Dzisiaj zajmę się nieco specyficzną tematyką, jaką jest zarabianie na pisaniu w sieci. Pewnie część z Was posiada takowe umiejętności, ale nie wie jak dokładnie ich używać. Dlatego w tym wpisie z chęcią przybliżę Wam ten temat i mam nadzieję, że tym samym Wam pomogę. Wiele osób, które posiadają umiejętności pisarskie, nawet nie będąc do końca tego świadomymi, nie zdają sobie zazwyczaj sprawy z tego jak wiele możliwości oferuje im rynek.

Jeżeli ktoś posiada lekkie pióro wcale nie musi zostać dziennikarzem, czy redaktorem jakiegoś serwisu, żeby zacząć w jakikolwiek sposób zarabiać na swoich zdolnościach pisarskich. Rynek sam wynajduje możliwości, jeżeli jest na coś popyt to będzie i podaż. Nie trzeba mieć wyższego, kierunkowego wykształcenia, z zakresu filologii, czy dziennikarstwa, żeby pisać poprawne i spójnie logiczne teksty.

Wystarczy odrobina talentu, motywacji i chęci, a naprawdę można wiele zdziałać dzięki temu. Znam wiele osób, które pisały niesamowite opowiadania na swoich blogach, a w liceum za referaty dostawali piątki, a dzięki internetowi mają możliwość dorobienia sobie niezłej sumki pieniędzy. To wszystko jest zasługą ich samych i tego, że nie stwierdzili w pewnym momencie życia, że ich zamiłowanie humanistyczne jest nic nie warte i może lepiej to porzucić i zainteresować się inżynierią. Jeżeli Twoją pasją jest pisanie, to pisz.

Jak zarabiać na pisaniu w internecie?
Copywriting – bo tak fachowo nazywa się pisanie artykułów na strony internetowe, blogi oraz przeróżne portale. Jako copywriter trzeba być osobą elastyczną, potrafiącą pisać na wiele tematów. Jednego dnia możecie pisać jednocześnie o modzie, urodzie, odchudzaniu, finansach, bankowości, kredytach, suplementach diety i aranżacji mieszkania. Jeżeli nie jesteście zamknięci w swoim świecie na jeden kanon artykułów i potraficie rozwijać się poprzez pisanie tekstów o przeróżnej tematyce, nawet takiej, która Was nie za bardzo interesuje to taka praca może być dla Was idealna. Zważywszy na to, że jest to segment rynku, który ciągle się rozwija i potrzebuje coraz to lepszych i nowszych copywriterów, którzy dzięki swojemu świeżemu spostrzeganiu tych spraw będą w stanie dodać coś ciekawego i innowacyjnego jeżeli chodzi o pisanie artykułów. Wiadomym jest, że pisząc swój pierwszy artykuł nie stworzymy niesamowitej epopei, ale istotnym jest to, żeby rozwijać się i pracować nad sobą. Jeżeli posiadasz dużo motywacji do pracy nad swoimi artykułami oraz nad sobą samym, masz trochę wolnego czasu, który możesz poświęcić na pisanie i chciałbyś albo chciałabyś sobie dorobić to naprawdę warto to zrobić.

Jak działa TextMarket.pl?

TextMarket.pl jest to strona, a raczej giełda unikalnych treści i artykułów. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju platforma, która służy do sprzedaży i kupna artykułów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem artykułu na dany temat to może wejść na takową stronę i poszukać jakiegoś wpisu, który będzie dla niego odpowiedni. Wyszukując artykuły, kupujący nie do końca wie co kupuje. Ponieważ dostaje jedynie krótki fragment całego tekstu, za który zapłaci.

Jednakże ze względu na moderacje, która dba o wysoką jakość tekstów, po to żeby spełniały odgórne kryteria ryzyko dla kupującego się zmniejsza. Ponadto istotny jest podział artykułów ze względu na ich jakość. Każdy copywriter może ocenić swój artykuł nadając mu jedną z trzech kategorii; „Low„, „Medium„, albo „Premium„. Później jest to oceniane przez moderację, która weryfikuje czy dany wpis jest jakościowo zgodny ze swoją kategorią. Jeżeli taki tekst zostanie zaakceptowany trafia na giełdę i czeka, aż go ktoś kupi. Dzięki statystykom, które widnieją na stronie, każdy copywriter, który pisze artykuł nie musi wymyślać nie wiadomo jakich tekstów i kierować się jedynie swoją intuicją. Pomaga to w doborze odpowiedniego tematu. Czego wynikiem jest wygodniejsze pisanie tekstu, bez strzelania na ślepo.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here