Blogi, które czytam

Większość blogerów tworzy listy blogów internetowych, które są przez nich czytane. Postanowiłem, że nie będę gorszy i także zrobię coś w tym stylu. Poniżej znajdziecie spis blogów o tematyce finansowej (zarabianie, oszczędzanie, inwestowanie i ogólnie finanse osobiste), które chętnie czytam i staram się śledzić od deski do deski.

Metafinanse.pl – Autor: Krzysztof Sobolewski / Blog o tematyce finansowej, budżetu domowego i oszczędzania. Autor dzieli się tam wiedzą o tym jak szukać oszczędności w budżecie domowym i znaleźć równowagę finansową. Szkoda, że rzadko aktualizowany, bo każdy wpis to potężna dawka nowych ciekawych informacji.

ZaradnyFinansowo.pl – Autor: Mateusz / Blog powstały w 2013 roku i od tamtej pory stale aktualizowany przez autora. Mateusz pokazuje czytelnikom, że każdy może być zaradny finansowo i kontrolować swoje wydatki. Raz na jakiś czas można spotkać ciekawe oferty finansowe, które są bardzo korzystne dla naszego portfela.

Dwudziestolatek.pl – Autor: Leon / Blog finansowy Leona, który jest dosyć młodym człowiekiem (21 lat), ale chce zadbać o swoją przyszłość. Kiedyś deklarował, że będzie to blog typowo o inwestowaniu w przyszłość, ale Leon nieco zmienił bieg bloga i skupił się na tematyce zarabiania/oszczędzania. Śledzę go od początku i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do nowych wpisów. Szkoda tylko, że pojawiają się one rzadko (1 wpis na tydzień, średnio).

FinansowaDroga.pl – Autor: nieznany / Blog pisany przez anonima, który bardzo mnie zaciekawił.  Jak zadeklarował mi w wiadomości e-mail – „Nie chcę się ujawniać, nie mam dla kogo.”. Postanowiłem dać mu szansę i sprawdzić, czy publikacje będą trafiały w me gusta. Póki co, na plus. A autorowi życzę wytrwania w pisaniu i przede wszystkim pomyślności w inwestowaniu pieniędzy.

Samcik.blox.pl– Autor: Maciej Samcik / Takie blogi to ja uwielbiam! Autor rozpracowuje na swoim blogu sztuczki stosowane przez instytucje finansowe i pomaga czytelnikom, rozprawiając się z nieuczciwymi praktykami bankowców. Polecam dopisać blog do czytnika kanałów RSS.

appFunds.blogspot.com – Autor: Zbigniew Papiński / Blog pisany od 2007 roku, a osobiście czytany przez moją osobę od ponad 5. Autor przekazuje czytelnikom newsy i oferty finansowe. Dodatkowo wraz z Michałem Szafrańskim tworzy Elementarz Inwestora, który pomaga ludziom rozpocząć zabawę z giełdą i inwestowaniem pieniędzy.

To by było na tyle, jeśli chodzi o blogi, które posiadam w czytniku kanałów RSS. Lista ta z czasem może być aktualizowana.