Jak zostać pilotem?

Ludzie od wieków marzą o tym, by wzbić się w powietrze i poczuć wolność, którą można osiągnąć tylko w przestworzach. Choć już od wielu lat możemy to uczynić dzięki lataniu samolotem, helikopterem, szybowcem, balonem lub inną maszyną. Jednak nie wszystkim wystarczają uczucia, jakie towarzyszą nam, gdy jesteśmy pasażerami. Dlatego tak wiele osób chce zdobyć licencję pilota. Zatem zwróćmy uwagę na to, co zrobić, byśmy mogli spełnić to marzenie.

Przygotujmy się na naukę i wydatki

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że każda licencja pilota jest związana ze sporą ilością nauki, która nie dotyczy tylko teorii, ale też praktykę. Poza tym pamiętajmy o tym, że zdobycie takich umiejętności i licencji jest związane z określonymi wydatkami. Jednak dzięki temu możemy być pewni, że w przestworzach znajdą się tylko najlepsze i najbardziej zmotywowane jednostki. Jest to istotne również ze względu na bezpieczeństwo powietrzne. Zwróćmy też uwagę na to, że najtańsze są licencje np. pilota lotniczego, dlatego warto zacząć od takiego poziomu.

Jakie wymagania musimy spełnić?

Pamiętajmy o tym, że każda osoba, która chce w przyszłości pilotować jakąś maszynę powietrzną, musi spełnić określoną liczbę wymagań. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dobry stan zdrowia, ponieważ na każdym etapie szkolenia konieczne jest ukazanie pozytywnego oświadczenia lekarskiego. Ważne jest też osiągnięcie określonego wieku. Jednak o licencję pilota turystycznego możemy starać się już po ukończeniu 16 roku życia. Zatem jest to dobry moment na rozpoczęcie swojej kariery pilota.

Wybranie właściwej szkoły

Zwróćmy uwagę na to, że w przypadku zdobywania jakiejkolwiek umiejętności kluczową rolę odgrywają nauczyciele. W końcu to właśnie dzięki nim uczymy się teorii oraz praktyki. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wybrali odpowiednią szkołę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zdobędziemy dobre wykształcenie, a przy okazji z większą łatwością i pewnością podejdziemy do końcowych egzaminów. W przypadku zdobywania licencji na pilota bardzo ważne jest także to, by prowadzący mogli poszczycić się jakimiś indywidualnymi osiągnięciami. Pamiętajmy też o tym, by zwrócić uwagę na flotę, jaką dysponuje wybrana przez nas szkoła. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie https://www.goldwings.pl/.

Jakie są rodzaje licencji pilota?

W przypadku licencji na pilota bardzo ważne jest to, że konieczne jest zdobywanie poszczególnych szczebli. Wszystkie chętne osoby muszą rozpocząć swoją przygodę od pierwszego rodzaju licencji i dopiero później mogą zdobyć kolejne. Dzięki temu możemy być pewni, że w przestworzach znajdują się osoby, które wiedzą, jak należy zachować się w określonych warunkach. Ważne jest także to, że umiejętności są dostosowane np. do warunków pogodowych, w jakich można latać.

Przykładowe licencje na pilota

  • Private Pilot Licence (Aeroplane) – pierwszy szczebel, który można osiągnąć już po ukończeniu 16 lat,
  • Instrument Rating (Aeroplane) – dotyczy uprawnienia lotów z przyrządami,
  • Multi-Engine Piston (Land),
  • Commercial Pilot Licence (Aeroplane).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here