Ten temat będzie nieco inny, niż te, które dotychczas były przeze mnie poruszane. Zapewne jak czytacie już mnie od jakiegoś czasu to zdajecie sobie sprawę z tego, że bardzo dużą wagę przywiązuje do kwestii związanej z oszczędnościami. Wydaje mi się, że zarabianie pieniędzy oraz oszczędzanie są ze sobą bardzo związane. Wystarczy się zastanowić co nam da dużo pieniędzy, jeżeli wszystko wydamy bezmyślnie. Według mnie nie tędy droga. Zdecydowanie lepiej by było, gdybyśmy racjonalnie podchodzili do swoich wydatek, a racjonalne wydawanie to nic innego jak szukanie oszczędności.

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście znam bardzo dużo osób, które dużą część swoich wakacji spędziły za granicą. Praca za granicą to naprawdę bardzo ciekawa kwestia, ponieważ przez kilka miesięcy można odłożyć naprawdę pokaźną sumkę pieniędzy. Ja sam kiedyś zarobiłem niezłą sumę pieniędzy pracując w Norwegii. Niestety trzeba sobie jasno powiedzieć, że kantory raczej starają się kroić klientów na takich wymianach walutowych. Ja sam tego doświadczyłem, wiem jak to wygląda i naprawdę nie polecam. Już nie wspominam tutaj o normalnych bankach, ponieważ to co tam się wyprawia to brak mi na to naprawdę słów.

coin-256283_1280 (1)

W takim razie możecie się mnie zapytać co zrobić, żeby wymienić pieniądze, które np. zarobiło się za granicą i żeby nie stracić na tym pieniędzy? Według mnie odpowiedź jest tutaj dosyć prosta, skorzystajcie z walutomatu. Jest to świetna metoda, dzięki której pominiecie tradycyjne kantory, które charakteryzują się wielkimi różnicami pomiędzy kupną, a sprzedażą walut. Zastanawiam się ciągle jak to jeszcze może funkcjonować na rynku. Chociaż zapewne znajdą się takie osoby, które jak ja kiedyś nabierają się, myśląc, że nie ma wyboru. Żebyście jednak uniknęli moich błędów młodości postaram się Wam wytłumaczyć czym jest walutomat i o co w tym chodzi.

Czym jest walutomat?

Walutomat.pl jest serwisem, w którym można dokonać wymiany walutowej z innymi użytkownikami tego serwisu, pomijając przy tym kantory oraz banki. Dzięki czemu jesteście w stanie zaoszczędzić od 2 do 3% więcej, niżeli jakbyście wymieniali swoje pieniądze w sposób standardowy. Przyjmując, że macie do wymiany 500 euro to korzystając z walutomatu będziecie mogli zaoszczędzić 63,26 złotych. Powiem Wam szczerze, że jak dla mnie to wystarczająca suma żeby zrobić dobre zakupu na tydzień. Jak dla mnie zysk jest naprawdę okazały i myślę, że warto z tego skorzystać.

Warto również wspomnieć, że walutomat.pl jest serwisem, który na rynku zajął dosyć stabilne miejsce, ponieważ funkcjonuje od 2009 roku. Szczerze to już niejeden raz wykonywałem wymiany za pomocą tego serwisu i zawsze byłem bardzo zadowolony. Nigdy nie spotkały mnie tam żadne problemy natury technicznej, albo jakiekolwiek inne. Wszystko załatwione było bezproblemowo i błyskawicznie.

Oczywiście trzeba zdać sobie sprawę z tego, że walutomat nie jest fundacją charytatywną, dlatego też pobiera pewną prowizję, która wynosi 0,2%, czyli jest to ponad dziesięć razy mniej, niż zrealizowanie zlecenia wymiany w kantorze. Nie porównując już tej kwoty z bankiem.

Za nim dokonacie wymiany walut to na stronie Aktualne oferty znajdziecie oferty kupna oraz sprzedaży konkretnej pary waluty, która jest w tym momencie dostępna. Znaleźć tam będzie można również historię 10 ostatnich wymian, a ponadto sumę wymian z poprzednich 10 dni.

