Klamki na kwadratowej rozecie

Klamki to integralna część każdego wnętrza. Podkreślają styl i ogólny pomysł na projekt pomieszczenia. Przecież wszystko w domu powinno być harmonijne, wykonane w tym samym stylu i połączone ze sobą. Dzisiaj klamki są uważane za jeden z najpopularniejszych rodzajów okuć do drzwi. Nie tylko stanowią poważne obciążenie funkcjonalne, ale także poważnie wpływają na konstrukcję drzwi. Dlatego ich wybór należy traktować poważnie. Klamki na kwadratowej rozecie to podstawa, która ukrywa miejsce mocowania uchwytu do drzwi.

Najlepsze klamki na kwadratowej rozecie do domu

Kwadratowa rozeta jest idealna dla nowoczesnych wzorów drzwi. Niemniej jednak, takie klamki można również umieścić na klasycznych drzwiach, gdy mają one ostre narożniki lub są frezowane kątowo. Masywne i duże, klamki na kwadratowej rozecie są spektakularnym środkiem skrzydła drzwi. Dla gładkich drzwi, nowoczesnego stylu, stylu loft, minimalizmu, high-tech, najlepszym wyborem jest klamka na kwadratowej rozecie.

Dzięki swojej formie idealnie pasują do nowoczesnych drzwi i podkreślają styl i piękno. Zazwyczaj wykonane są w kolorze satynowo-chromowym, rzadziej w brązowym. Metal, matowy nikiel lub chromowane wykończenia są najpopularniejszymi rodzajami takich klamek. Ceny tego typu klamek wahają się od 66 do 240 złotych. Jest to uzależnione od jakości wykonania i użytego materiału do produkcji.

Praktyczne, wysokiej, jakości klamki na kwadratowej rozecie

Klamka na kwadratowej rozecie ze szczotkowanej stali na bazie niklu / chromu, do produkcji, którego wykorzystywany jest specjalistyczny anodowany stop aluminium ze specjalną powłoką wytwarzane jest metodą elektrolityczną. Głównym celem tej powłoki jest zapobieganie utlenianiu metalu w powietrzu i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Anodowanie nie pozwala na utlenienie metalu, wchodząc w ekspozycję na powietrze. Ta powłoka nie ulega uszkodzeniu się z czasem, nie łuszczy się, jest odporna na kwasy i ma wysoką wytrzymałość.

Efektem anodowania jest stworzenie niezwykle solidnej warstwy ochronnej na powierzchni aluminium, która jest odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, absolutnie obojętne, bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne klamki na kwadratowej rozecie do drzwi wewnętrznych są łatwiejsze w instalacji, jeśli chodzi o wyznaczanie pewnej odległości centralnej w porównaniu z innymi modelami. Ponadto klamki o takim kształcie można zainstalować zarówno na drzwiach wewnętrznych, jak i na drzwiach wejściowych.

Asortyment klamek na kwadratowej rozecie

Trzeba pamiętać, że wybór klamki na kwadratowej rozecie o określonym kształcie rączki powinien być dokonany z uwzględnieniem projektu i koloru samych drzwi, innych okuć i wnętrza pomieszczenia, jako całości. W sklepie dostępny jest szeroki wybór tych produktów o różnej budowie, wykonane z różnych materiałów:

  • Znal
  • Znal-drewno
  • Aluminium
  • Stal nierdzewna
  • Mosiądz.

  Klamki na kwadratowej rozecie pochodzą od niezawodnych i znanych producentów. Koszt klamek zależy od materiału: modele z aluminium należą do najbardziej ekonomicznych opcji, a najdroższe są wykonane z mosiądzu.

Niuanse klamki do drzwi

Na co należy zwrócić uwagę, gdy pojawia się pytanie, jak wybrać klamki do drzwi? Po pierwsze, warto pamiętać, że klamki na kwadratowej rozecie nadają się do drzwi o szerokości 30-40 mm. Należy uważnie przestrzegać zasad łączenia konstrukcji klamki i skrzydła drzwi. Powinny być łączone nie tylko w stylu, ale także w kolorze. Ponadto wylot może mieć różne kształty. Lepiej będzie, jeśli na rączce znajduje się kilka warstw ochronnych. Zewnętrzna warstwa chromu będzie wyglądać imponująco.

Klamki dostępne w sprzedaży posiadają ciekawe formy rękojeści od szerokich i masywnych po cienkie i wysmukłe. Na przykład produkty na kwadratowej rozecie wykonane ze stali nierdzewnej posiadające nowoczesny a zarazem subtelny design nie tylko wyglądają atrakcyjne, ale są wygodne podczas użytkowania. Ten rodzaj klamek cieszy się uznaniem wśród osób zmieniających aranżacje swoich drzwi oraz przez architektów dbających o efektowny wygląd wizualny okuć drzwiowych.

Rączka klamki wyprodukowana z prostokątnego profilu przymocowanego do rozety w kształcie kwadratu posiada podwójne wspomaganie i zawierają docisk imbusowy. Stal nierdzewna szczotkowana z wykończeniem satynowym jest materiałem odpornym na warunki pogodowe, dzięki czemu niektóre modele mogą być instalowane również do drzwi wejściowych. Obecnie ten typ klamek jest modny i zdobi mieszkania prywatne, biura oraz różne instytucje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here