Pożyczka przez internet krok po kroku

Wydaje się, że internetowa pożyczka może być dla nas na wyciągnięcie ręki. Jednak czy każda osoba może bez problemu ją uzyskać? Jakie wymagania stawiają firmy udzielające pożyczki przez internet?

Uzyskanie internetowej pożyczki zależy w głównej mierze od tego, jaki uzyskujemy dochód (zdolność kredytowa) oraz czy nie posiadamy na swoim koncie jakichś zadłużeń (historia kredytowa). Jeśli pod tym katem będzie wszystko w porządki, mamy szansę na uzyskanie pożyczi u większości firm pożyczkowych w Polsce. Potrzebne nam do tego jeszcze będzie aktywne konto bankowe założone w dowolnym banku oraz telefon komórkowy.

Jak zawnioskować o pożyczkę przez internet?

Najpierw należy wejść na stronę internetową danego pożyczkodawcy lub dokonać wyboru firmy spośród wielu dostępnych ofert, w jednej z porównywarek finansowych takich jak choćby ta – pozabanki.com.pl. Następnie, wybrać kwotę pożyczki, jaka nas interesuje oraz określić termin jej spłaty. W dalszej kolejności należy podać wymagane dane – imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu komórkowego, PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz numer rachunku bankowego. W ten sposób dokonujemy rejestracji na profilu danego pożyczkodawcy, czyli innymi słowy, zakładamy sobie konto na stronie internetowej instytucji udzielającej pożyczek gotówkowych, z którego możemy skorzystać w przyszłości.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja konta bankowego. Można ją przeprowadzić na dwa sposoby – szybki lub tradycyjny. Szybki sposób polega na tym, że za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy, logujemy się do naszego konta w banku drogą online, jeżeli tylko obsługujemy swój rachunek przez internet. Tym sposobem weryfikacja konta przebiega natychmiastowo. Co ważne, wnioskodawca musi być właścicielem rachunku, którego numer podał w składanym wniosku. Drugi sposób, ten tradycyjny, gdy na przykład nie mamy konta w żadnym z banków, które przedstawił nam pożyczkodawca lub nie mamy dostępu do konta przez internet, wówczas poleceniem przelewu w trybie stacjonarnym, czyli udając się do oddziału naszego banku, wykonujemy przelew w wysokości 0, 01 lub 1 zł na wskazany rachunek. Przelew taki księgowany jest w ciągu jednego dnia roboczego, co automatycznie wydłuża okres wnioskowania.

Nowością w ofercie pożyczek udzielanych przez internet, jest możliwość uzyskania pożyczki bez posiadania konta bankowego. Jest to możliwe w ramach usługi czeku Giro. Obecnie taką usługę oferują jednak tylko nieliczne firmy pożyczkowe. Przelew pożyczki nie nie jest realizowany na konto pożyczkobiorcy, ale można go odebrać na najbliższej nam placówce pocztowej lub bankowej.

Po weryfikacji konta bankowego wnioskodawcy, który staje się klientem danej firmy pożyczkowej, zostaje wydana decyzja i w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku już w ciągu piętnastu minut na konto wnioskodawcy trafia wypłacona pożyczka. Cała procedura związana ze złożeniem wniosku oraz wypłatą przyznanych środków zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga wychodzenia z domu. To zdecydowanie najszybsza możliwa metoda, na pozyskanie dodatkowego zastrzyku finansowego bez zbędnych dodatkowych formalności.

Jak wybrać odpowiednią ofertę pożyczki?

Do tego celu możemy wykorzystać popularne porównywarki kredytów pozabankowych, które bez większych problemów znajdziemy w internecie. Umożliwiają one sprawdzenie wielu różnych ofert finansowych jednocześnie. W jednym miejscu zapoznamy się z informacją na temat wysokości udzielanych pożyczek oraz dostępnego okresu spłaty. Bardzo często zamieszczone są tam również dodatkowe informacje dotyczące wymagań takich jak wiek, czy metoda weryfikacji pożyczkobiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here