Ile musisz zarabiać, aby móc korzystać z bankowości prywatnej?

Bankowość prywatna to rozwiązanie dedykowane osobom mogącym pochwalić się sporym dochodem miesięcznym. Jeżeli zarabiasz dobrze, to może czas sprawdzić, czy otrzymasz od banku lepsze warunki współpracy niż dotychczas?

Pracujesz na etacie? A może prowadzisz własną firmę? Jeżeli co miesiąc zarabiasz powyżej średniej krajowej, to możesz otrzymać dostęp do bankowości o podwyższonym standardzie. Co to oznacza? Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym i niższe w przypadku kredytu np. odnawialnego. To jednak nie wszystko, bo możesz otrzymać też wsparcie indywidualnego doradcy. Taki pomoże ci zarządzać twoim majątkiem.

Jak pomnożyć zgromadzone środki?

Nie musisz mieć milionów na koncie, aby pracownicy banku zaproponowali ci naprawdę atrakcyjne warunki współpracy. Niektóre banki są zainteresowane nie tylko pozyskiwaniem zamożnych klientów, lecz także budowaniem baz takich. W efekcie wychodzą naprzeciw potrzebom tych, którzy zarabiają na tyle dobrze, że są zainteresowani inwestowaniem części zarobków.

Jeżeli jesteś zainteresowany pomnożeniem posiadanych pieniędzy, to masz kilka możliwości, możesz np. założyć lokatę bankową. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Musisz wiedzieć, że jako klient korzystający z bankowości prywatnej, będziesz mógł korzystać z pomocy specjalisty – osoby zajmującej się zarządzaniem majątkami. Doradca przygotuje dla siebie ścieżkę oszczędzania, biorąc pod uwagę twoje możliwości finansowe i ryzyko, jakie jesteś w stanie ponieść w związku z inwestowaniem pieniędzy.

Bankowość prywatna? Zacznij od rachunku bankowego

Zarabiając dobrze, z pewnością nie chcesz płacić za podstawowe operacje finansowe. Wcale nie musisz. Okazuje się, że banki, które w swojej ofercie mają propozycje dla klientów zamożnych, np. Lion’s Bank (https://www.lionsbank.pl/konta), nie pobierają opłat za otwarcie czy podstawowe operacje bankowe.

Decydując się na ofertę Lion’s Banku, możesz otworzyć podstawowe, czyli oszczędnościowo-rozliczeniowe, konto, np. Konto Lion’s Prime. Czym wyróżnia się ono wśród innych?

Wybierając powyższe konto, nie zapłacisz za:

  • wypłatę środków z bankomatów (zarówno w kraju, jak i za granicą),
  • wydanie debetowej karty płatniczej,
  • przelewy krajowe przez internet w systemie Elixir,
  • dwa przelewy europejskie (SEPA) w miesiącu.

Możesz również uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie tego rachunku bankowego – wystarczy, że na twój rachunek co miesiąc wpłynie min. 2 000 zł (taką kwotę możesz również wpłacić osobiście, korzystając z wpłatomatu).

Powyższy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to nie jedyny, który jest dostępny w ofercie Lion’s Banku. Uwagę warto zwrócić również na Konto Lion’s Rentier (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier). Korzystając z tego rachunku, również nie będziesz musiał płacić za podstawowe operacje, a dodatkowo prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne – klienci nie muszą przy tym spełniać żadnych wymagań.

Im wyższe oszczędności, tym…

…lepszą ofertę otrzymasz od banku w zakresie private banking. Jeżeli zarabiasz zatem wystarczająco dużo, aby zacząć korzystać z bankowości prywatnej, to koniecznie skorzystaj z tego faktu. Długofalowa współpraca z wybranym bankiem z pewnością zaowocuje – w przyszłości otrzymasz jeszcze lepszą ofertę, dzięki czemu będziesz mógł skutecznie pomnażać już zgromadzony majątek.

Czy zdecydujesz się na takie rozwiązanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here