Studiowanie oraz dawanie korepetycji bardzo często idą w parze. Coraz więcej osób, które studiuje postanawia dawać korepetycje. Szczerze można powiedzieć, ze bardzo dobrą decyzją podczas studiów jest dawanie korepetycji właśnie z języków obcych. Oczywistym jest, że studenci anglistyki oraz germanistyki będą mieli najlepsze kwalifikacje do tego typu kwestii. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad tym czy warto dawać korepetycje na studiach to powiem Ci, że tak warto. W zasadzie nie ma powodu, żeby nad tym się zastanawiać. Musisz jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, ponieważ w innym razie będziecie zmuszeni do tego, aby zrezygnować z możliwości takiego łatwego zarobku. Szczerze powiedziawszy to bardzo dużo osób, które czują się dobrze w swojej dziedzinie jest w stanie dawać korepetycje z danego przedmiotu, jednak nie każdemu się udaje, z tego względu, że nie mają oni odpowiedniego podejścia do korepetycji.

Bądź pewny siebie

Chcesz kogoś uczyć? To postaraj się to robić pewnie. Jeżeli dobrze wiesz co robisz to nie musisz się obawiać tego, że coś źle zrobisz. Zadbaj o to, aby być konkretnym i pewnym w tym co robisz, żeby osoba, która korzysta z Twoich korepetycji miała świadomość, że wiesz o co tutaj chodzi, a nie że nauczyłeś się tego wszystkiego 10 minut i po prostu lecisz wykuty z pamięci. Udzielając korepetycji nie jąkaj się, niech Twoje ręce się nie trzęsą, bądź opanowany i spokojny.

Zadbaj o profesjonalizm

Jest ot naprawdę bardzo istotne podejście, o którym bardzo wiele osób zapomina. Zwłaszcza młodzi studenci pierwszego roku, myślą, że korepetycje będą ograniczać się tylko do tego, że przyjdą gdzieś powiedzą to co wiedzą i sobie pójdą i dostaną pieniądze. Tak niestety to nie wygląda, ponieważ jeżeli ktoś Ci płaci to również wymaga tego, żebyś był przygotowany do swojej pracy. JEżeli zamawiasz hydraulika, który ma Ci naprawić rury to chyba oczekujesz od niego, żeby miał przy sobie wszystkie narzędzia, które są mu niezbędne do pracy. Dlatego tutaj musi być tak samo. Przygotowuj zadania domowe, klasówki, jakieś zadania, które będziecie wykonywać podczas korepetycji. Nie możesz iść na oślep i powiedzieć mu daj książkę. Odpowiednio wcześniej dowiedz się z jakiego działu mają być korepetycje, żebyś mógł się do tego samemu również przygotować. Pamiętaj, że im lepiej będziesz odbierany i lepiej będziesz wykonywać powierzone Ci zadania tym większa szansa na lepsze zarobki oraz większą ilość zleceń, a chyba na tym Ci zależy.

Naucz się przekazywać wiedzę

Pamiętaj, że nawet jeżeli posiadasz bardzo rozległą wiedzę na dany temat to nie musi to znaczyć, że będziesz w stanie ją dobrze przekazać. Musisz mieć odpowiednie podejście, aby być w stanie wytłumaczyć to co potrafisz danej osobie. Jeżeli nie będziesz w stanie tego zrobić to nikt nie będzie chciał z Tobą współpracować. Co z tego, że będziesz w stanie wypowiedzieć każde zdanie po niemiecku, angielsku i chińsku jak nie będziesz potrafić tego nikogo nauczyć. Jeżeli chcesz komuś dawać korepetycje to powinieneś najpierw poćwiczyć, albo chociaż sprawdzić na jakiś swoich bliskich. Jeżeli masz rodzeństwo to popytaj czy nie mają problemu z nauką jakiegoś języka. Jeżeli będą mieć takowy problem to po prostu im pomóż, pamiętaj aby być cierpliwym i starać się wszystko tłumaczyć w sposób najmniej skomplikowany. Pamiętaj, że nauka języka wymaga specjalnego podejścia wymagają, a to z tego względu, że przecież każdy z nich jest inny. W każdym języku znajdują się inne zasady, których trzeba się trzymać. Dlatego jeżeli uczysz kogoś niemieckiego to inaczej do tego podchodź, niżeli ucząc go angielskiego.

Szukaj ofert po bliskich

Jeżeli nie wiesz gdzie szukać ofert to popytaj swoich najbliższych. Bardzo możliwe, że koleżanka Twoich rodziców coś wspominała o tym, że jej córka poszukuje korepetycji. Najlepszym sposobem na zdobycie klientów jest bycie renomowaną osobą. Jeżeli będziesz wykonywać swoje zadanie w sposób jak najbardziej rzetelny to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ludzie sami zaczęli się do Ciebie zgłaszać. Poczta pantoflowa to najskuteczniejsza reklama jaka może być. Nie zdobędziesz lepszych ofert, niżeli stąd. Jeżeli jednak nie masz takich możliwości to wystawiaj swoje ogłoszenie na różnych portalach. Obojętnie czy jesteś dobry z niemieckiego, angielskiego czy rosyjskiego. Prawda jest taka, że wiele osób poszukuje korepetycji i to w różnych dziedzinach, wystarczy że się ogłosisz, zobaczą, że jesteś dobry w tym co robisz i Cię wezmą.

Ile można zarobić na korepetycjach?

Zarobki na korepetycjach są bardzo zróżnicowane. Mediana wynagrodzeń godzinowych pokazuje, że wynoszą one 50 złotych, jednak prawda jest taka, że jest to naprawdę bardzo zróżnicowane. Wiele elementów na to się składa i dużo również zależy od regionu, w którym mieszkasz, ale nie tylko od tego. Bardzo istotny jest tutaj również przedmiot.

Niestety nauka języków obcych nie jest tak dochodowa jak nauka przedmiotów ścisłych. Jeżeli zaś chodzi o ceny nauki za język to korepetytorzy języka angielskiego za godzinę pracy średnio dostają 45 złotych za godzinę, jednak będąc początkującym zapewne dostaniecie mniej. Warto pamiętać również, że liczy się konkurencja na rynku. Jeżeli ktoś będzie chciał zaproponować mniejszą stawkę to istnieje duża szansa, że zostanie wybrany, ale jeżeli wiesz, że nauka języków obcych wychodzi Ci dobrze to nie ma sensu obniżać lotów. Będąc dobrym w tym co się robi trzeba się cenić.

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli ktoś zna język obcy to z pewnością jest to ciekawy sposób na dorabianie. Nauka indywidualna z drugą osobą daje lepsze efekty niż praca z jakimś kursem, który jest skierowany do wszystkich.
    Najważniejsze według mnie gdy dajemy korepetycje (chociaż nigdy ich nie dawałem) jest właśnie praca nad swoim podejściem. Musimy odpowiednio się zaangażować, być mili. Jeżeli pozostawimy dobre wrażenie o współpracy z nami, to inni sami będą chcieli nas polecać 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here