CMS Drupal 8 jako system do zarządzania i rozwoju stron internetowych

Jednym z najbardziej kompleksowych systemów CMS dostępnych na rynku jest Drupal 8. System ten jest przeznaczony dla profesjonalistów i specjalistów od IT, dla których priorytetem jest stworzenie rozbudowanej strony internetowej bez ograniczeń. Jakie są możliwości CMS Drupal 8? Dzisiejszy artykuł jest właśnie o tej tematyce.

Dlaczego warto zdecydować się na Drupal 8?

Jak możemy przeczytać na blogu zdecydowanie największą zaletą tego systemu jest jego wysoka wydajność. Drupal jest złożoną, interaktywną aplikacją, która dostosowuje się do funkcjonalności. Dzięki kilku aktualizacjom istniejących modułów i wprowadzeniu BigPipe, Drupal jest szybszy niż jego poprzednie wersje. Wdrożony moduł BigPipe pomaga w rozbiciu strony internetowej na elementy statyczne oraz niestatyczne, ale też priorytetyzacji, które z tych czynników mają zostać załadowane jako pierwsze. Takie działanie powoduje znacznie szybsze czasy ładowania stron internetowych. Co więcej, system świetnie sprawdzi się do obsługiwania wielu treści ze względu na bardzo elastyczny system taksonomii, który pozwoli na organizację informacji w witrynie, w tym według motywów, ale także umożliwi nawigowanie do wyszukiwanych terminów i ustawianie opcji wyświetlania. Kolejnym, niewątpliwym plusem Drupala 8 jest zwiększenie mobilności i elastyczności. W systemie dostępna jest aplikacja administratora, która umożliwia czynności na urządzeniach przenośnych, dzięki czemu możliwe jest wprowadzanie zmian w wielu miejscach. Dodatkowo wszystkie moduły zawarte w rdzeniu systemu są responsywne, co jeszcze bardziej potęguje efekt mobilności.

Łatwiejsze tworzenie i zarządzanie treścią

Drupal 8 jest przyjazny dla użytkownika i pozwala w łatwy sposób tworzyć i zarządzać treścią. Posiada on wbudowany panel dostępu, który pozwala przydzielać dostęp do poszczególnych treści. Pliki multimedialne są łatwe do przenoszenia i przeglądania w systemie, pola mogą być przycinane i zmieniane w miarę umieszczania obrazów oraz treści multimedialnych. System udostępnia również dla swoich użytkowników opcję szybkiej edycji treści, dzięki buttonowi „Quick edit”, co ułatwia wprowadzania poprawek do danych sekcji. Udoskonalone oraz bardziej przyjazne środowiska programistyczne i produkcyjne są również mile widziane dla twórców treści, którym brakuje wiedzy technicznej. Drupal 8 zyskuje na popularności wśród międzynarodowej publiki, więc wszelkie opcje lokalizacji i wielojęzyczność pozwolą na rozwój na dalszych rynkach. W tej kwestii możliwe jest, w łatwy sposób, stworzenie strony wielojęzycznej, dzięki modułom odpowiedzialnym za tłumaczenie treści. To rozwiązanie pozwoli na tworzenie konkretnych treści na rynki docelowe, a w efekcie poszerzenie grona odbiorców treści. Drupal ułatwia zarówno organizacjom, jak i sprzedawcom prowadzącym działalność handlową w internecie, integrację z narzędziami zewnętrznymi, co wyróżnia go na tle konkurencji pod względem elastyczności.

Wydajność, elastyczność oraz funkcjonalność systemu sprawią, że odpowiednio wykorzystany będzie świetnym narzędziem do zarządzania i rozwoju stron www.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here