Opłacanie składek ZUS za siebie i pracowników, przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego, prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, odprowadzanie podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego – to jeszcze nie koniec długiej listy obowiązków, jakie spoczywają na barkach pracodawców w Polsce. Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości firmowej fachowcowi? Co dzięki temu zyskujemy?

Aspekt pierwszy: poprawność rozliczeń

Korzystając ze wsparcia profesjonalnego księgowego, mamy gwarancję poprawności rozliczeń. Niezrozumiałe cyferki, wciąż zmieniające się przepisy (tak jak na przykład odebranie w 2018 roku niektórym zawodom możliwości rozliczenia zgodnie z 50% kosztów uzyskania przychodu – 50% KUP), ale też obowiązkowe rozliczenia PIT za poprzedni rok podatkowy mogą wprowadzić do naszych rozliczeń chaos, a stąd już krótka droga do pomyłek. Ponowne składanie dokumentów, korekt itp. zajmuje dużo czasu i pochłania nerwy. Zdecydowanie lepiej zostawić sprawy księgowości osobie przygotowanej do wykonywania tego zawodu. Często komunikacja odbywa się w formie wygodnej dla obu stron, na przykład drogą e-mailową czy za pośrednictwem specjalnie do tego stworzonych systemów.

Aspekt drugi: profesjonalizm i doświadczenie księgowego

Doświadczenie osoby, która przez wiele lat zajmuje się prowadzeniem księgowości firmom (przykład firmy, która świadczy usługi księgowe w Warszawie) owocuje fachowością rachunków i przejrzystością dokumentów. Niezależnie od tego, czy mówimy o pojedynczym księgowym, czy większej firmie (takiej jak biuro księgowe w Warszawie), mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy śledzą na bieżąco zmiany w prawie podatkowym, wiedzą, kiedy można skorzystać z ulgi i co zakwalifikować jako koszty uzyskania przychodu, aby obniżyć kwotę podatków, jaką mamy do zapłacenia do Urzędu Skarbowego. Na tych usługach zdecydowanie nie warto na oszczędzać.

Aspekt trzeci: święty spokój, który warto sobie kupić

Nikt nie lubi być kontrolowany. Niestety, zarówno Urząd Skarbowy, jak też Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowa Inspekcja Pracy mają prawo skontrolować nas jako przedsiębiorców. Mając świadomość, że nasze sprawy księgowe są prowadzone przez zawodowego księgowego, możemy zachować większy spokój i mieć na co dzień spory komfort psychiczny. Usługi księgowe, w porównaniu do poziomu wygody, jaki dają, nie kosztują wcale tak dużo. Za to poczucie błogiego spokoju oraz nierzadko wsparcie profesjonalisty podczas ewentualnej kontroli z Urzędu Skarbowego i ZUS-u jest bezcenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here