Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Ile znasz języków obcych? Jeden? Dwa? A może jeszcze ani jednego? Chcesz się jakiegoś nauczyć, ale myślisz, że to zbyt trudne? Nie wiesz jak się za to zabrać? A może obawiasz się, że sobie nie poradzisz? Koniec z niepewnością, koniec ze strachem, możesz nauczyć się nowego języka, jeśli tylko zapragniesz!

Egzotyczna przygoda na wyciągnięcie ręki

Marzą ci się w wakacje w jakimś egzotycznym ciepłym kraju, ale boisz się, że będąc w obcym miejscu, wśród obcych ludzi nie będziesz w stanie się z nikim porozumieć i sobie poradzić? Nie musisz odkładać planowanego od lat urlopu, nie musisz rezygnować z wymarzonej przeprowadzki do innego kraju. A może po prostu chcesz rozwijać swoje umiejętności? Naucz się obcego języka na kursie językowym, to o wiele łatwiejsze niż myślisz! 

Wybierz najdogodniejszą opcję kursu dla Ciebie, Szkoła Językowa UAM Poznań oferuje różne toki nauki, od intensywnych kursów wakacyjnych po regularne spotkania. Grupy zajęciowe w szkole są niewielkie i kameralne, liczące zaledwie kilku osób, co tworzy optymalne warunki do nauki. Z jednej strony – przy tak niewielkiej liczbie uczęszczających na kurs osób prowadzący może poświęcić więcej czasu i uwagi każdej osobie z osobna, poprawiając pojawiające się błędy i pomagając doskonalić wymowę. Z drugiej – oferuje możliwość prowadzenia dialogu z kilkoma osobami. 

Wsłuchując się w różne akcenty, w różne sposoby mówienia, łatwiej przygotować się do rozmów z osobami całkiem obcymi, w innym kraju, w pracy, gdziekolwiek miałoby się okazję ich spotkać. W ten sposób szkoła językowa dostosowuje się do potrzeb i możliwości swoich kursantów. 

Znasz już język, ale to nie wszystko!

Znajomość języków obcych to nie tylko możliwość odnalezienia się w innym kraju, ale również możliwość rozmowy z obcokrajowcami, możliwość oglądania filmów w ich oryginalnej wersji czy szansa na ciekawą pracę w międzynarodowej firmie. To nie koniec zalet, płynących z edukacji. Nauka i znajomość języków obcych rozwijają także mózg, który jest stymulowane przez nowe słowa, nowe bodźce i pobudzany do ciągłej pracy. Dodatkowo znajomość języków obcych zwiększa pewność siebie, a także pomaga się otworzyć na nowe osoby i nową kulturę. Znajomość języka oferuje nie tylko możliwość zawierania nowych znajomości, odwiedzania ciekawych miejsc czy zamawiania produktów w lokalnych sklepach na urlopie, oferuje także niezależność w trakcie zorganizowanych wycieczek czy w internecie, w którym również można się natknąć na inny język. 

Znajomość chociaż podstaw danego języka sprawdza się o wiele lepiej niż automatyczne tłumaczenia stron czy tłumacze internetowe. Znając chociaż jeden język obcy, zwłaszcza angielski, można porozumieć się z tubylcami w większości znanych, turystycznych regionów. Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się pomocna w Ameryce Południowej czy Meksyku, z kolei znajomość języka włoskiego, w słonecznej części zachodniej Europy. 

Bogata oferta kursów językowych sprawi, że nie będziesz się nudzić, inwestując przy tym w swój rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here