Szukasz sposobu na dorobienie, a posiadasz umiejętności graficzne? Są zlecenia do zgarnięcia! Aby je dostać nie musisz składać, CV, nawet nie musisz wychodzić z domu – wystarczy komputer, wyobraźnia i odrobina wolnego czasu. Jak zarabiać na tworzeniu wzorów wizytówek i innych produktów poli-graficznych?

Zlecenia graficzne online

Niezależnie od tego czy posiadasz wykształcenie artystyczne, czy po prostu masz naturalny talent – swoje umiejętności graficzne możesz przełożyć na konkretny zysk. Oczywiście niezbędne są podstawowe narzędzia oraz wiedza graficzna – ale jeśli je masz, z łatwością możesz zarabiać, projektując wzory wizytówek, ulotek lub innych materiałów do druku. To dość nowy i bardzo wygodny sposób na pracę z domu.

Projektuj wzory wizytówek i łap zlecenia w sieci

Każdego dnia klienci szukają grafików w sieci, dlatego warto pojawić się w miejscach, w których zleceniodawcy szybko Cię znajdą. Zlecenia graficzne można łapać na wiele sposobów – dołączając do bazy grafików, wyszukując ogłoszenia lub przesyłając zapytania ofertowe. Można także wybrać nowy,  wygodny sposób – czyli zarabianie na tworzeniu szablonów wizytówek, ulotek i innych produktów do druku. Taka możliwość jest dość nowa na polskim rynku, ale dość szybko wieść o niej się roznosi. Czym jest Marketplace od Colour.me i o co w tym chodzi?

Projektuj wzory wizytówek i innych produktów

Świętym Graalem większości freelancerów jest dochód pasywny. Mówiąc w ogromnym uproszczeniu, dochód pasywny osiąga się wtedy, gdy raz wykonany projekt cały czas na Ciebie pracuje (zarabiasz nawet wtedy, gdy śpisz). Czyli raz coś projektujesz, a zysk czerpiesz przez cały czas. Nowym sposobem na osiągnięcie dochodu pasywnego dla grafików jest właśnie Marketplace. Tutaj można projektować wzory wizytówek oraz innych produktów przeznaczonych do druku i zarabiać za każdym razem, gdy klient zamówi wydruk z Twojego szablonu.

Zarabiaj, tworząc szablony

Co warto projektować? Wszystko to, co może przydać się klientom drukarni online. Mogą to być np. szablony wizytówek, ulotek lub plakatów. Co istotne, aby dołączyć do Marketplace nie trzeba mieć swojej działalności gospodarczej, a dodawane wzory można sprzedawać także w innych miejscach (licencja niewyłączna). Nie musisz też przekazywać swoich praw autorskich, udzielasz tylko zezwolenia na wykorzystanie Twoich projektów (ale jeśli się rozmyślisz, w każdej chwili możesz zmienić zdanie i wycofać wzór ze sklepu). Wystarczy założyć darmowe konto grafika, a potem  aktywować usługę Marketplace. O tym, co możesz robić po założeniu konta, przeczytasz bezpośrednio na stronie.

Co jest potrzebne, aby tworzyć szablony wizytówek?

Przede wszystkim umiejętności, czas oraz podstawowe programy z pakietu Adobe. Dokładną instrukcję – jak tworzyć wzór wizytówki krok po kroku – znajdziesz bezpośrednio na stronie. Każdy dodawany przez Ciebie szablon wizytówki, zanim trafi do sprzedaży, zostanie zweryfikowany. Jeśli będzie wymagał poprawek, otrzymasz mail z informacją, co należy zmienić. Gdy szablon będzie poprawnie wykonany, trafi do bazy szablonów dostępnej w sklepie (o tym też zostaniesz poinformowany). A co z zyskiem? Zarobisz każdym razem, gdy klient zamówi wydruk produktów z Twojego szablonu. Czyli, jeśli np. Twój wzór wizytówki trafi w gust klientów szablonu, 10% wartości koszyka trafia do Ciebie.

Jak zarabiać, tworząc wzory wizytówek?

Rozliczenie jest dość proste – dostajesz 10% wartości całego zamówienia klienta (czyli większy nakład, oznacza Twój większy zysk). Raz dodany szablon może stale dla Ciebie zarabiać. Jeśli więc wiesz, co może spodobać się klientom i wiedzę tę przełożysz na ciekawe projekty – Twoje dzieła mogą dawać Ci regularny zarobek. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here