Jeżeli zaś chodzi o stronę Notowania to tam będziecie mogli znaleźć historię związaną z notowaniami każdego z obsługiwanych par walut, biorąc za kontekst pryzmat czasowy. Na dzień dzisiejszy walutomat daje możliwość wymienienia takich walut jak PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF.

Dlaczego warto skorzystać z walutomatu?

  • Wymiana walut bez potrzeby wyjścia z domu
  • Najwyższe możliwe kursy walut
  • Błyskawiczne wymienianie waluty
  • Można to zrobić o każdej porze dnia i nocy

Co trzeba zrobić, aby wymienić walutę?

Jeżeli chcecie skorzystać z Walutomatu to wystarczy, że będziecie posiadać rachunek w jakimkolwiek z polskich banków, oczywiście w określonej walucie jaką chcecie wymienić. Najprościej posiłkować się porównywaniem złotówek oraz euro, ponieważ są to waluty, które dotyczą największej części z nas, przynajmniej tak mi się wydaję. Bądź co bądź ja postanawiam właśnie posiłkować się tymi o to walutami.

Wymienianie waluty można podzielić na pięć etapów:

Rejestracja – Jest to proces, który dotyczy większości serwisów, a w tym przypadku on nie jest w ogóle skomplikowany, dlatego myślę, że nie ma sensu go dokładnie rozpisywać.

Wpłacenie pieniędzy – Jeżeli chcecie wpłacić na swoje konto pieniądze będziecie musieli na stronie walutomatu znaleźć zakładkę mój walutomat i przejść do podstrony wpłaty.

Kolejnym etapem będzie wybranie interesującej Was waluty oraz banku, z którego zamierzacie wypłacić pieniądze. Koszt takiej transakcji można sprawdzić posiłkując się kalkulatorem na stronie. Trzeci krok umożliwia zobaczenie tabeli dla konkretnych banków.

Wymienianie waluty – Znowu jest to bardzo prosty proces. Gdy już wpłacicie pieniądze będziecie musieli złożyć zlecenie wymian, wchodząc na stronie walutomatu, do zakładki mój walutomat, następnie do podstrony zlecenie wymiany i wybrać tam nowe zlecenie.

Trzeba tutaj wyróżnić konkretne pola, czyli kwotę, walutę i kurs w jakim chcecie dokonać wymiany. Żeby ustalić kurs będziecie mogli wspomóc się korzystając ze strony „Aktualne oferty”. Jeżeli chcecie dokonać wymiany w tym momencie to będziecie mogli wybrać kurs po jakim to inne osoby będą skore to zrobić. Może się okazać, że będzie on stosunkowo mniej opłacalny dla Was. Warto jednak pamiętać, że i tak wymiana będzie dokonana według najlepszych obowiązujących teraz ofert.

Konto bankowe – Zanim dokonacie wpłaty swoich pieniędzy będziecie musieli odpowiednio wcześniej dodać swoje konto do Walutomatu. Poprawi to bezpieczeństwo oraz posłuży do weryfikacji Waszych danych przez stronę.

Żeby dodać rachunek trzeba na stronie walutomatu wybrać zakładkę mój walutomat i wejść w podstronę konta bankowe. Jedyne co trzeba tam zrobić to podanie numeru rachunku oraz waluty, które obsługuje to konto.

Wypłacanie pieniędzy – Według mnie to jest akurat najprostszy punkt, ponieważ wystarczy, że wejdziecie na stronie walutomatu w zakładkę mój walutomat i podstronę wypłaty. Koszty wpłat oraz wypłat są zależne od banków. Najbardziej opłacać będzie się skorzystać z rachunku w PKO BP, BZWBK, Pekao S.A. oraz Millenium. Te banki nie będą chciały od Was żadnych pieniędzy za to.

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie, że da się oszczędzić, jest masa kantorów online z dobrymi kursami, tylko czasem trudno znaleźć te najlepsze. Tu najlepsze są rankingi itd. – choćby jakikantor.pl – sprawdzanie każdego po kolei to katorga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here