Na pewno nie jeden raz zastanawialiście się skąd wziąć dodatkowe kilkaset złotych, ponieważ w tym miesiącu się jakoś Wam nie przelewało. Mi również tak jak Wam się takie rzeczy zdarzały i zdarzają w zasadzie cały czas. Pieniędzy jakby nie patrzeć zawsze jest za mało. Osoby, które osiągną już ten minimum egzystencji i mogą żyć z miesiąca na miesiąc i nie brakuje im na jedzenie zechcą wydawać pieniądze na ubrania i inne rzeczy, a następnie zaczynają się kolejne etapy finansowej swobody. Dlatego też zawsze jak ktoś mi proponuje 300 złotych to jestem chętny wziąć, ponieważ żaden grosz nie śmierdzi. Oczywiście najpierw przyglądam się temu czego dana osoba ode mnie chce, ale jak nie są to żadne specjalne warunki to czemu nie? Zapewne każdy wziąłby pieniądze jakby ktoś proponował mu je za darmo. Ja tak samo. Dlatego też postanowiłem, że przyjrzę się trochę ofercie, dzięki której można ulokować od tysiąca do 20 tysięcy, na lokacie oprocentowanej na 6%, na okres 3 miesięcy.

Trzech studentów

Przyjmijmy jednak, że nie każdy z nas posiada 20 tysięcy złotych, więc trzeba tutaj liczyć się z tym faktem, że różnice w zarobionych odsetkach będą. Dlatego zróbmy małe założenie, że mamy trzech studentów, którzy zdecydowali się na wzięcie kredytu studenckiego, którego w ogóle nie wydają, tylko trzymają te pieniądze na lokatach, tak żeby potem móc je oddać, a odsetki zachować dla siebie. Powiedzmy, że nazywają się oni Piotr, Maciej i Natalia, a ich finanse prezentują się tak:

  • Piotr – 20 tysięcy złotych do dyspozycji
  • Maciej – 3 tysiące złotych do dyspozycji
  • Natalia – 14 tysięcy złotych do dyspozycji

W takim przypadku odsetki zaczynają prezentować się w sposób następujący:

  • Piotr – 301 złotych brutto
  • Maciej – 45 złotych brutto
  • Natalia – 211 złotych brutto

Po odjęciu podatku belki, wygląda to już nieco inaczej:

  • Piotr – 243,98 złotych netto
  • Maciej – 36,58 złotych netto
  • Natalia – 170,78 złotych netto

W każdym z tych trzech przypadków i tak naprawdę warto z tego skorzystać, zwłaszcza, że nie ponosi się przy tym w zasadzie żadnych kosztów, a dodatkowo nie znajdzie się lepszej oferty na rynku.

Jak założyć lokatę i co o niej wiadomo?

Na dzień dzisiejszy wiadomo jest tyle, że pierwsze co trzeba zrobić zanim założy się lokatę to jest wypełnienie ankiety. Ankieta ma ta na celu sprawdzenie tego jak według Was wygląda idealne konto. Nie wymaga ona jakoś specjalnie dużo wiedzy, ale mimo wszystko warto ją rozwiązać, ponieważ bez niej nie będzie można przejść do następnego etapu. Ogólnie to chodzi o to, że bank w tej ankiecie niby chce stworzyć konto z myślą o Was, takie idealne konto, o którym całe życie marzyliście. Zapewne już ono od dawna czeka, a to wszystko to tylko taka. Po tym gdy ankieta będzie wypełniona, a Wy tam podacie swoje dane to będziecie musieli poczekać na maila, w którym to pojawi się komunikat, iż w ciągu 20 dni bank się do Was odezwie. Samą ankietę można wypełniać do 28 lutego, zaś wniosek o założenie konta możecie złożyć do 15 marca, a konto musi być już aktywne do 25 marca.

Konkurs z nagrodami

Do wygrania jeszcze jest kilka nagród, które zdobędą te osoby, które znajdą największą ilość osób, którym polecą one to konto. Na razie nie wiadomo jak polecenia mają wyglądać, według tego co bank zapowiada to będzie to polegało na wysyłaniu specjalnego linka. Do wygrania jest kilka nagród, a do każdej z nich doliczona jest kwota, którą trzeba będzie zapłacić w ramach podatku. Ostateczne wyniki tego konkursu zostaną ogłoszone 31 marca.

Nagrody, które można wygrać:
TV 65″ Samsung UE65HU7200, wartość 9 163,50 zł,
Telefon Samsung GALAXY Note 4, wartość 2 816,70 zł,
Tablet Samsung GalaxyTab S 10.5, wartość 2 115,60 zł,
Telefon Samsung Galaxy S5, wartość 1 906,50 zł,
Telefon Samsung Galaxy Alpha, wartość 1 869,60 zł

Wypełnij ankietę i załóż lokatę korzystając z tego linka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here