kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny udzielany jest na wysokie kwoty, a co za tym idzie, aby go otrzymać wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa. Czy zatem student, ma szansę otrzymać taki kredyt? Jak młode osoby mogą otrzymać kredyt na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny – ogólne warunki

Nie każdy ma szansę uzyskać kredyt hipoteczny, tym bardziej, że wymagany jest tutaj odpowiedni wkład własny. Przyszli kredytobiorcy muszą także posiadać pozytywną historię kredytową, stabilne zatrudnienie, a do tego niezwykle ważna jest wysokość ich miesięcznych dochodów. Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny wyjaśnia kredyt-pod-hipoteke.pl, kwota ta różni się w zależności od tego, jak duży kredyt chcemy uzyskać. Nie bez znaczenia pozostaje także okres spłaty. Studenci, którzy zwykle pracują na umowę zlecenie i nie zarabiają zbyt dużo, nie mają szans na uzyskanie kredytu mieszkaniowego samodzielnie. Mogą jednak poszukać współkredytobiorcy ze zdolnością kredytową, który poprawiłby ich wizerunek w oczach banku. A kto może nim zostać? Z kim student może zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny z rodzicami

Praktycznym rozwiązaniem, na które mogą zdecydować się studenci jest kredyt hipoteczny z jednym z rodziców, który posiada stabilne źródło dochodu i pozytywną historię kredytową. Taki rodzic może przyłączyć się do kredytu, tym samym znacznie zwiększając szanse na jego uzyskanie. To jeden z najczęściej wymienianych sposobów uzyskania kredytu hipotecznego przez studentów. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli rodzic jest już w starszym wieku lub ma inne, większe zobowiązania kredytowe, to nie będzie w stanie nam pomóc.

Oczywiście to, że ktoś studiuje wcale nie oznacza, że nie ma zarobków ani historii kredytowej. Wielu studentów II stopnia ma już stałe zatrudnienie i całkiem wysokie dochody, szczególnie jeśli studiują zaocznie. Takie osoby powinny jednak pomyśleć o kredycie hipotecznym na mniejszą kwotę, z jak najdłuższym okresem spłaty.

Niski wkład własny

Studenci, którzy pracują mogą starać się również o kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym, jest to większa szansa na pożyczenie pieniędzy na zakup nieruchomości od banku. Najniższy wkład własny wynosi obecnie 10% wartości nieruchomości, jednak w jego przypadku trzeba liczyć się również z dodatkowym ubezpieczeniem, co nie zawsze okaże się korzystne.

Czym jest kredyt studencki?

A czym jest kredyt studencki, czy daje on szanse na własne M? Kredyt studencki, to tak naprawdę pożyczka, która udzielana jest studentom i doktorantom, na całkiem korzystnych warunkach. Zaciąga się ją w celu pokrycia kosztów związanych z edukacją i utrzymaniem podczas studiów, może być więc ona przeznaczona na opłatę wynajmu mieszkania. Dużą zaletą tego kredytu jest jego niewielki koszt, ponieważ odsetki są datowane przez państwo. Jednak, aby mieć szansę na jego uzyskanie, miesięczny dochód na osobę w rodzinie studenta nie może przekroczyć 3000 złotych. Co ważne, student może się starać o taki kredyt tylko raz! Kredyt studencki nie jest zatem kredytem hipotecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here