Sposoby na internet przenośny dla freelancera

Praca zdalna to obietnica pracowania z plaży czy domku w górach. Aby jednak tak się stało, konieczne jest stabilne połączenie internetowe. Sposobów na jego uzyskanie jest kilka. Przeczytaj, kiedy najlepszy będzie internet LTE, a w jakich warunkach raczej się nie sprawdzi.

Internet przenośny LTE we wtyku

Przenośny Internet LTE działa dzięki wtykowi do laptopa. Aby z niego korzystać, wystarczy kupić go wraz z pakietem danych u operatora. Można też samemu nabyć osobno sam modem GSM i osobno kartę z doładowaniem internetowym dającym dostęp do internetu LTE. Wtedy będzie nieco taniej, bo urządzenia dostępne w marketach z elektroniką mają bardziej przystępne ceny niż w salonach. Zobacz, jaki modem przenośny do internetu LTE możesz znaleźć w sklepach: https://www.euro.com.pl/modemy-gsm.bhtml

Choć jakość sygnału tego typu mocno się w ostatnich latach poprawiła, to nadal są miejsca w Polsce, gdzie sygnał nie dochodzi lub jest bardzo słaby. To więc dobre rozwiązanie do kawiarni czy popularnej miejscowości turystycznej, ale już w domku w lesie z dala od miasta może nie działać. Najłatwiejszym sposobem, by przekonać się, czy w wybranym miejscu da się korzystać z internetu LTE, jest sprawdzenie map zasięgu dostępnych na stronach operatorów.

Internet przenośny LTE we wtyku

Co jeśli nie internet LTE?

Jeśli potrzebujesz internetu tylko czasami do sprawdzenia poczty czy wysłania maila, być może wcale nie musisz kupować zewnętrznego modemu. Wystarczy, że naładujesz swój telefon odpowiednim pakietem danych, a następnie udostępnisz go jako hot-spot.

Uwaga – ten sposób w dłuższej perspektywie mocno drenuje baterię telefonu, a nawet może ją uszkodzić. Sprawdza się więc raczej doraźnie. Poza tym tam, gdzie nie działa internet LTE, również hot-spot telefoniczny korzystający z sieci operatora będzie działał słabo lub wcale.

Co jeśli nie internet LTE

Sposób na internet w domku na wsi

Niektórzy chcą mieć internet stacjonarny, ale mieszkają w miejscu, w którym nie działa zwykłe wi-fi zapewniane przez operatora. Część sieci ma specjalne pakiety specjalnie do domków na wsi czy w górach. Świetnie sprawdzają się też na terenach przygranicznych. Zwykle wiążą się z koniecznością podpisania umowy na abonament na rok lub dwa lata. Jeśli sygnał jest bardzo słaby, dodatkowo można dobrać antenę zewnętrzną i nakierować ją na najbliższy nadajnik. W ten sposób powinno być możliwe korzystanie z internetu nawet w domku mocno oddalonym od najbliższych miast. Co ciekawe, najczęściej w tym modelu karta sieciowa jest umieszczona w modemie zapewnionym przez operatora i nie jest przypisana do konkretnego miejsca. To znaczy, że w razie przeprowadzki internet można zabrać ze sobą, a przynajmniej wykorzystać poza domem część pakietu danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here