Postaw na rozwój pracowników!

Temat zamówień publicznych bardzo często pojawia się na rożnego typu szkoleniach dla firm. Dlaczego? Ponieważ jest często eksploatowany przez firmy związane z sektorem finansów publicznych – albo te, które się zajmują nimi na co dzień, albo te, nad którymi sektor ten sprawuje pieczę. Zmieniają się też prawne kwestie związane z zamówieniami publicznymi, dlatego trzeba bardzo uważać, aby dobrze zinterpretować przepisy!

Postaw na dobre szkolenia|!

Nie warto więc ryzykować w swojej firmie i pozostawić pracowników z problemem. Kierując kadrę na profesjonalne szkolenia możesz mieć pewność, że fachowo i klarownie przekażą wiedza będzie owocować na co dzień w firmie. Przełoży się to na dobre decyzje, trafne p[przewidywanie oraz lepsza komunikacje między działami. Co zazwyczaj porusza się na takich szkoleniach?  Temat przewodni przestawiany jest w rożnych ujęciach, ale zawsze w kluczu aktów prawnych, opinii prawnych Urzędu Zamówień Publicznych, czy orzecznictwa sadów powszechnych. Bardzo często szkolenia prowadzi osoba z wykształceniem prawniczym. Oczywiście to tylko mała część tego, co porusza się na spotkaniach szkoleniowych. Nie brakuje także części praktycznej, czyli mnóstwa przykładów na bazie których omawia się poszczególne zagadnienia.

Całościowo czy wybiórczo?

Niektóre z firm proponują dwa rożne sposoby prowadzenia spotkań – pierwszy z nich związany jest z przedstawieniem określonego wycinka informacji, np. danej ustawy i omawianiu jej, a drugi obejmuje całościowo tematykę zamówień publicznych. Wszystko zależy do tego, czego aktualnie szukasz, co przyniesie większą korzyść dla Twojej firmy. Ważne jest to, że instruktorzy prowadza zajęcia w małych grupkach, co sprzyja wymianie informacji i sprawnemu przekazywaniu wiedzy.

O tym się mówi

Tematów poruszanych ba szkoleniach jest mnóstwo, a wśród nich bardzo ważna jest  kwestia sporządzania protokołów postępowania. Kursanci poznają więc podstawowe sposoby sporządzania dokumentacji, oraz różne mechanizmy związane z systemem zamówień publicznych. Podejmuje się też kwestie szacowania zamówień przewidzianych i nieprzewidzianych, a także zamówień długotrwałych, ustalając wartość zamówienia Kolejny temat dotyczy porównania planu zamówień z planem finansowych itp.  Ciekawie zorganizowała to sobie firma szkoleniowa apexnet.com.pl. Można wybrać sobie kurs dla początkujących, czyli „zielonych” w zamówieniach publicznych, lub taki, który jest skierowany do bardziej wdrożonych w temat. Dużym zainteresowaniem cieszy się np. szkolenie dotyczące I etapu elektronizacji zamówień publicznych, które ma wejść od 18 października 2018 r. Poruszany jest m.in. temat komunikacji elektronicznej  między dwoma stronami, biorącymi udział w zamówieniu. Uczestniczy dostają ogromną porcję wiedzy, ale skondensowaną, w przysłowiowej pigułce

Resumując

Takie szkolenia, to zastrzyk cennej wiedzy dla każdego pracownika mającego kontakt z sektorem finansów i zamówień publicznych, Jeśli chcesz, by w Twojej firmie wszystkie aspekty tego zagadnienia, były dobrze zinterpretowane i następnie, wprowadzane w obieg, takie szkolenie spełni pozwoli Ci to zrealizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here