędną kwotę, możliwą do szybkiej spłaty. W efekcie czego unikniemy dodatkowych opłat, a nasza pożyczka pozostanie opłacalna dla naszego budżetu.

Życie studenckie potrafi niekiedy zaskoczyć. Erasmus, kursy językowe, czy też codzienne potrzeby wymagają dodatkowych środków. Warto skorzystać więc z kredytu bądź pożyczki dla studenta. Niskie oprocentowanie oraz odroczony termin pierwszych rat stwarza dogodne warunki dla spłaty zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here