Bardzo dużo osób, które pójdą na studia myślą sobie, że przez określoną ilość czasu nie będą w stanie zarabiać pieniędzy. Chodzą na studia kilka lat i ciągle narzekają jak im to jest źle, że muszą studiować jeszcze 2 lata i nie będą mogli normalnie pracować i nie mogą nic zrobić, ponieważ to studia przywiązały ich do aktualnego stanu rzeczy. Osobiście poznałem wiele takich osób, ale szczerze powiem, że najczęściej ta znajomość nie trwała zbyt długo. Osobiście sam nie lubię się zadawać z takimi malkontentami, ponieważ jak to się mówi, z jakim przystajesz takim się stajesz. To w jakim się społeczeństwie obracasz tak naprawdę determinuje również Ciebie. Jeżeli będziesz zadawał się z samymi grubymi ludźmi to istnieje duża szansa na to, że będziesz gruby. Nie ukrywajmy się, ale takie są fakty. Dlatego ja wolę zadawać się z ludźmi, którzy do czegoś dążą i nawet jak bywają zagubieni to jednak mają cele, które kroczek po kroczku realizują. Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze, będąc na studiach to nie masz się o co martwić, ponieważ mówię Ci, że jest to możliwe.

Wyspecjalizuj się w czymś

Istnieje naprawdę wiele zawodów, które tylko czekają, aż będziesz się w nich specjalizował. Bardzo dużo freelancerów w dzisiejszych czasach to w głównej mierze Ci, którzy pracują przez internet, czyli graficy, programiści, copywriterzy, pozycjonerzy, animatorzy czy wiele innych osób. Zdobądź wiedzę z zakresu, w którym chcesz się rozwijać. Jeżeli zależy Ci na tym, aby zostać grafikiem to zrób to, opanuj wiedzę z zakresu typografii oraz wielu innych kwestii z tym związanych, a następnie naucz obsługiwać się konkretne programy. Dzięki temu będziesz w stanie naprawdę zdobyć wiedzę, która będzie praktyczna. Pamiętaj, że najlepiej jeżeli zaczniesz zajmować się czymś co sprawia Ci przyjemność, jeżeli tak nie będzie to praca stanie się dla Ciebie udręką. Jeżeli teraz stoisz przed wyborem to dokonaj takiego, który będzie Ci pasował i dzięki, któremu zdobędziesz tyle wiedzy, że będziesz w stanie na tym zarabiać.

Postaraj się o elastyczne godziny pracy

Podobnie tak jak w poprzednim punkcie to również dotyczy tego tematu, jednak jeżeli chodzi o elastyczne godziny pracy to jest to bardziej rozległy temat, ponieważ możesz tutaj robić naprawdę wiele rzeczy. Możesz zarówno pracować w firmie na etacie, albo np. otworzyć własną firmę. Ważne, żeby firma, którą otworzysz przynosiła Ci dochody. Może to być np. sklep z koszulkami, albo wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. Jeżeli jesteś osobą, która zna się na rachunkowości to będziesz mógł zająć się księgowością różnych firm, dzięki czemu zarobisz trochę pieniędzy, w zasadzie robiąc to na czym się znasz, a większość rzeczy nie będzie dla Ciebie skomplikowana, ponieważ okaże się, że w zasadzie wszystko i tak się powiela.

Możesz również poszukiwać pracy jako kelner, hostessa, udzielać się w jakichś akcjach, albo robić coś jeszcze innego, dzięki czemu zarobisz pieniądze. Elastyczne godziny pracy mogą być również w normalnej firmie, ale również pracując w domu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie zaniedbywać studiów, ponieważ to w takiej sytuacji w ogóle nie będzie wiązało się z tym co robisz.

Znajdź sobie stałych klientów

Jeżeli będziesz robił to co lubisz i będziesz w tym dobry to najlepiej jeżeli znalazłbyś sobie stałych klientów, do których byś się odzywał. Staraj się pracować dla nich jak najlepiej. Im lepszy będziesz tym lepsze zlecenia dostawać będziesz. Najlepiej jeżeli Wasza praca była przez cały czas na wysokim poziomie, tak żeby żadna ze stron nie była niczym rozczarowana. Staraj się współpracować z tymi firmami, które zajmują się mniej więcej tym co Ty, ale po prostu są większe i mają większą renomę. Jeżeli jednak okaże się, że jesteś naprawdę dobry to istnieje spora szansa na to, że Wasza współpraca będzie w stanie się dobrze rozwijać.

Stwórz coś swojego

W zasadzie może być to cokolwiek zarówno blog, portal, szablony, kursy, sklep, kanał na Youtube. Szczerze mówiąc wszystko. Zacznij powoli cegiełka po cegiełce rozwijać się w tym zakresie, a bardzo możliwe, że za jakiś czas Twoja popularność w pewnym momencie wręcz eksploduje i zostaniesz naprawdę popularny i dzięki reklamom, współpracy i programom partnerskim zaczniesz zarabiać. Jak zapewne czytasz mojego bloga to widzisz, że kroczek po kroczku i można zacząć zarabiać pieniądze. Nikt nie mówi tutaj o zarabianiu milionów, jednak sam fakt, że można coś takiego osiągnąć jest niewątpliwie czymś bardzo ciekawym, dlatego powinieneś się tym zainteresować, a istnieje duża szansa, że po pewnym czasie zaczniesz czerpać z tego profity.

Zaplanuj sobie czas

Jeżeli masz zamiar poświęcać się pracy podczas studiów to pamiętaj, aby zaplanować sobie co będziesz robić o tej i o tej godzinie, tego i tego dnia. W innym razie będzie istniała naprawdę wielka szansa, że po prostu nie wykonasz efektywnie tego co miałeś zrobić. Jeżeli przykładowo masz zamiar zrobić dla klienta logo na stronę internetową to ustal sobie termin i zrób to w tym terminie. W innym razie nie będziesz miał możliwości, aby efektywnie pracować, ponieważ zawsze znajdzie się coś co będzie Ci przeszkadzać w wykonywaniu Twojego zadania. Człowiek z natury taki już jest, że trudno mu się wziąć do pracy, jeżeli musi coś zrobić. Każdy z nas chciałby spędzać cały czas an tym co mu sprawia przyjemność, a większość zapewne leżałaby i nic nie robiła, jednak trzeba samemu się pilnować, aby nie dochodziło do takich rzeczy.

2 KOMENTARZE

  1. Według mnie warto zainteresować się zarabianiem przez internet, bo przede wszystkim tutaj jest niski koszt rozpoczęcia działalności. Może być nawet darmowy. Dlatego jeżeli ktoś myśli o założeniu czegoś swojego to warto zastanowić się nad tym tematem 😉

  2. Szczególnie punkt pierwszy jest ważny, trzeba szukać swoich zainteresowań, czegoś co się lubi robić, wiele osób na studiach, na 5 roku stwierdza że im to jest obojętne co będą robić, dla mnie jest to nie do pomyślenia. To jest taka droga na skróty która nie prowadzi do niczego, jeśli chce sie coś osiągnąć trzeba na to zapracować, nierzadko ciężko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here