Korekta wzroku

Wady wzroku każdego roku dotykają coraz większą liczbę osób, obniżając ich komfort życia oraz utrudniając wykonywanie codziennych obowiązków. Na szczęście rozwój medycyny oferuje wiele skutecznych metod zarówno korekcji, jak i leczenia wad wzroku, dzięki czemu każdy może znaleźć sposób dopasowany do swojej sytuacji oraz potrzeb.

Na jaką metodę korekcji wzroku się zdecydować?

Istnieje wiele różnych sposobów korygowania wzroku. Najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym jest noszenie okularów korekcyjnych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór szkieł i kolorowych oprawek, które różnią się kształtem, konstrukcją oraz kolorem. Okulary pozwalają na wykonywanie wszystkich obowiązków, a niekiedy mogą stać się atrakcyjnym dodatkiem, podkreślającym urodę. Wyjeżdżając na wakacje można nawet zdecydować się na przeciwsłoneczne okulary korekcyjne, które chronią wzrok przed promieniami UV, poprawiają wzrok i gwarantują modny wygląd.

Jeżeli okulary nie zapewniają Ci pożądanego komfortu, regularnie uprawiasz sport lub po prostu lubisz eksponować swoją twarz, do gustu z pewnością przypadną Ci soczewki kontaktowe. To kolejny, nowoczesny sposób na poprawę ostrości widzenia. Cenione są za dyskrecję oraz wygodę. Soczewki różnią się terminem ważności oraz mocą – można wybrać modele jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne.

Laserowa korekcja wzroku

Wada wzroku niekoniecznie musi wiązać się z dożywotnim noszeniem soczewek lub okularów. Istnieją nowatorskie sposoby, aby pozbyć się jej raz na zawsze. Popularnym zabiegiem, który cieszy się dużym zainteresowaniem jest laserowa korekta wzroku Warszawa. Zabieg z wykorzystaniem lasera trwa zaledwie kilkanaście minut i od razu daje pożądane rezultaty. Co więcej, cechuje się wysokim poziomem skuteczności i bezpieczeństwa. Nie jest bolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Za jego pomocą można korygować różne wady wzroku, między innymi krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm.

Czy każdy kwalifikuje się do laserowej korekcji wad wzroku? Zainteresowany musi mieć ukończone przynajmniej 20 lat, ponieważ na tym etapie wada wzroku jest już ustabilizowana i nie ulega zmianie. Za górną granicę przyjmuje się natomiast wiek 65 lat. Przeciwskazaniem są również różne choroby oczu, na przykład jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki czy stany zapalne. Zabiegu nie powinny przeprowadzać kobiety w ciąży ani osoby chorujące na cukrzyce. W praktyce lekarz przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski i ostatecznie decyduje, czy może on poddać się laserowej korekcji wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here