Ile kosztuje zorganizowanie wycieczki za granicę

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy i wielu Polaków już wie jaki kierunek podróży wybierze w tym roku. Bardzo chętnie decydujemy się na wakacje, które organizowane są przez biura podróży, jednak w ostatnich latach można zaobserwować pewne zmiany tego trendu. Mianowicie coraz chętniej decydujemy się samodzielnie zorganizować wymarzony wyjazd. Jednak czy jest to tańsze rozwiązanie niż wakacje z biurem podróży i czy warto wziąć planowanie wyjazdu na własne barki?

Koszty wycieczki – co wziąć pod uwagę?

Rzeczami, które niezbędne są podczas wakacji i pochłaniają najwięcej pieniędzy, są nocleg i transport. To właśnie te dwie rzeczy kosztują nas najwięcej, gdy decydujemy się na daleką podróż. Organizując wycieczkę samodzielnie, problemem może okazać się synchronizacja dobrego noclegu w atrakcyjnej cenie z transportem, który będzie wygodny, a jednocześnie tani.

Bardzo często w internecie można znaleźć oferty tanich lotów do najodleglejszych zakątków świata nawet za mniej niż 500 zł w dwie strony. Problemem może okazać się już poszukiwanie noclegów, które w sezonie potrafią być bardzo drogie, a my nie mamy zniżek, które przysługują biurom podróży. Nie jest to jednak niemożliwe i jeśli zaczniesz szukać noclegu nawet na rok przed planowanym wyjazdem, to masz bardzo duże szanse na to, że znajdziesz atrakcyjną ofertę. W zależności od kierunku podróży nocleg w średniej klasy hotelu może kosztować od 100 do 200 zł za noc. Warto korzystać z promocji, które często pojawiają się w internetowych wyszukiwarkach noclegów.

Jeśli chodzi o transport, to najdroższy może okazać się samolot lub auto. Alternatywą dostania się w docelowe miejsce jest autokar, jednak trzeba pamiętać, że mimo że jest tańszy, to podróż nim trwa najdłużej. Najlepiej jest szukać tanich lotów, które bardzo często można znaleźć nawet w sezonie letnim.

Planując wycieczkę, warto też wziąć pod uwagę ceny wyżywienia, jakie panują w danym kraju i przeliczyć ile będzie Cię kosztować dzień jedzenia na mieście. Średnio powinno być to ok. 100 zł dla osób oszczędnych i więcej dla tych, którzy chcą skosztować specjałów danego miejsca w dobrych restauracjach. Warto też szukać noclegów, w których śniadanie jest wliczone w cenę i można skorzystać z kuchni, żeby sobie coś ugotować. Wtedy koszty jedzenia na mieście są mniejsze.

Pulę zamykają koszty dodatkowe takie jak pamiątki, ubezpieczenie, dopłata za bagaż w samolocie i atrakcje na miejscu np. zwiedzanie muzeów. Polacy wydają średnio 1500 – 2000 zł na osobę na wakacjach w ciepłych krajach takich jak Grecja czy Włochy. Bardziej odległe kierunki mogą nas kosztować znacznie więcej.

Wakacje na kredyt czy warto?

Każdemu z nas co jakiś czas należy się chwila wypoczynku. Wakacje to doskonały czas, aby zregenerować siły po ciężkich miesiącach pracy. Osoby bardziej oszczędne z łatwością odłożą na ten cel, ale co z tymi rozrzutnymi? Jeśli Twoja zdolność kredytowa Ci na to pozwala, to możesz wziąć pożyczkę na wakacje. To bardzo popularne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł pojechać na wymarzone wakacje. Zobacz, czym dokładnie jest zdolność kredytowa https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/ i już dziś zacznij przeglądać oferty banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here