Jeżeli czytacie mnie już jakiś czas to zapewne sami wiecie, że od czasu do czasu coś zarobię na swoim blogu. Zarabianie na blogu może wielu osobom z początku wydawać się dosyć problematyczne, jednak prawda jest taka, że wcale tak nie jest. Zwłaszcza warto się temu tematowi przyjrzeć nieco z bliska z tegoż, że względu, że dzięki temu można naprawdę bardzo szybko i bezproblemowo, a nawet w miły sposób zasilić swoje finanse o kilkaset, a w niektórych sytuacjach nawet o kilka tysięcy złotych. Postaram się pomóc Wam i powiedzieć w jaki sposób zacząć zarabiać na blogu, ponieważ naprawdę nie należy to do najtrudniejszych rzeczy. Przede wszystkim musisz zrozumieć fakt, że to ile będziesz zarabiał na blogu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeżeli interesujesz się jakąś tematyką i może to być obojętnie co np. nowinki technologiczne, moda, gotowanie, gry komputerowe, gadżety, jakaś dziedzina sportowa, książki, no w zasadzie to wszystko, to masz możliwość, aby zacząć zarabiać na tym co Cię naprawdę interesuje.

Dlaczego warto założyć bloga?

Jak zapewne widzisz po niektórych moich wpisach sam jestem w stanie zarobić po kilka tysięcy złotych, nie wychodząc nawet z domu. Wyobraź sobie teraz, że wcale nie musisz posiadać jednego bloga, a możesz ich mieć kilka, albo kilkanaście. Jeżeli odpowiednio zadbasz o niego to może się okazać, że po pewnym czasie również będziesz zarabiać kilka, albo kilkanaście tysięcy złotych. Jak dla mnie takie zarobki są naprawdę dobrym dochodem, zwłaszcza że nie wymagają ode mnie wielkiego zaangażowania i jestem w stanie pogodzić studia i zarabianie pieniędzy. Jeżeli chcesz jednak założyć bloga to pamiętaj, że zrobienie tego będzie wiązało się z pewnymi kwestiami, które musisz uwzględniać tak naprawdę przy każdym swoim wpisie.

O czym pamiętać pisząc bloga?

Kiedy zamierzasz pisać bloga to pamiętaj, że każdy Twój tekst powinien być przemyślany. Nie powinieneś pisać tekstów, które nie mają zbytniego sensu i piszesz je tylko po to, aby coś na blogu było. Czytelnicy to zauważą i stracą do Ciebie zaufanie jako do bloggera. Bardzo często można przeczytać w internecie, że trzeba pisać wpisy codziennie, ponieważ w innym razie tracą one jakikolwiek sens i nikt nie chce tego bloga czytać. Prawda jest jednak nieco inna. Jeżeli będziesz publikować wpisy codziennie to bardzo możliwe, że znudzisz się swoim czytelnikom. Ponadto publikując codziennie na pewno Twoje teksty nie będą tak dobre jakbyś publikował je np. dwa, albo trzy razy w tygodniu. Przede wszystkim postaw na jakość. Twoje wpisy powinny oferować czytelnikom wartościową treść, dlatego też skupiaj się na tym, na czym się znasz. Interesuje Cię piłka nożna to pisz o tym, a nie o czymś innym.

Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na pisaniu na blogu, staraj się tworzyć w okół bloga społeczność, a do tego pamiętaj również o promowaniu. Jeżeli masz zamiar prowadzić bloga to staraj się nawiązywać kontakt z innymi blogerami, którzy piszą o podobnej tematyce co Ty. Jeżeli znajdziesz takie osoby, z którymi łączy Was tematyka bloga to istnieje duża szansa, że będziecie w stanie znaleźć wspólny język. Pamiętaj również o tym, że nawet jeżeli komentujesz komuś wpis na jego blogu to staraj się, aby te komentarze były wartościowe. Nie wciskaj linka do swojego bloga wszędzie gdzie się da, a staraj się to robić w taki sposób, aby ktoś widząc, że jesteś obeznany w temacie sam chciał zobaczyć co oferujesz.

Bardzo ciekawym sposobem na wypromowanie swojego bloga mogą być również wpisy gościnne, dzięki nim będziesz miał szansę na to, żeby zdobyć dodatkowych czytelników. Jeżeli znajdziesz bloga, który pisze o podobnej tematyce co Ty, to nie traktuj go jako konkurencji, a postaraj się z nim wejść w interakcję. Istnieje duża możliwość, że dzięki temu, że nawiążecie kontakt wywiąże się między Wami współpraca, która zaowocuje tym, że będziesz w stanie nabrać większego grona czytelników oraz Twój blog zacznie stawać się marką samą w sobie.

9 KOMENTARZE

  1. Obawiam się, że tworzenie dochodowego bloga nie jest takie łatwe 😉 Fakt, pierwsze pieniądze można zarobić już przy 100 czytelnikach dziennie (wszystko zależy od branży),ale żeby było to regularne źródło dochodu trzeba czegoś więcej, a to już łatwe nie jest. Z kolei jeśli zacznie się zarabiać zbyt wcześnie (tak, nawet na pieniądze może być za wcześnie), wówczas może się okazać, że utkniesz w pułapce niskiego dochodu (potencjalni reklamodawcy wiedzą komu płacić dużo, a kto będzie pracować za waciki).

  2. Łatwo się czyta i jednak ryzyko niepowodzenia zmusza ludzi do wyjazdu za granicę. Bo konkurowanie z innymi blogerami bez całkowitego zaangażowania to kłopot – więc traktuje się to jako zawód.

  3. Zgadzam się, że na blogu można nieźle zarobić. Denerwują mnie tylko ludzie, którzy w to nie wierzą a zwykle najgorsza jest rodzina. Uczę jak zarabiać w internecie i często się z tym spotykam. Pozdrawiam

  4. Mam kilka stron tematycznych ale ani jednego bloga. Szykuje się do założenia jednego, ale mam jedną dużą wątpliwość. Czy warto zakładać tematycznego bloga, nie będąc w tej tematyce ekspertem? A raczej początkującym, który chce się tej tematyki nauczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here