Na ponad połowie blogów, które zdarza mi się czytać regularnie są opublikowane wpisy związane z celami, które bloger chce osiągnąć. Moje blogowanie traktuję jako hobby, które prędzej czy później będę chciał przekształcić w fajne centrum informacyjne dla studentów i nie tylko. W związku z tym warto ustalić sobie cele, do których będę miał przyjemność sukcesywnie dążyć.

Mimo, że pozostało mi tylko kilka miesięcy to tak czy inaczej ustalę je do końca roku. Od stycznia 2015 będę się zastanawiał nad nowymi na nadchodzący rok – myślę, że tak będzie dobrze.

Podzielę je na kilka części: finansowe i blogowe.

Finansowe cele na 2014 rok

 1. Oszczędzić 4000 zł – zamierzam to osiągnąć poprzez dawanie korepetycji z matematyki oraz sprzedaż niepotrzebnych książek, które się kurzą
 2. Założyć stronę z Wyzwania AdSense i dołączyć do osób, które aktywnie w nim uczestniczą.
 3. Zacząć palić papierosy razem z Mateuszem.. 🙂 – cel bardzo ciekawy, ale w związku z tym, że jestem studentem, byłbym w stanie odkładać dodatkowo 5-6 zł dziennie. Nie oszczędzam regularnie a takie wyzwanie Mateusza pomoże mi w regularnym oszczędzaniu.
 4. Ograniczyć swoje koszta do minimum – obecnie często wydaję pieniądze na pierdoły (fast food, ciuchy, generalnie niepotrzebne wydatki).

Blogowe cele na 2014 rok

Statystyki bloga
Statystyki bloga
 1. Zwiększenie liczby stałych czytelników do 5000 osób miesięcznie. Obecnie mój blog czyta 2000 osób miesięcznie, czyli średnio dziennie 60-70.
 2. Zwiększenie liczby komentarzy pod wpisami – chciałbym, aby te pojawiały się regularnie (minimum 1-2 na wpis)
 3. Regularne pisanie bloga – minimum 2 wpisy na tydzień. Staram się, ale nie zawsze mi to wychodzi. Wiecie jak to jest… 🙂
 4. Pisanie wartościowych wpisów na blog – ostatnio zdarzało mi się pisać wpisy takie jak ten 🙂 Warto to wyeliminować, choć z drugiej strony jest to luźny blog studencki poświęcony finansom (między innymi zarabianiu).

9 KOMENTARZE

 1. Takie wpisy też są ciekawe 😉 Chociaż jeżeli będą tylko takie to mogą być trudności z przyciągnięciem czytelników.
  Co do celów, to życzę powodzenia w osiąganiu – zarówno tych finansowych jak i blogowych 😉

 2. Trzymam kciuki za te cele, też kiedyś zaczynałem od korepetycji. A co do hasła palić papierosy, to lepiej brać to w cudzysłów, żeby niezorientowani awersją nie reagowali na samo hasło bez jego sprawdzenia.

 3. Gratuluję wyznaczenia sobie celów – chodź wydaje się to banalne nie zawsze takie jest 🙂 Trzymam również kciuki za ich realizacje. Ja będę wspierał blog będąc jednym z 5000 😉

 4. Nie jestem już studentką (och, od bardzo dawna), ale niesamowicie podoba mi się Twój blog! Lubię gdy blogowanie czemuś służy i gdy przed blogiem stawia się konkretne cele. Dodaję do czytnika RSS i kibicuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here