Czy wysłanie paczki jest zadaniem trudnym? I tak i nie. Wiadomo – najgorszy jest pierwszy krok. Każdy z nas przed wysłaniem swojej pierwszej paczki, nie bardzo wiedział, jak to zrobić, na co zwrócić uwagę, co jest szczególnie ważne. Dlatego też warto przeczytać poniższy artykuł – dzięki niemu będziemy wiedzieć, w jaki sposób należy przesłać przesyłkę za pobraniem.

Co to jest przesyłka za pobraniem?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co też w ogóle jest ta przesyłka za pobraniem. Otóż jest to przesyłka, za którą płaci odbiorca kurierowi podczas doręczenia przesyłki. Pomimo wielu przeróżnych dogodnych bardzo systemów płatności elektronicznej, ciągle naprawdę wiele osób decyduje się na wybór przesyłki za pobraniem. Jeśli zatem prowadzimy firmę, to warto mieć na podorędziu taką właśnie możliwość. Jednak z czego wynika tak ogromna popularność tych przesyłek?

Popularność przesyłek za pobraniem

Pomyślmy sami przez chwilę kiedy i w jakich momentach wybieramy przesyłkę za pobraniem. Oczywiście na pewno wtedy, kiedy nie jesteśmy w żaden sposób pewni dostawcy. Być może kupujemy coś w danej firmie po raz pierwszy, dana firma jest nowa i nie ma zbyt wiele opinii, zamawiamy coś od osoby prywatnej, przesyłka ma dość dużą wartość. Słowem – jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy w jakiś sposób nie są pewni swojego dostawcy.

Jak skorzystać z usługi „pobranie”?

Jak zatem widać – nasi klienci mogą mieć naprawdę całkiem wiele uzasadnionych powodów, aby wybierać przesyłkę za pobraniem. Warto wyjść im naprzeciw i mieć w ofercie taką możliwość. Jak jednak wysłać taką paczkę, jeśli klient tego sobie zażyczy? Generalnie nie jest to zbyt trudne. Otóż przy wysyłce każdej paczki za pobraniem firmą kurierską wypełniamy dość standardowy formularz. Są tam zawarte informacje o tym, kto nadaje przesyłkę, kto ją odbiera, gdzie i o jakiej godzinie, co to za przesyłka itd. W tym formularzu właśnie trzeba zaznaczyć opcję wysyłki za pobraniem i wystarczy!

Ważna sprawa przy wysyłaniu paczki za pobraniem

Czy wysyłanie paczki za pobraniem czymś się bardzo różni od wysłania zwykłej paczki? Generalnie dość nieszczególnie, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że konieczne jest podanie jednej ważnej informacji. Jakiej? Otóż musimy przekazać kurierowi numer rachunku konta bankowego, na który mają wpłynąć pieniądze za przesyłkę. Nie musimy się niczego obawiać- kwota pobrana od odbiorcy przesyłki zostanie nam przekazana praktycznie od razu. Jeśli jednak są to przesyłki międzynarodowe, to czasem trzeba poczekać do 7 dni na uzyskanie zapłaty.

Dodatkowe opłaty przy wysyłce za pobraniem

Przede wszystkim należy tu podkreślić, że w przypadku przesyłki za pobraniem nie powinno być żadnych dodatkowych kosztów. Zazwyczaj koszt nadania przesyłki opłaca nadawca, jednak nie jest to ścisłą regułą. Czasem bowiem tą kwotą może zostać obciążony odbiorca. Wówczas ten fakt trzeba zaznaczyć w formularzu, a także odpowiednio zwiększyć kwotę do zapłaty przez odbiorcę.

Sprawdzenie paczki przez zapłatą

Tu trzeba poznać bardzo ważne prawo- jest to istotna informacja zarówno dla każdego odbiorcy, jak i nadawcy. Otóż w żadnym wypadku odbiorca nie może sprawdzić przesyłki przed dokonaniem zapłaty. Wiele osób myśli, że jest inaczej – że wybierając opcję zapłaty przy dostawie, można pozwolić sobie na sprawdzenie towaru wtedy. Tak jednak nie jest. Wszelkie ewentualne reklamacje rozpatrywane są dopiero po dokonaniu zapłaty. Warto także pamiętać o tym, że nieposiadanie przez odbiorcę gotówki albo innego obowiązującego środka płatniczego może być traktowane jako odmowa przyjęcia przesyłki.

Kto może wysłać paczkę za pobraniem?

Co istotne – każdy! Może tego dokonać zarówno osoba prywatne, jak i firma. Tutaj nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Jeśli tylko podamy w formularzu numer rachunku bankowego oraz zaznaczymy odpowiedni rodzaj przesyłki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać taką przesyłkę za pobraniem.

Pamiętajmy – pierwszy krok jest najgorszy. Każda następna paczka do wysłania już będzie prostym zadaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here