Jak zarobić na Bitcoinie

Na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo często możemy usłyszeć o tym, jak ktoś w zastraszająco szybkim tempie zarobił fortunę dzięki kryptowalutom. Wiele osób zamieniło normalny etat w pracy i zarabiają na życie tylko handlem bitcoinami. Bitcoin jest najpopularniejszym wirtualnym pieniądzem, jaki dotychczas powstał, jednak należy pamiętać, iż zarabianie na bitcoinach to ciężka praca, jak każda inna oraz duże ryzyko straty wszystkich oszczędności w przypadku, gdy nie podejdziemy do tematu wyposażeni w wiedzę i zdrowy rozsądek.

Czym jest Bitcoin? 

 Bitcoin, jak wcześniej wspomniano, jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Ta kryptowaluta powstała w 2008 roku i jest innowacyjnym pieniądzem elektronicznym. Jest to coraz częściej wykorzystywana forma płatności, która omija jakiekolwiek limity czasowe, technologiczne lub kosztowe. Jest to związane z tym, iż Bitcoin jest walutą, która nie jest związana z żadnym państwem. Żaden bank centralny nie emituje tej waluty, ilość bitcoinów jest ograniczona do liczby 21 milionów.

Istnieje możliwość generowania bitcoinów za pomocą „bitcoin miningu”, lecz wymaga to ogromnej mocy komputerów, które wykonują bardzo skomplikowane obliczenia. Wartość bitcoina w 100% zależy od zasad wolnego rynku. Ze

względu na ograniczoną podaż i ogromny popyt, na przestrzeni kilku lat bitcoin zyskał na wartości w zastraszającym tempie. Obrót bitcoinem odbywa się jedynie w systemie elektronicznym na zasadzie p2p. Dodatkowo bitcoin jako waluta jest środkiem płatniczym w wielu sklepach oraz serwisach internetowych. 

Sposoby na to, by zarobić na Bitcoin

Bitcoin, jak każda waluta dostępna na rynku finansowym podlega fluktuacjom i wahaniom wartości kursu. Na przestrzeni kilku ostatnich lat kurs bitcoina wzrósł kilkukrotnie, co pozwoliło posiadaczom zasobów bitcoina zgromadzić dużą fortunę. Jednak ostatni okres to czas bardzo dużych ruchów kursu bitcoina, który zarówno zyskuje, jak i traci na swojej wartości. Dlatego na samym początku tak istotne jest, by zgromadzić jak największą wiedzę na temat tego, jak działają rynki finansowe, w jaki sposób kształtuje się cena kryptowaluty oraz co wpływa na nią.

Osoby niezaznajomione z tajnikami handlowania walutami oraz kryptowalutami mają oczywiście możliwość zarobienia na kryptowalutach w inny sposób. Najważniejszą zasadą jest jednak, by nie traktować bitcoina jako kopalni złota. Jak każda inna waluta, kryptowaluty mają swoje wzloty i upadki. Również w obszarze zarabiania na bitcoinach należy zachować zdrowy rozsądek. 

Spekulacja oraz długoterminowe inwestycje na giełdzie kryptowalut

Spekulacja na giełdzie kryptowalut to najłatwiejszy sposób na to, by zarobić na bitcoinie. Przy stosunkowo małym wkładzie finansowym jesteśmy w stanie wygenerować relatywnie wysoki zysk. Jak jednak pisze o giełdzie kryptowalut poradnik Odkryj Bitcoin – Handel na giełdzie kryptowalut jest bardzo ryzykownym zajęciem, gdyż każdego dnia kurs Bitcoina ulega bardzo drastycznym zmianom. Podobnie jak w przypadku inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, w przypadku rynku kryptowalut również możemy korzystać z wielu różnych strategii inwestycyjnych. Każdy inwestor musi poznać wszystkie sposoby, by wybrać taki, jaki najbardziej mu odpowiada.

Najpopularniejszym i wymagającym najmniejszego wkładu czasu jest tak zwany holding, czyli zakupienie bitcoinów i oczekiwanie w długim terminie na wzrost wartości kryptowaluty. Czas oczekiwania może być zróżnicowany, od kilku tygodni do nawet wielu lat. Właśnie te osoby, które zdecydowały się na długoterminowe utrzymywanie bitcoina w swoim portfelu inwestycyjnym, obecnie mogą cieszyć się ogromnymi zyskami. 

Innym sposobem jest dzienny handel. W tym przypadku inwestor każdego dnia dokonuje kilku do kilkudziesięciu transakcji, swój zysk opierając na krótkoterminowych zmianach kursu kryptowaluty. Ze względu na swój charakter, kurs kryptowaluty może ulec bardzo dużej zmianie na przestrzeni kilku minut. Wykonując więc dużo transakcji na przestrzeni jednego dnia, inwestor ma możliwość osiągnięcia zysku w krótkim czasie. Trzeba jednak wziąć również pod uwagę ryzyko utraty naszego dotychczasowego depozytu.  

Zarabianie na koparkach bitcoin 

W internecie możemy znaleźć wiele ofert dotyczących zakupu udziału w „kopalniach bitcoin”. Kupując udziały w takiej kopalni, a więc poświęcając swoje środki, otrzymujemy obietnicę uzyskiwania stały zysków z wygenerowanych bitcoinów. Kopalnie bitcoin za pomocą superkomputerów o ogromnej mocy obliczeniowej generują bitcoiny. W tej sytuacji udziałowcy, czyli wszystkie osoby które „złożyły” się na kopalnie otrzymują stosowne wynagrodzenie z tytułu tej operacji. 

Inne sposoby na zarabianie za pomocą bitcoin

Innymi możliwościami na zarabianie bitcoinów jest udostępnienie tej kryptowaluty jako oficjalnego środka płatności na swojej stronie internetowej. Prowadząc sklep internetowy, łatwo możemy dodać tę formę płatności. Po sprzedaży, bitcoiny trafiają do naszej kieszeni i jesteśmy w stanie odsprzedać je na przykład na giełdzie kryptowalut po kilku latach z potencjałem dużego zysku. 

Posiadając bitcoiny, możemy również udzielać w nich pożyczek. Istnieją firmy, które chętnie pożyczą od nas bitcoiny na określony w umowie czas, z obietnicą, iż po upływie terminu całość wypłaconej pożyczki zostanie nam zwrócona wraz z obiecanymi odsetkami. Jest to alternatywna, dość ciekawa forma zarabiania za pomocą bitcoinów. 

Pojęcie bitcoina jest jednym z fenomenów XXI wieku. W 2013 roku cena bitcoina wynosiła 14 dolarów. Pod koniec tego samego roku wartość kryptowaluty przekroczyła już 1000 dolarów. Stopniowy spadek wartości sprawił, iż w 2015 roku cena określiła się w granicach 150 dolarów. Ogromna fluktuacja rynku bitcoina sprawiła, iż niespełna 2 lata później 1 bitcoin był wyceniany na 20 tysięcy dolarów. To sprawia, iż niejedna osoba traci głowę, myśląc o takim wzroście. Pamiętajmy jednak, żeby do wszystkiego podchodzić z głową, gdyż niejedna bańka finansowa nawiedziła już świat i zawsze kończyła się ona ogromnym kryzysem finansowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here