Paletopojemnik na płyny

Nowoczesne kontenery IBC do przewozu różnego rodzaju substancji płynnych i półpłynnych to zdecydowanie innowacyjne i generujące oszczędności paletopojemniki. To wyjątkowe rozwiązanie dla firm logistycznych oraz wszystkich inwestorów, którzy magazynują i przewożą tego rodzaju materiały. Najnowszy kontener IBC jest higieniczny i funkcjonalny.

Transport materiałów płynnych – tu wszystko musi być pod kontrolą

Produkty płynne i półpłynne to materiały szczególne. Wymagają specjalnych zabezpieczeń i rozwiązań, ponieważ są to często również materiały niebezpieczne o negatywnym wpływie na środowisko, w razie wydostania się na zewnątrz. Firmy produkujące tego rodzaju pojemniki muszą mieć więc na uwadze takie ewentualności i stosować wyjątkowe rozwiązania, które zminimalizują tego rodzaju ryzyko. Nowoczesny paletopojemnik IBC to zdecydowanie bezpieczeństwo połączone wraz z funkcjonalnością oraz ergonomią. Stosowany w logistyce generuje oszczędności i zapewnia całkowite bezpieczeństwo przewożonym płynom.

Kontener IBC – wyjątkowe specyfikacje

Pojemniki tego typu wykonane są z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu są odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także szczególnie higieniczne. Łatwo utrzymywać je w czystości. Płaskie ściany oraz możliwość składania ścian bocznych ułatwia mycie. Są więc jednym z najbardziej higienicznych wariantów tego rodzaju pojemników. Ma to duże znaczenie, ponieważ wykorzystywane są przede wszystkim w branży spożywczej do magazynowania soków, przecierów i pulp warzywnych czy owocowych, tłuszczów, a także innych tego rodzaju produktów płynnych i półpłynnych, jak sosy czy śmietana.

Paletopojemnik IBC ma standaryzowane wymiary, co ma istotne znaczenie w procesach logistycznych. Łatwo je układać jeden na drugim. Pozwala na to wyjątkowo mocny i elastyczny materiał, z którego są wykonane. Ich szczególną cechą jest możliwość składania ścian bocznych. Dzięki temu paletopojemnik IBC po opróżnieniu i umyciu z łatwością może być złożony do znacznie mniejszej postaci, co w transporcie powrotnym ma niebagatelne znaczenie.

Tego rodzaju innowacyjne pojemniki na płyny dostępne są w różnych pojemnościach. Jest to duże udogodnienie dla inwestorów, którzy dzięki temu mogą dobrać pojemnik najbardziej optymalny dla potrzeb swojej firmy. Są także idealnym rozwiązaniem dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej, chemicznej czy medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here