Super wydajny telefon w rozsądnej cenie

Szukając smartfona do 2000 złotych, można poczuć się nieco przytłoczonym. Z jednej strony na rynku nie brakuje w tym przedziale – można znaleźć propozycję od praktycznie każdego liczącego się producenta – Samsunga, Xiaomi, Huawei czy Sony. Z drugiej jednak strony proponowane urządzenia pozostawiają trochę do życzenia – dwa tysiące to niemała suma, a można liczyć na co najwyżej średniopółkowca. Czy używany iPhone może być alternatywą?

Czy warto zainteresować się używanym iPhonem?

Wielu klientów skupia się głównie na telefonach nowych – mają pewność, że nikt przed nimi nie korzystał z urządzenia, bateria ma pełną pojemność, a producent przez dwa lata bierze na siebie odpowiedzialność za usterki (w ramach gwarancji). Niestety ceny telefonów rosną w zastraszającym tempie i we wspomnianym budżecie można liczyć na urządzenie ze średniej półki, które przez maksymalnie dwa lata będzie otrzymywało jakiekolwiek aktualizacje od producenta (często nawet o wiele krócej), a jakość wykonania i użyte podzespoły nie dają odczucia obcowania z urządzeniem premium.

W przypadku smartfonów od Apple jest zupełnie inaczej – każdy telefon amerykańskiego giganta można uznać za flagowca, w którym nie sposób doszukać się cięcia kosztów. Aluminium, szkło i stal, a także doskonałe spasowanie elementów – to znaki rozpoznawcze marki. Ponadto każdy telefon jest aktualizowany przez 5 do 6 lat – i mówimy tu o dużych aktualizacjach do kolejnych wersji systemu, nie zaś wyłącznie o łatkach bezpieczeństwa. W przypadku nowych urządzeń problemem pozostaje wyłącznie cena – dysponując nieco ograniczoną sumą bardzo trudno cokolwiek znaleźć, chyba, że zdecydujemy się na egzemplarz używany.

iPhone XS Max – smartfon idealny za 2000?

Sześcioipółcalowy smartfon ze świetnym ekranem, szybkim procesorem A12 Bionic, 4 GB RAM i rewelacyjną pamięcią NVMe – tak zaczyna się specyfikacja iPhone XS Max. To tego można dołożyć dwa optycznie stabilizowane aparaty, ładowanie bezprzewodowe, płatności zbliżeniowe i wodoszczelność klasy IP 68 (wytrzymuje zanurzenie w wodzie na głębokości 2 metrów przez pół godziny). W połączeniu z pięknym designem, donośnymi głośnikami stereo, szybko działającym odblokowywaniem twarzą i sporą, jak na Apple baterią (3174 mAh) otrzymujemy urządzenie, które doskonale sprawdza się i funkcjonuje w 2021 roku. iPhone XS Max używany można kupić w okolicach 2000 złotych i będzie on aktualizowany przez co najmniej 3 – 4 lata, a więc wystarczająco długo, by Ci się już znudzić i znaleźć kolejnego właściciela. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych opcji w swojej aktualnej półce cenowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here