Czym jest HIFU

HIFU to technologia chętnie stosowana w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Chociaż jest stosunkowo nowatorskim rozwiązaniem, jeśli chodzi o poprawianie urody, to w medycynie znajduje zastosowanie już od ponad 20 lat, na przykład do leczenia guzów. Cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na doskonałe i trwałe efekty, ale też bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że można zdecydować się na wykonanie zabiegu z użyciem tej technologii w gabinecie o wątpliwej renomie. Dowiedz się, dlaczego.

Dlaczego warto postawić na profesjonalistów?

W ostatnich latach, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne – ma to na to wpływ także ich przystępna cena. Kiedyś korzystały z nich jedynie gwiazdy i celebryci, obecnie są na wyciągnięcie ręki niemal każdego. Co więcej, żyjemy w czasach, w których do wyglądu przywiązuje się coraz większą wagę. Pracownicy zajmujące wysokie stanowiska, inwestorzy, biznesmeni – wszyscy zdają sobie sprawę, że wygląd jest tak naprawdę wizytówką, dlatego warto w niego inwestować. Niestety sprawia to, że pojawia się coraz więcej salonów medycyny estetycznej, w których nie pracują doświadczeni lekarze. Kosmetyczki czy kosmetolodzy nie zawsze mają odpowiednie uprawienia do wykonania niektórych zabiegów. I chociaż cena terapii oferowanych w takich miejscach może być kusząca, nie warto ryzykować – nawet, jeśli chodzi o mało inwazyjne zabiegi takie jak peelingi chemiczne, botoks czy ultradźwięki. Przy braku doświadczenia nietrudno o poparzenie skóry czy tkanek głębokich, co może skończyć się bliznami lub innymi problemami zdrowotnymi.

HIFU tylko w sprawdzonym gabinecie

Technologia HIFU Warszawa opiera się na skoncentrowanych ultradźwiękach, które dzięki odpowiedniemu natężeniu i dużej częstotliwości powodują tarcie w tkankach, a tym samym ich podgrzanie i rewitalizację. Ten prosty mechanizm potrafi przynieść doskonałe efekty w postaci liftingu oraz ujędrnienia skóry. Chociaż zabiegi wykonywane za pomocą tej technologii są chętnie wybierane ze względu na bezpieczeństwo i małą inwazyjność, powinny one być przeprowadzane jedynie przez specjalistów. Dlaczego? Podczas zabiegu fale ultradźwiękowe docierają do tkanek głębokich, nie pozostawiając żadnych śladów na skórze, dzięki czemu niepotrzebny jest okres rekonwalescencji. Niesie to jednak za sobą duże ryzyko, między innymi poparzenia tkanek głębokich czy uszkodzenia nerwów. Urządzenia ta więc powinny być stosowane jedynie przez doświadczonych i przeszkolonych lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here