Oszczędzanie pieniędzy dla wielu osób może wydać się dosyć problematyczne. Każdy chciałby zapewne oszczędzać pieniądze w sposób bezproblemowy, tak aby w zasadzie robiło się to samo. Niestety większość osób, które oszczędza pieniądze to w zasadzie robi to na tym samym rachunku, na którym trzyma swoje normalne pieniądze. Mało komu się chce dokonywać regularnych przelewów. Zwłaszcza, że jak to najczęściej bywa diabeł tkwi w szczegółach a w tym przypadku w małych kwotach. W zasadzie rzadko kiedy staramy się oszczędzać małe kwoty. Często jest tak, że jeżeli zrobimy jakieś zakupy to po prostu te pieniądze gdzieś leżą, a my ich w ogóle nie oszczędzamy, powodując przy tym nadmierne wydatki. Zdarza się również w wielu przypadkach, że zamiast na początku miesiąc wpłacić pieniądze na konto oszczędnościowe my wolimy to zrobić pod koniec, ponieważ w zasadzie nie wiadomo co się może stać, a potem jak przychodzi co do czego to nagle nie mamy pieniędzy, aby wpłacić cokolwiek na konto oszczędnościowe, więc stwierdzamy, że pieniądze się nas nie trzymają. Jeżeli nie lubicie oszczędzać, chociaż wiecie, że naprawdę warto to powinniście zainteresować się tym wpisem, ponieważ pokażę Wam tutaj jak można oszczędzać w ogóle tego nie czując.

Czym jest mSaver?

mSaver jest usługą, która została wprowadzona przez mBank, której zadaniem jest pomaganiem nam w tym, abyśmy oszczędzali małe kwoty, w ogóle tego nie odczuwając. W ogóle nie odczuwamy tego, że oszczędzamy, ponieważ wydajemy pieniądze tak jak zawsze, a oszczędności same się zbierają. Jak to się dzieje? Jest to bardzo proste, ponieważ wszelkie oszczędności są naliczane w momencie, kiedy dokonujecie transakcji bezgotówkowych i same się zbierają na innym koncie. Obojętnie czy płacisz kartą kredytową, debetową, wypłacasz z bankomatu, czy wykonujesz przelew to i tak oszczędność się wtedy zbiera.

Ponadto to Ty zadecydujesz o tym w jaki sposób będziesz zbierał swoje oszczędności, które w miarę upływu czasu będą się samoistnie zwiększać. mSaver jest w głównej mierze skierowany do takich osób, które mają problem z oszczędzaniem, a niezwykłą łatwość z wydawaniem pieniędzy. Chociaż szczerze mówiąc osoby, które potrafią kontrolować swój budżet też mogą się tym zainteresować, ponieważ może to wpłynąć na maksymalizacje ich oszczędności.

Załóż konto w mBanku z funkcją mSaver klikając tu.

Jak działa mSaver?

mSaver może działać u Was na kilka sposobów i to wszystko zależnie od tego jak sobie tego zażyczycie. Wszystko możesz ustalić pod kątem tego jakie masz potrzeby. Chociaż w propozycjach mBanku znalazły się takie rzeczy:

  1. Zaokrąglanie wydatków do pełnych dziesiątek
  2. Oszczędzanie danego procentu przy każdej transakcji od 1 do 15 procent
  3. Jednolita kwota, która odkładana jest po dokonaniu transakcji od 3 do 10 złotych
  4. Ponadto stała kwota, która będzie zasilać rachunek mSaver raz na miesiąc

Praktyka w zasadzie się niczym nie różni, ponieważ we wszystkich sytuacjach i tak Wasze zachowanie będzie takie samo, czyli w zasadzie żadne, ponieważ nic nie odczujecie. Wystarczy, że będziecie kupować zakupy przy pomocy karty, a na Waszym koncie mSaver będą zbierały się fundusze w jeden z kilku możliwych sposobów.

Załóż konto w mBanku z funkcją mSaver klikając tu.

Jakie są zalety mSaver?

Niewątpliwą zaletą tego konta oszczędnościowego jest fakt, że nic za to nie musicie płacić. Nie macie żadnego obowiązku żeby dokonywać jakichś cyklicznych wpłat, albo żeby robić cokolwiek, w przypadku gdy nie wykonacie iluś płatności kartą nie będziecie musieli płacić jakieś kwoty, tylko za to, że rachunek istnieje. W każdej chwili ponadto możecie zamknąć konto, nie martwiąc się o nic, albo zmienić jego sposób funkcjonowania. Najważniejsze jest to, że korzystanie z tej usługi nie generuje żadnych kosztów i nie trzeba się martwić o to, że zamiast oszczędzać będziecie się zadłużać.

Załóż konto w mBanku z funkcją mSaver klikając tu.

Czy mSaver jest idealny?

Każdy by chciał, żeby tak było, żeby konto oszczędnościowe, które nie sprawia żadnych problemów było idealne, no ale niestety tak nie jest. Tylko, że szczerze powiedziawszy te jego minusy nie są wcale tak złe, a może nawet niezauważalne wręcz. Chodzi tutaj o to, że mSaver oferuje relatywnie niskie oprocentowanie jak na konto oszczędnościowo, ponieważ jedynie 1,80%. Gdy porówna się to z innymi rachunkami tego typu to widać, ze wygląda to dosyć blado. Zaś drugą kwestią, do której można się przyczepić jest fakt, że darmowy jest tylko jeden przelew w ciągu miesiąca, jednak z drugiej strony warto pamiętać o tym, że jeżeli chcecie systematycznie oszczędzać to nie powinniście uważać tego za coś złego, zresztą takie zabezpieczenie przed wypłatami znaleźć można bardzo często i to na wielu rachunkach.

Załóż konto w mBanku z funkcją mSaver klikając tu.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here