Jak studiować dziennie i zarabiać

Pogodzenie nauki i zarabiania wcale nie jest proste. Przekonał się o tym każdy, kto próbował poprawić swój studencki budżet. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zdobyć elastyczną i rozwijającą pracę.

Student od czarnej roboty?

Pierwszym krokiem do znalezienia pracy jest przebrnięcie przez setki ogłoszeń, z których najczęściej nie dowiemy się niczego o zarobkach ani charakterze pracy. Nie powinno to nikogo dziwić – większość ofert proponowanych studentom ma co najmniej niepoważny charakter.

Pracodawcy przyzwyczaili się do wykorzystywania specyficznego położenia studentów, traktując ich jako źródło taniej siły roboczej. Przedsiębiorcy uzasadniają swoje nastawienie tym, że studenci nie posiadają żadnego doświadczenia i praktycznych umiejętności. Twierdzą, że młodzi pracownicy powinni być im wdzięczni za półdarmowe „terminowanie”.

To nieprawda – osoba, która sprawnie porusza się w nowoczesnych technologiach, ma otwarty umysł i chęć do rozwoju – zasługuje na to, żeby zajmować się czymś bardziej ambitnym, niż praca w call center.

Praca dla studenta nie powinna być wyłącznie źródłem dochodu. Na tym etapie życia liczy się przede wszystkim rozwój. Proste zajęcie zarobkowe nie może rywalizować ze zdobywaniem wiedzy. Dlatego warto zadbać o jak najbardziej elastyczny charakter pracy. Decyzje podejmowane na studiach z dużym prawdopodobieństwem zdefiniują Twoją przyszłość.

Nowe spojrzenie na pracę

Im dłużej przyglądam się specyfice rynku pracy, tym częściej zauważam, jak wiele „biznesów” opiera się na zwykłym wykorzystywaniu innych osób. Na szczęście nie musisz brać w tym udziału. Nie musisz przeglądać stron z ogłoszeniami. Nie musisz uczestniczyć w dziesiątkach rozmów kwalifikacyjnych. Nie musisz kolekcjonować wpisów do CV. Pracę możesz zorganizować sobie sam.

Praca przez internet staje się coraz bardziej cywilizowana. Zapomnij o płatnym wypełnianiu ankiet, czy klikaniu w reklamy. Freelancing to dużo poważniejsze zagadnienie. Przekonaj się, że istnieje coś takiego jak opłacalna i uczciwa praca dla studenta w domu.

Pracując jako copywriter, zaczniesz czerpać korzyści ze swojej wiedzy. Nauczysz się, jak praktycznie wykorzystywać słowo. To niesamowicie przydatna umiejętność – bez różnicy z jakim zawodem zwiążesz swoją przyszłość.

Poznaj świat nowoczesnego marketingu, pozycjonowania i tworzenia zawartości stron internetowych. Na blogu ZarabiajNaPisaniu.com znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby już dziś zacząć tworzyć i sprzedawać teksty w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here