Nowoczesna pożyczka dla młodych – poznaj zalety limitu odnawialnego

Młody wiek utrudnia, ale nie uniemożliwia pożyczenie pieniędzy w banku lub firmie pożyczkowej. Co więcej, osoby, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową mogą ubiegać się nie tylko o tradycyjną pożyczkę bądź kredyt dla młodych, ale również inne, bardziej nowoczesne produkty finansowe. W gronie tych ostatnich znajduje się między innymi limit odnawialny. Jak działa takie rozwiązanie i dlaczego warto zapewnić sobie do niego dostęp?

Z oferty produktowej banków, SKOK-ów czy firm pożyczkowych mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, bowiem tylko takie mają pełną zdolność do czynności prawnych i prawo do zawierania umów kredytowych oraz pożyczkowych. Należy jednak podkreślić, że w praktyce tylko w niektórych instytucjach dostępne są kredyty i pożyczki od 18 lat – najczęściej wymagane jest ukończenie co najmniej 21 lub 23 lat. Dobra wiadomość jest taka, że akurat w przypadku limitu odnawialnego, część podmiotów stosuje najniższy z możliwych próg minimalnego wieku.

Limit odnawialny – sposób na nowoczesne pożyczanie pieniędzy

Limit odnawialny, zwany również limitem kredytowym lub linią kredytową, działa na zupełnie innych zasadach niż klasyczne pożyczki i kredyty. W tym wypadku, klient ani nie pożycza konkretnej kwoty pieniędzy na z góry ustalony czas, ani nie płaci comiesięcznych rat o stałej wysokości. Zawierając umowę z bankiem lub firmą pożyczkową zapewnia sobie tutaj stały dostęp do określonej puli środków, która może wynosić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych; jeśli jest młodą osobą ze stosunkowo skromnymi dochodami, pula ta będzie sięgać nie więcej niż kilka tysięcy złotych.

Swoboda korzystania ze środków

Środki udostępnione w ramach limitu odnawialnego pozostają do swobodnej dyspozycji klienta, co oznacza, że w każdej chwili może on w dowolny sposób wykorzystać dowolną część przyznanego limitu. Co więcej, nie musi on przy tym przechodzić przez jakiekolwiek dodatkowe procedury czy formalności. Jeśli wybierze bankową ofertę limitu, to środki zostaną „podpięte” do jego konta osobistego i zacznie z nich korzystać automatycznie, gdy tylko saldo na rachunku spadnie poniżej zera. Decydując się na propozycję firmy pożyczkowej (jedną z nielicznych, które posiadają w ofercie limit odnawialny jest Euroloan – https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy) uzyska produkt w żaden sposób niepowiązany z rachunkiem bankowym. W tym wypadku, chcąc pożyczyć pieniądze, musi każdorazowo złożyć dyspozycję wypłaty za pośrednictwem konta założonego w serwisie pożyczkodawcy.

Pożyczka dla młodych z elastyczną spłatą na uczciwych warunkach

Każdą pożyczkę zaciągniętą w ramach limitu odnawialnego klient reguluje w dogodnych dla siebie sumach i terminach. Instytucja finansowa wymaga jedynie, aby każdego miesiąca spłacał ustaloną minimalną kwotę zadłużenia. Taki mechanizm działania sprawia, że limit sprawdza się w roli zarówno stałego wsparcia finansowego dla budżetu, jak i sposobu finansowania pilnych, nieoczekiwanych wydatków.

Ważna zaletą produktu jest fakt, że instytucja finansowa nalicza odsetki wyłącznie od wydanej kwoty, a nie od całości przyznanego limitu. Co więcej, poza oprocentowaniem zwykle naliczana jest jeszcze tylko jednorazowa, niewielka opłata za rozpoczęcie lub odnowienie umowy – można jednak spotkać oferty promocyjne, które w ogóle jej nie przewidują. Oznacza to, że dzięki limitowi można zapewnić sobie komfort w postaci stałego dostępu do dodatkowej gotówki, i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów, a nawet całkowicie bezpłatnie.

Automatyczne odnawianie limitu

Limit odnawialny charakteryzuje się również tym, że każda, choćby niewielka wpłata na poczet spłaty długu przyczynia się nie tylko do zmniejszenia zadłużenia, ale jednocześnie do powiększenia dostępnej puli środków. Zwrot na przykład 200 zł pożyczonych w ramach limitu sprawi, że zarazem o 200 zł zwiększy się kwota pozostająca do dyspozycji klienta. Wraz z każdą kolejną spłatą wzrasta wysokość dostępnego limitu – i tak aż do momentu, gdy osiągnie on maksymalną, przyznaną wielkość.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Okres wzmożonych wydatków, problemy z płynnością tuż przed wypłatą wynagrodzenia lub stypendium, konieczność opłacenia raty kursu językowego, czy pilny zakup materiałów do nauki – limit odnawialny przydaje się w wielu różnych sytuacjach. To ciekawa forma pożyczki dla młodych, która sprawdzi się przede wszystkim w kontekście stosunkowo niewielkich wydatków. Jeśli potrzebna jest większa gotówka na konkretny cel, to bardziej opłacalne będzie skorzystanie z oferty tradycyjnych produktów kredytowych lub pożyczkowych.

Warto też pamiętać, że firmy pożyczkowe, w porównaniu do banków, stosują nieco mniej restrykcyjne zasady oceny wniosków o finansowanie. Inaczej mówiąc, młodym klientom, którzy jeszcze się uczą lub dopiero rozpoczynają karierę zawodową, łatwiej będzie skorzystać z limitu odnawialnego oferowanego przez instytucję pozabankową.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here