Jak zarobić i się nie narobić

Wiele z nas zadało sobie choć raz pytanie “co zrobić, żeby się nie narobić, a zarobić?”. W jaki sposób można się wzbogacić, jednocześnie nie musząc pracować? Czy to jest w ogóle możliwe? Dobra wiadomość brzmi, że tak! Niestety wcześniej trzeba będzie włożyć w to wszystko trochę ciężkiej pracy i pieniędzy.

Skalowalny biznes i dochód pasywny

Uzyskiwanie dochodu pasywnego jest istotą przedsiębiorczości. Dopiero wtedy, gdy nie będziemy musieli pracować, ani przychodzić do biura staniemy się prawdziwymi biznesmenami. Tworząc skalowalny biznes, będziemy mogli zająć się wszystkim, co tylko “dusza zapragnie” w dowolnym czasie, podczas gdy pieniądze będą wpływać na nasze konto. 

W tym przypadku najpopularniejszym przykładem źródła dochodu pasywnego jest wynajem nieruchomości. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jeśli chcemy wynajmować mieszkanie lub dom, to najpierw musimy podjąć decyzję o ich zakupie. Wiąże się to w pierwszej kolejności z dużym wydatkiem (kredyt), później często musimy jeszcze wyremontować zakupioną nieruchomość, jednak po wszystkim, jak już znajdziemy najemcę, nasza rola będzie polegała głównie na pobieraniu comiesięcznego czynszu. 

Można w swoich rozważaniach pójść jeszcze dalej i założyć, że wynajmujemy kilka lub nawet kilkanaście mieszkań, lub domów. Wiadomo, że w realnym świecie w tych nieruchomościach będzie trzeba robić remont lub w związku z wymówieniem lokalu znaleźć nowego najemcę, jednak przez większość czasu nie będziemy w ogóle musieli zajmować się naszą przynoszącą zyski działalnością. 

Obecnie na rynku są też rozwiązania pozwalające inwestować w nieruchomości z naprawdę niewielkim budżetem. REIT-y bo o nich mowa, to fundusze nieruchomości, które muszą zgodnie z przepisami prawa dzielić się wypracowanym zyskiem. Akcje REIT-ów kupuje się dokładnie tak samo jak akcje innych spółek na giełdzie. Za kilkaset złotych można się stać współwłascicielem mieszkań, centrów handlowych, hoteli i czerpać dochód z ich najmu. To dobre inwestycje na start dla osób, które chciałyby w przyszłosci zaistnieć na rynku nieruchomości.

E-sklepy 

Rozwój Internetu stworzył także inne możliwości na stosunkowo łatwy zysk. Jednym z takich przykładów jest e-sklep. W sytuacji, gdy już go rozwiniemy, zacznie on nam przynosić pieniądze, a my będziemy mogli przestać się nim „przejmować” i cieszyć się wolnym czasem. 

Ekspert z warszawskiej agencji Miromind podpowiada, aby zoptymalizować e-sklep pod kątem SEO, co bezpośrednio wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie – większy ruch na stronie. 

Oczywiście ta sytuacja będzie miała najszybciej miejsce, gdy zdecydujemy się sprzedawać produkty wirtualne, czyli np. e-booki, audiobooki czy programy komputerowe. W tym przypadku sprzedaż odbywa się automatycznie po dokonaniu płatności przez klienta. Wysyłka produktów fizycznych, np. w pudełkach wiąże się z większym nakładem pracy i dłuższym oczekiwaniem na maksymalne zyski przy minimalnym nakładzie pracy. 

Programy partnerskie

Innym pomysłem na łatwy zarobek są programy partnerskie, które polegają na  przekierowywaniu klientów z naszej strony www do konkretnego sklepu. Niestety, żeby nasz interes przynosił zadowalający zysk, strona musi być bardzo popularna, a osiągnięcie tego wymaga sporego nakładu pracy. Dopiero wtedy zaczniemy otrzymywać zadowalające nas prowizje z programów partnerskich.

Aplikacje na smartfony

Kolejnym sposobem na to, żeby zarobić, ale się nie narobić jest stworzenie aplikacji na smartfony. Jeżeli stworzymy program działający w systemie Android, będziemy go mogli umieścić w sklepie Google Play, a gdy nasza aplikacja zyska popularność, to całkiem dobrze się na tym wzbogacimy. 

Wynajem wirtualnych serwerów

Można także zająć się wynajmowaniem wirtualnych serwerów na poczty i strony www. W pierwszej kolejności należy kupić serwer, a następnie zacząć sprzedawać na nim miejsce. Można także kupić dostęp do czyjegoś serwera i go podnajmować. 

Z analogiczną sytuację mamy do czynienia, gdy zdecydujemy się na sprzedaż domen, która polega na kupowaniu w sieci tanich domen o atrakcyjnych nazwach, aby następnie je sprzedawać. 

Inwestowanie w akcje lub fundusze inwestycyjne

Można także inwestować w akcje, lub fundusze inwestycyjne. Jeżeli nie jesteśmy obeznani w tym temacie to najlepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonych biur maklerskich. Jeżeli podejmiemy właściwe decyzje, to możemy zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent w skali roku.  

Rozwinięcie własnego biznesu, który będzie przynosił pasywne zyski, wymaga na początku pewnego nakładu czasu i pracy. Inwestycja i zaangażowanie są nieuniknione, ale dzięki temu znacznie szybciej osiągniemy założone cele. Przy odrobinie szczęścia w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się “błogim lenistwem” i zarabiać bez konieczności wychodzenia z domu. Także do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here