W sieci pojawia się coraz więcej sklepów internetowych i chociaż założenie takiego e-biznesu nie jest trudne, to jednak schody zaczynają się przy prowadzeniu e-sklepu. Mogą one działać w oparciu o różne sposoby rozliczania.

To od właściciela sklepu online zależy, na jaki model wdrożenia się zdecyduje. Im więcej dodatkowych funkcji i usług, tym wzrasta cena prowadzenia sklepu internetowego. Możliwe jest także dostosowanie sklepu do swoich indywidualnych potrzeb, co oczywiście jest opcją droższą. Bardzo ciekawą i tanią opcją jest sklep internetowy na abonament w modelu SaaS, co daje przedsiębiorcy możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy. Ile kosztuje sklep internetowy i czy warto rzeczywiście zdecydować się na model SaaS?

Oprogramowanie dla Twojego e-sklepu nie musi być drogie

Zlecenie stworzenia własnego oprogramowania dla swojego sklepu internetowego profesjonalistom z całą pewnością wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi i w wielu przypadkach taki wydatek stanowiłby zbyt duże obciążenie dla budżetu początkującego przedsiębiorcy. Na szczęście w sieci dostępnych jest znacznie więcej możliwości. Godnym polecenia oprogramowaniem jest to w modelu SaaS. Polega to na wykupieniu konkretnego pakietu, który należy każdego miesiąca opłacać. Oprogramowanie sklepu udostępnianie jest za pośrednictwem sieci internetowej, a więc nie ma potrzeby niczego instalować na komputerze ani też uruchamiać jakiś dodatkowych aplikacji. Jest to zatem nie tylko oszczędność, ale także wygoda.

Koszt sklepu internetowego na abonament w modelu SaaS

Zaletą posiadania sklepu internetowego na abonament jest z pewnością brak konieczności posiadania sporych nakładów finansowych na początku działalności, jak to ma miejsce w przypadku kupna konkretnego oprogramowania na wyłączność. To przedsiębiorą decyduje o tym, jakich konkretnie funkcjonalności potrzebuje i jaką kwotę jest w stanie przeznaczać co miesiąc na opłacenie abonamentu.

Do wyboru jest wiele wariantów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno małe sklepiki online, jak i bardziej rozbudowane sklepy z mocno zróżnicowanym asortymentem. Najtańsza opcja jaką oferuje platforma sklepowa Sky-Shop.pl może wynosić zaledwie 12 złotych miesięcznie w przypadku opłacenia abonamentu z góry za 12 miesięcy. Do dyspozycji mamy wówczas podstawowe narzędzia do pierwszych kroków e-commerce. W przypadku startujących i standardowych e-biznesów sprawdzi się pakiet za 99 złotych/miesiąc. Dla praktyków e-commerce, Allegrowiczów i sklepów stacjonarnych polecany jest pakiet za 179 złotych/miesiąc, a dynamicznie rozwijających się sklepów internetowych stworzono pakiet za 299 złotych/miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here