Fot. Pexels.com

Matura wiąże się z dużym stresem. Poza nim pojawia się jeszcze ogrom materiału. Co zrobić, aby podejść do tego na spokojnie? Jak się przygotować, aby cały proces był łatwy? Istnieje kilka najważniejszych kroków, których nie możesz pominąć. Sprawdź sam!

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/matura-bledy-ktore-popelniasz-przed-egzaminem/

Regularność kluczem do dobrze zdanej matury

Podstawowym błędem jaki popełnia wielu uczniów to nieregularna nauka. Zaglądają do książek raz na dwa tygodnie. Jeśli nauka ma być efektywna należy poświęcić przynajmniej godzinę dziennie na powtórkę materiału oraz godzinę na zdobycie nowej wiedzy.

Warto stworzyć harmonogram nauki. Podzielić materiał na mniejsze partie i rozłożyć je regularnie w czasie. Ostatnia partia materiału powinna być zdobywana najpóźniej na tydzień przed egzaminem dojrzałości.

Nie opóźniaj przygotowań czekając na lepszy moment. Najlepiej już dziś sięgnij do książki i zacznij się uczyć. Im szybciej rozpoczniesz powtórkę materiału tym lepiej.

Zachowaj higienę nauki

Błędem, który powtarzany jest od lat jest nauka po nocach przy jednoczesnym nie wysypianiu się. A już największym błędem jest nauka w nocy przed maturą.

Mózg potrzebuje odpoczynku, a ten zapewnia mu sen. Należy o niego zadbać przed egzaminem, a także przez cały okres powtórek materiału. Zadbaj o to, aby wypocząć. Nie zapomnij także o aktywności fizycznej. Siedzenie cały dzień przy książkach czy ekranie komputera nie jest najlepsze dla organizmu.

Postaw na sport czy codzienne spacery. Ważne jest również dotlenienie organizmu.

Ponadto zadbaj o warunki w pokoju. Przy nauce przydaje się cisza. A zdecydowanie najważniejszą rzeczą jest pozbycie się przedmiotów, które mogą rozpraszać w trakcie zdobywania wiedzy i jest to przede wszystkim telefon.

Inne ważne elementy o jakich nie możesz zapomnieć przed maturą

Zadbaj o każdy aspekt swojego życia. Wysypiaj się, nie ucz się za dużo, a już na pewno nie po nocach zaniedbując sen.

Ponadto nie pomijaj materiału, którego nie rozumiesz. Niektórzy mają tendencję do przechodzenia dalej, nawet jeśli czegoś nie rozumieją. Nie rób tak. Jeśli masz problem z danym tematem poproś o pomoc znajomych, którzy także przygotowują się do tego egzaminu. Jeśli problem występuje z więcej niż jednym tematem warto skorzystać z usług korepetytora.

Zobacz też: http://finansepolaka.pl/szkola-srednia-jak-ja-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here